Обкладинка нотатки: Що таке спаржа? Яка користь спаржі для організму?

Що таке спаржа? Яка користь спаржі для організму?

Store Image
Сезон спаржі припадає на травень-червень, а отже саме час дізнатись більше та спобувати приготувати її.
 Спаржа, або аспарагус (лат. Asparagus officinalis), — це багаторічна рослина з родини лілійних, яку вирощують заради її молодих пагонів. Вона є одним з найстаріших культур овочів, відомих ще з давньоєгипетських та римських часів. Її пагони – тонкі та довгі, з м'ясистими верхівками зеленого, білого або фіолетового кольору  (залежно від способу вирощування). Кулінари дуже цінують цей овоч завдяки приємному смаку та текстурі, тому додають її в різні страви, такі як салати, супи, або використовують як гарнір до м'яса та риби.
пагони спаржі
пагони спаржі

Які бувають види спаржі?

Зелена спаржа: Найпоширеніший різновид спаржі. Вирощується на світлі, тому має зелений колір завдяки хлорофілу.
Біла спаржа: Вирощується без доступу до світла, що запобігає утворенню хлорофілу. Має більш ніжний смак і текстуру.
Фіолетова спаржа: Має високий вміст антоціанінів, що надають їй фіолетового кольору. Часто солодша та ніжніша за зелену спаржу.

Вирощування спаржі

Спаржу вирощують у помірних кліматичних зонах на добре дренованих ґрунтах. Рослина потребує тривалого періоду дозрівання: перший врожай зазвичай збирають через 2-3 роки після посадки. Після цього спаржа може плодоносити до 15-20 років.
Вона потребує добре освітлених місць для вирощування. Найкраще підходять місця, де рослини отримують сонячне світло протягом усього дня. Також цій рослині необхідний регулярний полив, особливо в період активного росту. Окрім того, є свої особливості із захистом від шкідників, введенням в грунт добрив… Тому вирощування спаржі – це кропіткий, складний процес з багатьма особливостями. Він потребує значного терпіння та сил, але зусилля окупляться багаторічним врожаєм цього смачного та корисного овочу.

Які способи приготування спаржі?

Спаржа – це універсальний овоч, який використовується в багатьох кухнях світу. Її можна вживати як сирою, так термічно обробленою. Найпопулярніші способи приготування спаржі – це:
  • Варіння протягом 1-2 хвилин в підсоленій воді до м'якості
  • Грилювання для підкреслення насиченого смаку та надання хрусткої текстури
  • Запікання з оливковою олією та спеціями (це надзвичайно простий у приготуванні, універсальний, смачний та корисний гарнір)
  • Смаження на пательні
  • Приготування на паровій бані для збереження більшості поживних речовин та натурального смаку.

Яка користь спаржі для здоров'я?

Спаржа – низькокалорійна, багата на вітаміни (особливо вітамін К, вітамін С та фолієву кислоту), мінерали (залізо, кальцій) та антиоксиданти. Вона також є джерелом клітковини, що сприяє здоровому травленню. Лікувальні властивості спаржі помітили ще лікарі стародавнього Китаю, Кореї та Індії. Деякі сучасні дослідження свідчать, що спаржа може мати антиканцерогенні властивості, може покращувати діяльність серцевого м’язу та знижувати ризик запальних процесів. Також вона може знижувати рівень холестерину в крові, чим сприяє здоров’ю серця та судин та нормалізації артеріального тиску.
В наступних дописах ми використаємо спаржу для приготування простого та смачного гарніру. 
спаржа
спаржа
Store Image

🙌 Підтримати блог @HomeCookingIsSimple

Ви можете поширити цей допис у соцмережах, чим допоможете платформі цейво розвиватись (* ^ ω ^)

Якщо вам подобаються дописи блогу @HomeCookingIsSimple – ви завжди можете його підтримати через онлайн платформи для донатів. Ваші донати надихатимуть на створення нового та корисного україномовного контенту.

BuyMeACoffee
📝 Більше публікацій:
Дисклеймер

Інформація на сайті tseivo.com є суб'єктивною та відображає особисті погляди та досвід авторів та авторок блогів.

Використовуйте цей ресурс як одне з декількох джерел інформації під час своїх досліджень та прийняття рішень. Завжди застосовуйте критичне мислення. Людина сама несе відповідальність за свої рішення та дії.