Провівши ревізію в морозильній камері, ми знайшли там лоток з замороженою чорницею. Цю ягоду, зібрану на схилах Драгобрату, ще називають афинами, або яфинами, залежно від регіону. Вона надзвичайно корисна для організму, та заслуговує на окремий огляд у нашому блозі. Та ми захотіли попрацювати з нею, використавши як начинку для пирога.
Також відкриття цього місяця – тісто філо. Це розкачане до напівпрозорості прісне витяжне тісто, з якого, як виявилось, готують традиційну турецьку пахлаву. Також воно підходить для приготування штруделів і пирогів з різноманітною начинкою – як солодкою, так солоною.
Оскільки самому готувати тісто філо надзвичайно складно, ми пішли найпростішим шляхом: придбали в найближчому супермаркеті готове. Розморозили його, та почали кулінарні експерименти ;)
Нам знадобиться:
1 упаковка готового тіста філо
розтоплене вершкове масло (для змащування листів)
Для сирної начинки:
350 г (1 упаковка) кисломолочного сиру (чим жирніше - тим смачніше)
1 ст л кукурудзяного крохмалу (так, він знадобиться двічі)
Заливка:
жовток одного яйця
150 г грецького йогурту (можна замінити сметаною)
50 г вершків (ми використали з жирністю 15%)
ванільний цукор та цукор за смаком (ми використали 70 г)
опціонально – цитрусова цедра
Етап 1: готуємо сирну начинку
Відділяємо яєчний жовток від білка по різним ємкостям. Білок ми використаємо на цьому етапі, жовток – на етапі приготування заливки.
Викладаємо в одну миску всі інгредієнти для сирної начинки та ретельно перебиваємо до однорідності заглибним блендером.
Етап 2: готуємо заливку
В одній ємкості з’єднуємо все інгредієнти для заливки та ретельно перебиваємо вінчиком або виделкою. Можна попередньо перетерти жовток з цукром, після чого додати їх до йогурту та вершків.
Етап 3: готуємо ягоди
Обрані ягоди (у нашому випадку чорницю) посипаємо кукурудзяним крохмалем та цукровою пудрою, перемішуємо. Ягоди можна використовувати як свіжі, так заморожені. При цьому в останньому випадку попередня разморозка ягід не є обов’язковою.
Етап 4: збираємо пиріг
Поміщаємо сирну масу в кондитерський мішок. Розтоплюємо вершкове масло. Розкриваємо тісто. Ми вирішили використовувати по 2 листа одночасно. Верхній лист змащуємо маслом з допомогою пензлика. З допомогою кондитерського мішка викладаємо смужку сирної начинки товщиною 1 см по всій довжині листа (з нашого досвіду – можна давати більше начинки, так пиріг вийде більш насиченішим).
Паралельно сирній начинці викладаємо ягоди (тут теж можна взяти більше ягід, оскільки останній рулет у нас вийшов просто сирним).
Закручуємо трубочкою, яку після цього закручуємо у вигляді спіралі.
Викладаємо у круглу невисоку форму, застелену пергаментом, та продовжуємо до тих пір, поки не закінчиться тісто, або місце в формі. За збігом обставин, у нас закінчилось одночасно і те, і друге. Якщо що – наша форма має діаметр 30 см, і це форма для кішу, який ми так і не наважились приготувати, але скоро надіємось виправити цю прикру помилку ;)
Зверху виливаємо заливку, розподіляючи її по всьому пирозі.
Розігріваємо духову шафу до 190 градусів (використовуємо верхні та нижні ТЕНи, останні 10 хвилин – вмикаємо режим конвекції), випікаємо 30 хвилин.
Дістаємо з духової шафи, чекаємо вистигання та смакуємо ;)
Якщо вам подобаються наші дописи та рецепти – ви завжди можете підтримати наш блог на сервісі Buy Me a Coffee. Ваші донати надихатимуть нас на створення нового та корисного україномовного контенту. Ми зможемо купляти нові інгредієнти, девайси та цікаві кулінарні книги. Це дозволятиме регулярно адаптувати рецепти для простого та зрозумілого приготування в домашніх умовах. Або ж ви можете просто поширити цей допис у соцмережах, чим теж допоможете платформі Tseivo розвиватись ;)
Цей блок містить всю необхідну інформацію для правильного цитування, включаючи дату публікації, назву допису, URL та інше.
Зверніть увагу, що посилатись потрібно на автора/авторку контенту (профіль, окремий допис тощо), а сайт цейво (tseivo.com) - лише майданчик для розміщення публікацій.
💡 Архівування сторінки у веб-архіві, такому як Wayback Machine, є корисною практикою, коли ви посилаєтесь на неї. Це дозволить зберегти стан сторінки на цей час і знизить ризики від зміни контенту або зміни структури сайту у майбутньому.
Оберіть та скопіюйте потрібний стандарт цитування:
ДСТУ 8302:2015
Пиріг з тіста філо та ягодами: покроковий рецепт з фото [Електронний ресурс] // tseivo.com. – Режим доступу: https://tseivo.com/b/HomeCookingIsSimple/t/az47q31lar (дата звернення: 21.11.2024). – Назва з екрана.
ДСТУ ГОСТ 7.1:2006 (ВАК)
Пиріг з тіста філо та ягодами: покроковий рецепт з фото [Електронний ресурс] // tseivo.com. – URL: https://tseivo.com/b/HomeCookingIsSimple/t/az47q31lar (дата звернення: 21.11.2024).
Або ж використовуйте наступну інформацію для формування цитування:
Дата публікації:
16.04.2024
Назва допису:
Пиріг з тіста філо та ягодами: покроковий рецепт з фото
Автор/авторка пише під псевдонимом і не оприлюднює своє справжнє ім'я. Завжди перевіряйте достовірність контенту використовуючи декілька джерел (навіть, якщо контент опублікован під справжнім ім'ям).
Про зображення:
На нашій платформі ми приділяємо особливу увагу правильному вказуванню джерел зображень, щоб забезпечити дотримання авторських прав і прав на використання контенту. Ми намагаємося мотивувати використовувати виключно власні зображення, ресурси, що відповідають принципам fair use, або безкоштовні зображення з ліцензіями на кшталт Unsplash, які дозволяють вільне використання без порушення прав інтелектуальної власності.
Однак, враховуючи масштаб нашої платформи та різноманітність контенту, ми не можемо повністю контролювати всі публікації користувачів. Тому ми рекомендуємо перевіряти права на використання зображень та дотримуватися відповідних ліцензій, щоб уникнути можливих порушень авторських прав.
Ви можете поширити цей допис у соцмережах, чим допоможете платформі цейво розвиватись (* ^ ω ^)
Якщо вам подобаються дописи блогу @HomeCookingIsSimple – ви завжди можете його підтримати через онлайн платформи для донатів. Ваші донати надихатимуть на створення нового та корисного україномовного контенту.
Інформація на сайті tseivo.com є суб'єктивною та відображає особисті погляди та досвід авторів та авторок блогів.
Використовуйте цей ресурс як одне з декількох джерел інформації під час своїх досліджень та прийняття рішень. Завжди застосовуйте критичне мислення. Людина сама несе відповідальність за свої рішення та дії.