Різотто — це одна з класичних страв італійської кухні. Різотто Пармеджано, або ж різотто з сиром Парміджано Реджано — це одна з найпростіших у приготуванні версія різотто. В ній розкривається багатий смак та аромат витриманого пармезану, одного з найвідоміших італійських сирів, який виготовляється в регіоні Емілія-Романья. Також впізнаваною її робить кремова текстура рису арборіо, карнаролі або віалоне нано (сорти, багаті крохмалем).
Різотто Пармеджано з часом стало символом італійської кулінарної майстерності, оскільки у ньому поєднується простота інгредієнтів з витонченістю приготування.
Саме час завершувати прелюдію та переходити до рецепту.
Витрати часу: до 1 години
Складність: 2 з 5
Кількість порцій: 4
Вартість інгредієнтів: середня
Нам знадобиться:
Для бульйону:
2 курячих стегенця
1 середня цибулина
лавровий лист
дрібка солі
600 мл води
Для різотто:
200 г рису (ми використали сорт арборіо)
100 г пармезану
1 цибулина середніх розмірів (в класичному рецепті використовується шалот, але ми не знайшли її та взяли звичайну ріпчасту)
30 мл оливкової олії (екстра вірджин)
70 мл білого сухого вина
30 г вершкового масла (жирність не нижче 82%).
Етап 1: варимо бульон
Найпростіший етап. Промиваємо курячі стегенця, заливаємо холодною водою, кладемо цілу цибулину в лушпинні (попередньо теж ретельно миємо її), додаємо дрібку солі та лавровий лист.
Можна додати морквину, або використати будь-який інший варіант приготування бульйону. Чим ароматніший він вийде – тим насиченіший буде смак різотто. Можна використовувати овочевий бульон, якщо ви хочете зробити веганський варіант страви.
Етап 2: готуємо різотто
Дрібно шинкуємо цибулю.
Розігріваємо пательню, додаємо оливкову олію. З самого початку і до завершення готування ми використовуватимемо температурний режим нижче середнього.
Обсмажуємо цибулю до прозорості та появи ледь помітного золотистого відтінку.
Саме час додати рис. Його ми не промиваємо, як це робиться для приготування плову. Нам потрібно зберегти його крохмалистість.
Обсмажуємо рис, акуратно та часто помішуючи його дерев’яною лопаткою до моменту, коли кінці зернят стануть прозорими. Обов’язково слідуємо за тим, щоб рис не смажився та не приставав до боків пательні (або сотейника).
Буквально за хвилину рис знову побіліє. Це означає, що саме час додати біле вино. Воно потрібне для деглазурування рису після прогріву, а також для того, щоб додати страві характерний смак та аромат.
На випарювання вина йде 2-3 хвилини. Ми не перестаємо помішувати рис лопаткою.
Коли вино майже випарувалось – по 1 половнику додаємо курячий бульон.
Тут можна ввімкнути таймер на 18 хвилин, оскільки саме стільки часу необхідно для того, щоб рис правильно розварився, проте залишився з твердуватою серединкою, збільшився у розмірах та віддав рідині крохмаль. Така консистенція рису називаєтся аль денте.
Через кожні 3-4 хвилини додаємо по половнику бульону та не перестаємо перемішувати лопаткою. Це важливо, адже не можна допускати приставання рису до дна пательні.
Коли 18 хвилин пройшло – вимикаємо плитку та додаємо до рису попередньо натертий пармезан та вершкове масло.
Ретельно вимішуємо, куштуємо на сіль (нам не знадобилось додавати, оскільки сіль вже була у бульйоні, а також пармезан – доволі солоний сир). В результаті у нас вийде рис ніжної кремової консистенції, з ледь рідкуватим, ароматним та насиченим вершково-сирним соусом, проте таким, який не буде стікати з рисинок.
Викладаємо у тарілку, додаємо улюблений мікрогрін (ми використали рукколу), посипаємо зверху пармезаном та смакуємо!
Цей блок містить всю необхідну інформацію для правильного цитування, включаючи дату публікації, назву допису, URL та інше.
Зверніть увагу, що посилатись потрібно на автора/авторку контенту (профіль, окремий допис тощо), а сайт цейво (tseivo.com) - лише майданчик для розміщення публікацій.
💡 Архівування сторінки у веб-архіві, такому як Wayback Machine, є корисною практикою, коли ви посилаєтесь на неї. Це дозволить зберегти стан сторінки на цей час і знизить ризики від зміни контенту або зміни структури сайту у майбутньому.
Оберіть та скопіюйте потрібний стандарт цитування:
ДСТУ 8302:2015
Різотто Пармеджано: простий та швидкий покроковий рецепт з фото [Електронний ресурс] // tseivo.com. – Режим доступу: https://tseivo.com/b/HomeCookingIsSimple/t/xzy1el5wxz/rizotto-parmedzhano-prostyi-ta-shvydkyi-pokrokovyi-retsept-z-foto (дата звернення: 21.11.2024). – Назва з екрана.
ДСТУ ГОСТ 7.1:2006 (ВАК)
Різотто Пармеджано: простий та швидкий покроковий рецепт з фото [Електронний ресурс] // tseivo.com. – URL: https://tseivo.com/b/HomeCookingIsSimple/t/xzy1el5wxz/rizotto-parmedzhano-prostyi-ta-shvydkyi-pokrokovyi-retsept-z-foto (дата звернення: 21.11.2024).
Або ж використовуйте наступну інформацію для формування цитування:
Дата публікації:
15.05.2024
Назва допису:
Різотто Пармеджано: простий та швидкий покроковий рецепт з фото
Автор/авторка пише під псевдонимом і не оприлюднює своє справжнє ім'я. Завжди перевіряйте достовірність контенту використовуючи декілька джерел (навіть, якщо контент опублікован під справжнім ім'ям).
Про зображення:
На нашій платформі ми приділяємо особливу увагу правильному вказуванню джерел зображень, щоб забезпечити дотримання авторських прав і прав на використання контенту. Ми намагаємося мотивувати використовувати виключно власні зображення, ресурси, що відповідають принципам fair use, або безкоштовні зображення з ліцензіями на кшталт Unsplash, які дозволяють вільне використання без порушення прав інтелектуальної власності.
Однак, враховуючи масштаб нашої платформи та різноманітність контенту, ми не можемо повністю контролювати всі публікації користувачів. Тому ми рекомендуємо перевіряти права на використання зображень та дотримуватися відповідних ліцензій, щоб уникнути можливих порушень авторських прав.
Ви можете поширити цей допис у соцмережах, чим допоможете платформі цейво розвиватись (* ^ ω ^)
Якщо вам подобаються дописи блогу @HomeCookingIsSimple – ви завжди можете його підтримати через онлайн платформи для донатів. Ваші донати надихатимуть на створення нового та корисного україномовного контенту.
Інформація на сайті tseivo.com є суб'єктивною та відображає особисті погляди та досвід авторів та авторок блогів.
Використовуйте цей ресурс як одне з декількох джерел інформації під час своїх досліджень та прийняття рішень. Завжди застосовуйте критичне мислення. Людина сама несе відповідальність за свої рішення та дії.