Паралельно з приготуванням панеттоне по +- класичній рецептурі, ми також вирішили зробити спрощений варіант. Він підійде для тих, хто обмежений в часі на приготування, оскільки витрати часу на приготування панеттоне саме по цьому рецепту займають близько 5 годин, 3 з яких тісто просто “відпочиває” та росте.
Нам знадобиться:
180 мл води
3 яєчних жовтки
2 яйця
цедра 1 апельсина
цедра 1 лимона
10 г ванільного цукру
500 г борошна (ми використовували Манітобу)
110 г цукру
1 столова ложка сухих дріжджів швидкого приготування
1 чайна ложка солі
120 г вершкового масла жирністю не нижче 82%
230 г суміші сухофруктів або іншої начинки за смаком (у нас апельсинові цукати та шоколадна крихта). Якщо використовуєте родзинки – додайте до них 30 мл темного рому або коньяку
Вказані в цьому блоці пропорції розраховані на 2 панеттоне середніх розмірів. Ми збільшили кількість продуктів вдвічі, і в нас вийшло 4 панеттоне.
Приготування
Як не дивно, проте починаємо процес приготування не з тіста. У глибоку ємкість додаємо воду, яєчні жовтки, цілі яйця, свіжу цитрусову цедру та ванільний цукор. За допомогою міксера перемішуємо всі інгредієнти до однорідності та відкладаємо.
Ми перелили ж масу в мірний стакан, який спростить приготування вже самого тіста.
Тепер можемо переходити власне до тіста. Для замісу ми використовуємо кухонний комбайн. Викладаємо в чашу комбайну борошно, цукор, сухі дріжджі та сіль. Вимішуємо “насухо”, без додавання яєчно-водяної маси щоб спочатку всі сухі інгредієнти рівномірно перемішались між собою.
Тепер можна поступово додавати підготовлену раніше яєчно-цитрусово-ванільну-водяну масу. Її будемо вливати невеликим струменем, не зупиняючи процес замішування.
Через 5-7 хвилин тісто стане +- рівномірне за консистенцією. Можемо поступово додавати розм'якшене вершкове масло, нарізане кубиками.
Можна використати або водяну баню, або мікрохвильовку. Головне, щоб масло не було дуже холодним, інакше воно не зможе рівномірно розподілитись в тісті. Після додавання останнього шматочка масла продовжуємо вимішувати ще 5 хвилин.
Перекладаємо масу у злегка змащену маслом ємність. Ми використали каструлю. Обмотуємо харчовою плівкою або ж щільно закриваємо кришкою та залишаємо підростати у теплому місці протягом 1 години 30 хвилин.
За час, поки тісто росте, ми готуємо начинку. Промиваємо родзинки, викладаємо їх в невелику ємність до цукатів, заливаємо коньяком. Ми додали ще кілька крапель мигдального екстракту. Залишаємо настоюватись.
Минуло півтори години, і це означає, що наше тісто виросло та саме час додавати до нього начинку. Окрім підготовленої, ми додали ще шоколадні дропси. Взагалі начинка – це найбільше поле для імпровізації в приготуванні панеттоне. Можна додавати фісташкову пасту, журавлину, ананасові цукати, мигдальні пластівці… Можна взагалі нафарширувати серединку панеттоне рідким шоколадом, згущеним молоком, але ця тема тягне на окремий допис в блог ;)
Отже, акуратно вимішуємо начинку, щоб вона рівномірно розприділилась по всьому тісту. Потім можемо розприділяти тісто вже з начинкою по формам (їх ми додатково промастили вершковим маслом).
ВАЖЛИВО! Не заповнюйте форму більше, ніж на половину об’єму. Тісто буде ще рости, та може просто “витікти” за межі форми.
Викладаємо на деко та відправляємо в духову шафу, ввімкнутій на температуру 30 градусів, ще на 1 годину. Після цього тісто ще в 2 рази виросте в об’ємі. Можна обійтись без духової шафи: головне поставити форми у тепле місце.
Дістаємо деко з формами, змащуємо верхівки яєчним жовтком.
Поки ми займаємось декоруванням, розігріваємо духову шафу до 180 градусів.
Випікання
Випікаємо панеттоне 40 хвилин в режимі конвекції. Якщо верхівка починає занадто підрум’янюватись – накриваємо її фольгою (ми так і зробили). Готовність перевіряємо дерев’яною шпажкою. Якщо тісто не прилипло до неї – наші панеттоне готові.
Дістаємо з духової шафи, протикаємо паралельно двома шпажками або шпицями, відступивши 3-4 см від основи, перевертаємо догори дригом та підвішуємо в глибокій каструлі або чаші комбайну до повного вистигання. Так панеттоне збереже свій об’єм.
Готове панеттоне може зберігатися в сухому прохолодному місці до 1 тижня після випікання. Але навряд ця випічка стільки простоїть. Її просто-напросто з’їдять. Смачного! ;)
Якщо декорувати панеттоне стрічкою або ж джуговим шпагатом - вийде чудове подарункове пакування.
Цей блок містить всю необхідну інформацію для правильного цитування, включаючи дату публікації, назву допису, URL та інше.
Зверніть увагу, що посилатись потрібно на автора/авторку контенту (профіль, окремий допис тощо), а сайт цейво (tseivo.com) - лише майданчик для розміщення публікацій.
💡 Архівування сторінки у веб-архіві, такому як Wayback Machine, є корисною практикою, коли ви посилаєтесь на неї. Це дозволить зберегти стан сторінки на цей час і знизить ризики від зміни контенту або зміни структури сайту у майбутньому.
Оберіть та скопіюйте потрібний стандарт цитування:
ДСТУ 8302:2015
Панеттоне: простий та швидкий покроковий рецепт з фото [Електронний ресурс] // tseivo.com. – Режим доступу: https://tseivo.com/b/HomeCookingIsSimple/t/kg7731y84g/panettone-prostyi-ta-shvydkyi-pokrokovyi-retsept-z-foto (дата звернення: 21.11.2024). – Назва з екрана.
ДСТУ ГОСТ 7.1:2006 (ВАК)
Панеттоне: простий та швидкий покроковий рецепт з фото [Електронний ресурс] // tseivo.com. – URL: https://tseivo.com/b/HomeCookingIsSimple/t/kg7731y84g/panettone-prostyi-ta-shvydkyi-pokrokovyi-retsept-z-foto (дата звернення: 21.11.2024).
Або ж використовуйте наступну інформацію для формування цитування:
Дата публікації:
28.04.2024
Назва допису:
Панеттоне: простий та швидкий покроковий рецепт з фото
Автор/авторка пише під псевдонимом і не оприлюднює своє справжнє ім'я. Завжди перевіряйте достовірність контенту використовуючи декілька джерел (навіть, якщо контент опублікован під справжнім ім'ям).
Про зображення:
На нашій платформі ми приділяємо особливу увагу правильному вказуванню джерел зображень, щоб забезпечити дотримання авторських прав і прав на використання контенту. Ми намагаємося мотивувати використовувати виключно власні зображення, ресурси, що відповідають принципам fair use, або безкоштовні зображення з ліцензіями на кшталт Unsplash, які дозволяють вільне використання без порушення прав інтелектуальної власності.
Однак, враховуючи масштаб нашої платформи та різноманітність контенту, ми не можемо повністю контролювати всі публікації користувачів. Тому ми рекомендуємо перевіряти права на використання зображень та дотримуватися відповідних ліцензій, щоб уникнути можливих порушень авторських прав.
Ви можете поширити цей допис у соцмережах, чим допоможете платформі цейво розвиватись (* ^ ω ^)
Якщо вам подобаються дописи блогу @HomeCookingIsSimple – ви завжди можете його підтримати через онлайн платформи для донатів. Ваші донати надихатимуть на створення нового та корисного україномовного контенту.
Інформація на сайті tseivo.com є суб'єктивною та відображає особисті погляди та досвід авторів та авторок блогів.
Використовуйте цей ресурс як одне з декількох джерел інформації під час своїх досліджень та прийняття рішень. Завжди застосовуйте критичне мислення. Людина сама несе відповідальність за свої рішення та дії.