Польпетте – це традиційна італійська страва, кульки з м’яса та сиру, які запікаються у духовці. Саме ж слово "полпетті" походить від італійського слова "polpa", що означає "м'ясна маса" або "фарш". Історія походження страви має старовинне коріння та пов'язана з традиціями сімейної кухні та господарства. У кожній італійській родині була своя версія рецепту, яка передавалася з покоління в покоління.
Польпетте часто виготовлялися зі злегка підсушеним хлібом або булочками, які використовувалися для зв'язування м'ясної суміші в одне ціле. Вони були простим і економним способом приготування м'яса, що забезпечував ситний та смачний обід для всієї родини.
Польпетте залишаються популярною стравою як в Італії, так за її межами. Ці м’ясні кульки набули різноманітних варіацій залежно від регіону та кулінарних традицій. Тож ми вирішили приготувати їх варіацію, характерну для неапольського регіону.
Нам знадобиться:
700 г яловичини
100 г м’якуша батона
100 мл молока
3 зубчики часнику
50 г пармезану (можна більше, 80-100, у нас просто на момент приготування не було достатньої кількості)
1 яйце
мускатний горіх (⅓ чайної ложки)
базилік та орегано (по ½ чайної ложки)
борошно для обвалювання м’ясних кульок
олія для смаження
соус марінара для етапу запікання (про те, як його готувати, ми детально розповіли тут). Це наш імпровіз, оскільки запікати можна і в вершковому соусі,у вині (яке випарюється після смаження польпетте) і у вершково-часниковому, або ж просто залити кетчупом ;)
Етап 1: підготовка продуктів
Ріжемо яловичину на порційні шматки, двічі пропускаємо через м’ясорубку, використовуючи дрібне сито (це надасть структурі готової кульки фантастичної ніжності).
Ріжемо м’якоть батона невеликими квадратиками (з ребром до 0,5 см), заливаємо молоком та ретельно вимішуємо.
Дрібно ріжемо часник.
Натираємо пармезан на дрібній терці.
Виделкою перебиваємо яйце.
В одній ємності ретельно змішуємо всі інгредієнти до однорідності, додаємо сіль (але тут важливо підсолювати в міру, оскільки пармезан вже само по собі є солоним сиром).
Етап 2: формування м’ясних кульок та смаження
Для того, щоб всі кульки вийшли приблизно однакових розмірів, варто скористатись кухонними вагами. Кожна наша кулька важить +- 50 грам, і тільки 2 останні вийшли вагою по 45 грам кожна.
Розкатуємо кульки, обвалюємо в борошні.
Розігріваємо пательню, додаємо достатню кількість олії для смаження, та починаємо обсмажувати наші кульки на великому вогні з усіх сторін до підрум'янення. Можна скористатись щипцями для швидкого обертання м’ясних кульок по пательні.
Після просмажки польпетте будуть сирими всередині, проте збережуть свої соки у скоринці з борошна. Це знадобиться нам для того, щоб вони залишились соковитими та не стали занадто сухими під час запікання.
Етап 3: запікання
Викладаємо підсмажені польпетте у форму для запікання, рівномірно поливаємо їх соусом маринара та додаємо близько 100 мл води.
Розігріваємо духову шафу до температури 200 градусів, використовуємо режим конвекції (увімкнені верхній і нижній ТЕН).
Запікаємо 30 хвилин.
Наші польпетте по-неаполітанськи готові.
Подаємо польпетте з пастою.
Смачного!;)
Якщо вам подобаються наші дописи та рецепти – ви завжди можете підтримати наш блог на сервісі Buy Me a Coffee. Ваші донати надихатимуть нас на створення нового та корисного україномовного контенту. Ми зможемо купляти нові інгредієнти, девайси та цікаві кулінарні книги. Це дозволятиме регулярно адаптувати рецепти для простого та зрозумілого приготування в домашніх умовах. Або ж ви можете просто поширити цей допис у соцмережах, чим теж допоможете платформі Tseivo розвиватись ;)
Цей блок містить всю необхідну інформацію для правильного цитування, включаючи дату публікації, назву допису, URL та інше.
Зверніть увагу, що посилатись потрібно на автора/авторку контенту (профіль, окремий допис тощо), а сайт цейво (tseivo.com) - лише майданчик для розміщення публікацій.
💡 Архівування сторінки у веб-архіві, такому як Wayback Machine, є корисною практикою, коли ви посилаєтесь на неї. Це дозволить зберегти стан сторінки на цей час і знизить ризики від зміни контенту або зміни структури сайту у майбутньому.
Автор/авторка пише під псевдонимом і не оприлюднює своє справжнє ім'я. Завжди перевіряйте достовірність контенту використовуючи декілька джерел (навіть, якщо контент опублікован під справжнім ім'ям).
Про зображення:
На нашій платформі ми приділяємо особливу увагу правильному вказуванню джерел зображень, щоб забезпечити дотримання авторських прав і прав на використання контенту. Ми намагаємося мотивувати використовувати виключно власні зображення, ресурси, що відповідають принципам fair use, або безкоштовні зображення з ліцензіями на кшталт Unsplash, які дозволяють вільне використання без порушення прав інтелектуальної власності.
Однак, враховуючи масштаб нашої платформи та різноманітність контенту, ми не можемо повністю контролювати всі публікації користувачів. Тому ми рекомендуємо перевіряти права на використання зображень та дотримуватися відповідних ліцензій, щоб уникнути можливих порушень авторських прав.
Ви можете поширити цей допис у соцмережах, чим допоможете платформі цейво розвиватись (* ^ ω ^)
Якщо вам подобаються дописи блогу @HomeCookingIsSimple – ви завжди можете його підтримати через онлайн платформи для донатів. Ваші донати надихатимуть на створення нового та корисного україномовного контенту.
Інформація на сайті tseivo.com є суб'єктивною та відображає особисті погляди та досвід авторів та авторок блогів.
Використовуйте цей ресурс як одне з декількох джерел інформації під час своїх досліджень та прийняття рішень. Завжди застосовуйте критичне мислення. Людина сама несе відповідальність за свої рішення та дії.