Червоний борщ – сама по собі страва, яку, мабуть, нереально приготувати несмачно. Існує безліч варіантів цієї класики, яка практично “вшита” в наш генетичний код. Кожна хазяйка має свої секрети його приготування, також в кожному куточку України є свої “особливі” інгредієнти: копчені груші, карасі, гриби, буряковий квас… А також копчені свинячі реберця. Саме їх ми використали для нашого борщу. Тому розказуємо та показуємо всі особливості приготування.
Витрати часу: до 2 годин
Складність: 2 з 5
Кількість порцій: 8
Вартість інгредієнтів: середня (найдорожчий складник – копчені свинячі реберця)
Нам знадобиться:
буряк (3 середніх), в нашому випадку - 1 великий та 2 маленьких
капуста (половина)
картопля (3 середніх)
морква (1 середня)
цибуля (1 середня)
часник (6-7 зубчиків)
копчені свинячі реберця (500 г)
томатна паста (60-70 г)
сушена зелень кропу
сіль/перець
лавровий лист
вода - 3 літри
Етап 1: підтушковуємо тертий буряк
Оскільки на нашій плитці всього 2 невеликі конфорки, одночасно розмістити шестилітрову каструлю та пательню діаметром 26 см – нереально. Тому виходячи з особливостей нашої кухні, нам довелось попередньо окремо підтушкувати буряк. Хоча цей процес можна робити паралельно з варінням ребер та картоплі.
Натираємо буряк на середній терці (ми використали кухонний комбайн). Розігріваємо пательню, додаємо невелику кількість олії, обсмажуємо буряк на середньому вогні, періодично помішуючи, близько 15 хвилин.
Додаємо томатну пасту, ретельно вимішуємо, додаємо невелику кількість солі та перцю.
Зменшуємо вогонь, накриваємо кришкою та підтушковуємо ще 5 хвилин.
Викладаємо в окрему ємкість та відставляємо чекати свого часу ;)
Етап 2: варимо ребра
Коли звільнилась конфорка від пательні з буряком, можемо починати варити борщ.
У каструлю об’ємом 6 літрів набираємо трохи більше половини чистої холодної питної води. Закладаємо ребра, додаємо 2 лаврових листа, половину столової ложки солі та ставимо варитись на великий вогонь.
Як тільки вода закипає – зменшуємо вогонь, забираємо ложкою зайву пінку. Варимо близько 10 хвилин (оскільки ребра практично готові).
За час, поки ребра варяться, займемось підготовкою овочів. Ріжемо картоплю невеликими кубиками.
Шинкуємо цибулю, натираємо моркву на тій же терці, що й буряк. Робимо засмажку з цибулі та моркви: обсмажуємо цибулю до прозорості, додаємо моркву та готуємо на невеликому вогні близько 10 хвилин. Відкладаємо в окрему ємкість, нехай засмажка теж чекає свого часу.
Етап 3: додаємо овочі
Наш таймінг йде таким чином, що за 10 хвилин, поки варяться ребра, ми встигли зробити цибульно-морквяну засмажку. Тепер саме час додавати картоплю та чекати, поки наш бульон знову закипить.
Як тільки закипіла картопля – додаємо посічену капусту. Можна використовувати як спеціальну січкарню для капусти, так використати простий ніж. Ми обрали другий варіант.
Як тільки закипіла капуста – додаємо підтушкований буряк. По такому ж принципу додаємо й засмажку з цибулі та моркви.
Саме час зменшити вогонь до мінімального, накрити каструлю кришкою та дати смакам перемішуватися між собою, доповнювати один одного. На цей етап закладемо близько півгодини-сорока хвилин.
Тепер ми можемо підняти кришку, спробувати на спеції. Проте, як показує наша практика, досолювати борщ не доводиться, оскільки ребра віддали свою солоність, а також вистачає тої, яку ми додали на самому початку приготування.
Додаємо натертий на дрібній терці часник, сушений кріп. Додавати свіжий можна тільки в тому випадку, якщо такий об’єм борщу ви з’їсте за день-два; в іншому випадку при додаванні свіжого кропу борщ може почати скисати через 2 дні зберігання. Тримаємо на вогні під кришкою ще близько п’яти хвилин.
Вимикаємо газ, чекаємо, поки трохи охолоне. За чей час нарізаємо сало, беремо пампушки з часником, перо зеленої цибулі та стікаємо слиною від фантастичних запахів, які ширяться кухнею ;)Наливаємо борщ до глибокої тарілки, додаємо сметани та смакуємо!
Якщо вам подобаються наші дописи та рецепти – ви завжди можете підтримати наш блог на сервісі Buy Me a Coffee. Ваші донати надихатимуть нас на створення нового та корисного україномовного контенту. Ми зможемо купляти нові інгредієнти, девайси та цікаві кулінарні книги. Це дозволятиме регулярно адаптувати рецепти для простого та зрозумілого приготування в домашніх умовах. Або ж ви можете просто поширити цей допис у соцмережах, чим теж допоможете платформі Tseivo розвиватись ;)
Цей блок містить всю необхідну інформацію для правильного цитування, включаючи дату публікації, назву допису, URL та інше.
Зверніть увагу, що посилатись потрібно на автора/авторку контенту (профіль, окремий допис тощо), а сайт цейво (tseivo.com) - лише майданчик для розміщення публікацій.
💡 Архівування сторінки у веб-архіві, такому як Wayback Machine, є корисною практикою, коли ви посилаєтесь на неї. Це дозволить зберегти стан сторінки на цей час і знизить ризики від зміни контенту або зміни структури сайту у майбутньому.
Оберіть та скопіюйте потрібний стандарт цитування:
ДСТУ 8302:2015
Червоний борщ з копченими ребрами: покроковий рецепт з фото [Електронний ресурс] // tseivo.com. – Режим доступу: https://tseivo.com/b/HomeCookingIsSimple/t/xraoemwa5n (дата звернення: 21.11.2024). – Назва з екрана.
ДСТУ ГОСТ 7.1:2006 (ВАК)
Червоний борщ з копченими ребрами: покроковий рецепт з фото [Електронний ресурс] // tseivo.com. – URL: https://tseivo.com/b/HomeCookingIsSimple/t/xraoemwa5n (дата звернення: 21.11.2024).
Або ж використовуйте наступну інформацію для формування цитування:
Дата публікації:
22.04.2024
Назва допису:
Червоний борщ з копченими ребрами: покроковий рецепт з фото
Автор/авторка пише під псевдонимом і не оприлюднює своє справжнє ім'я. Завжди перевіряйте достовірність контенту використовуючи декілька джерел (навіть, якщо контент опублікован під справжнім ім'ям).
Про зображення:
На нашій платформі ми приділяємо особливу увагу правильному вказуванню джерел зображень, щоб забезпечити дотримання авторських прав і прав на використання контенту. Ми намагаємося мотивувати використовувати виключно власні зображення, ресурси, що відповідають принципам fair use, або безкоштовні зображення з ліцензіями на кшталт Unsplash, які дозволяють вільне використання без порушення прав інтелектуальної власності.
Однак, враховуючи масштаб нашої платформи та різноманітність контенту, ми не можемо повністю контролювати всі публікації користувачів. Тому ми рекомендуємо перевіряти права на використання зображень та дотримуватися відповідних ліцензій, щоб уникнути можливих порушень авторських прав.
Ви можете поширити цей допис у соцмережах, чим допоможете платформі цейво розвиватись (* ^ ω ^)
Якщо вам подобаються дописи блогу @HomeCookingIsSimple – ви завжди можете його підтримати через онлайн платформи для донатів. Ваші донати надихатимуть на створення нового та корисного україномовного контенту.
Інформація на сайті tseivo.com є суб'єктивною та відображає особисті погляди та досвід авторів та авторок блогів.
Використовуйте цей ресурс як одне з декількох джерел інформації під час своїх досліджень та прийняття рішень. Завжди застосовуйте критичне мислення. Людина сама несе відповідальність за свої рішення та дії.