Дисклеймер

Інформація на сайті tseivo.com є суб'єктивною та відображає особисті погляди та досвід авторів та авторок блогів.

Використовуйте цей ресурс як одне з декількох джерел інформації під час своїх досліджень та прийняття рішень. Завжди застосовуйте критичне мислення. Людина сама несе відповідальність за свої рішення та дії.

Обкладинка нотатки: Cмалець з шкварками: покроковий рецепт з фото

Cмалець з шкварками: покроковий рецепт з фото

З сала ми вже готували закуску з часником та паприкою. Та з половини купленого для неї сала ми вирішили зробити смалець, тобто витопити дрібно порізане сало та потім залити жир в банку для затвердіння та зберігання. Тобто можна сказати, що під час приготування сало переходить з твердого стану у рідкий і назад ;)
Смалець з шкварками можна використовувати в якості намазки на хліб. Також він чудово пасуватиме до заправки вареників, картопляного пюре, тушеної капусти. На ньому можна смажити яєчню тощо.
Хоча смалець містить вітаміни (В4 Е, D), ненасичені жирні кислоти, арахідонову кислоту та корисний холестерин, які позитивно впливають на організм, у ньому все ж є не зовсім корисні для організму “поганий” холестерин та насичені жирні кислоти. А також не варто забувати, що це жир, і у нього, м’яко кажучи, доволі висока калорійність. Тому ми рекомендуємо не зловживати смальцем, та вживати його дозовано ;)

Перелік продуктів

 Для приготування смальцю нам знадобиться:
  • 500 г сала
  • лавровий лист
  • гвоздика
  • чорний перець горошком
  • 3 зубчики часнику
продуктовий набір
продуктовий набір

Приготування

Оскільки саме приготування смальцю – досить простий процес, ми не будемо ділити його на етапи, як робимо це в інших наших дописах. 
Мабуть, два найголовніші правила, яких варто дотримуватись – використовувати пательню (або каструлю) з товстим дном та витоплювати сало на маленькому вогні.
Ріжемо сало на маленькі кубики, розмірами близько 0,5 см. Ставимо пательню на вогонь, розігріваємо її до робочої температури та викладаємо сало. Можна одразу ж присолити його.
викладаємо сало на пательню
викладаємо сало на пательню
та присолюємо
та присолюємо
Починаємо витоплювати смалець, періодично помішуючи сало.
в процесі витоплювання
в процесі витоплювання
Коли витопиться доволі достатньо жиру, можна додати приправи: лавровий лист, перець, часник та смажити ще 3-5 хвилин для того, щоб смалець збагатився ароматами та смаками додатків.
починаємо додавати спеції
починаємо додавати спеції
і туди ж часник
і туди ж часник
Хоча ми використали часник, в якості приправи можна сміливо додавати цілу цибулину (попередньо очищену від лушпиння). Вона також додасть аромат смальцю. Після просмажування спеції видаляємо з пательні та більше не використовуємо.
Для зберігання смальцю ми використали скляні банки з різьбовими кришками. Попередньо ми простерилізували їх у мікрохвильовці. Для цього необхідно залити в них чистої питної води (до рівня 2-3 сантиметрів) після чого ввімкнути духовку на 5 хвилин на максимальній потужності. Вода в банках почне закипати та стерилізує їх. Кришки ж за цей час кипятимо у гарячій воді.
Дістаємо банки з мікрохвильовки (обов’язково використовуйте прихватки, щоб не спричинити опіки кистей рук!), зливаємо з них воду та перекладаємо догори дном на чистий рушник або паперову серветку для того, щоб з них стікла зайва волога.
простерилізовані банки
простерилізовані банки
На стерилізацію банок закладаємо +- 10 хвилин. Цього часу вистачає для того, щоб наш смалець охолов, та при розливі в банки вони не тріснули від різкої зміни температур.
готовий не застигнувший смалець
готовий не застигнувший смалець
Закриваємо кришкою та чекаємо повного застигання смальцю. 
Вуаля, і наш смалець готовий! ;)
смачного! ;)
смачного! ;)
Якщо вам подобаються наші дописи та рецепти – ви завжди можете підтримати наш блог на сервісі Buy Me a Coffee. Ваші донати надихатимуть нас на створення нового та корисного україномовного контенту. Ми зможемо купляти нові інгредієнти, девайси та цікаві кулінарні книги. Це дозволятиме регулярно адаптувати рецепти для простого та зрозумілого приготування в домашніх умовах.  Або ж ви можете просто поширити цей допис у соцмережах, чим теж допоможете платформі Tseivo розвиватись ;) 

🙌 Підтримати блог @HomeCookingIsSimple

Ви можете поширити цей допис у соцмережах, чим допоможете платформі цейво розвиватись (* ^ ω ^)

Якщо вам подобаються дописи блогу @HomeCookingIsSimple – ви завжди можете його підтримати через онлайн платформи для донатів. Ваші донати надихатимуть на створення нового та корисного україномовного контенту.

BuyMeACoffee
📝 Більше публікацій: