Марінара, або ж alla marinara – це класичний італійський соус яскраво-червоного кольору, який готується з томатів пелаті, часнику, оливкової олії, базиліком та орегано. Існує безліч його варіацій, у які додаються цибуля, оливки, каперси, солоні анчоуси, гострий перець чилі. Але в будь-якому випадку це насичений соус, в якому “зіркою” все ж є томати. Він якрайкраще доповнює пасту, піцу, м’ясні страви.
За основу ми взяли оригінальний рецепт, та, як завжди, внесли свої мінімальні корективи. Весь процес приготування показуємо далі.
Нам знадобиться:
томати пелаті – 1 банка (400 г)
1 склянка води
3-4 зубчики часнику
оливкова олія
суміш сушеного базиліку та орегано (на цю кількість продуктів ми взяли по столовій ложці)
1 свіжий гострий перець чилі
дрібка солі (за смаком).
Приготування
Єдиний процес, який вимагає використання ножа – дрібна порізка часнику та перцю чилі.
Далі нам знадобиться тільки пательня і 25-30 хвилин часу.
Розігріваємо пательню, додаємо оливкову олію.
Швидко підсмажуємо часник, але не даємо йому почати зарум’янюватись. Зменшуємо вогонь під пательнею та додаємо томати пелаті.
Коли з томатів почне випаровуватись вода, додаємо дрібно порізаний перець чилі та смажимо ще близько п’яти хвилин.
Додаємо воду (нею ми вимили залишки томатного пюре з банки), спеції, сіль. Перемішуємо та накриваємо кришкою з можливістю випаровування рідини.
Зменшуємо вогонь до мінімуму та залишаємо тушкуватись протягом 20 хвилин.
За цей час кілька разів перемішуємо соус та пробуємо на сіль.
Вуаля, наш соус марінара готовий!
Ми використали його як складову ще одної страви італійської кухні – польпетте. Саме у такому варіанті соусу марінара ми тушкували ці м’ясні фрикадельки з пармезаном та подавали їх разом з пастою.
Смачного! ;)
Якщо вам подобаються наші дописи та рецепти – ви завжди можете підтримати наш блог на сервісі Buy Me a Coffee. Ваші донати надихатимуть нас на створення нового та корисного україномовного контенту. Ми зможемо купляти нові інгредієнти, девайси та цікаві кулінарні книги. Це дозволятиме регулярно адаптувати рецепти для простого та зрозумілого приготування в домашніх умовах. Або ж ви можете просто поширити цей допис у соцмережах, чим теж допоможете платформі Tseivo розвиватись ;)
Цей блок містить всю необхідну інформацію для правильного цитування, включаючи дату публікації, назву допису, URL та інше.
Зверніть увагу, що посилатись потрібно на автора/авторку контенту (профіль, окремий допис тощо), а сайт цейво (tseivo.com) - лише майданчик для розміщення публікацій.
💡 Архівування сторінки у веб-архіві, такому як Wayback Machine, є корисною практикою, коли ви посилаєтесь на неї. Це дозволить зберегти стан сторінки на цей час і знизить ризики від зміни контенту або зміни структури сайту у майбутньому.
Автор/авторка пише під псевдонимом і не оприлюднює своє справжнє ім'я. Завжди перевіряйте достовірність контенту використовуючи декілька джерел (навіть, якщо контент опублікован під справжнім ім'ям).
Про зображення:
На нашій платформі ми приділяємо особливу увагу правильному вказуванню джерел зображень, щоб забезпечити дотримання авторських прав і прав на використання контенту. Ми намагаємося мотивувати використовувати виключно власні зображення, ресурси, що відповідають принципам fair use, або безкоштовні зображення з ліцензіями на кшталт Unsplash, які дозволяють вільне використання без порушення прав інтелектуальної власності.
Однак, враховуючи масштаб нашої платформи та різноманітність контенту, ми не можемо повністю контролювати всі публікації користувачів. Тому ми рекомендуємо перевіряти права на використання зображень та дотримуватися відповідних ліцензій, щоб уникнути можливих порушень авторських прав.
Ви можете поширити цей допис у соцмережах, чим допоможете платформі цейво розвиватись (* ^ ω ^)
Якщо вам подобаються дописи блогу @HomeCookingIsSimple – ви завжди можете його підтримати через онлайн платформи для донатів. Ваші донати надихатимуть на створення нового та корисного україномовного контенту.
Інформація на сайті tseivo.com є суб'єктивною та відображає особисті погляди та досвід авторів та авторок блогів.
Використовуйте цей ресурс як одне з декількох джерел інформації під час своїх досліджень та прийняття рішень. Завжди застосовуйте критичне мислення. Людина сама несе відповідальність за свої рішення та дії.