Конфітюр — це фруктовий продукт, який виготовляється шляхом варіння фруктів або ягід з цукром до отримання густої, желеподібної консистенції. Він часто містить цілі шматочки фруктів або ягід, які залишаються видимими в кінцевому продукті. Він схожий на варення або джем, але має певні відмінності, які і дозволили отримати цьому продукту свою власну назву.
За структурою конфітюр густий та желеподібний. Як ми писали вище, в ньому містяться цілі ягоди (якщо вони невеликі за розмірами в сирому вигляді), або ж видимі шматочки фруктів.Також в нього додається загущувач – пектин або крохмаль. Це дозволяє досягти необхідну желеподібну консистенцію.
Джем же – також густий продукт, але його консистенція не така желеподібна, як у конфітюра. Ягоди або фрукти, з яких він готується, як правило розварюються до стану пасти. Нерідко в кінці приготування маса перетирається через сито для отримання максимально однорідної консистенції, взагалі без шматочків фруктів чи ягід. Під час варіння також можна додавати загущувач.
джем
У варення ж найрідікіша консистенція, якщо порівнювати його з джемом та конфітюром. Фрукти та ягоди можуть залишатись цілими. Загущувачі не додаються, інгредієнти варяться тільки з додаванням цукру та невеликої кількості води на початкових етапах для досягнення потрібної консистенції.
варення
Отже можна дійти висновку, щоосновні відмінності між конфітюром, джемом і варенням полягають у консистенції та ступені розварювання фруктів. Конфітюр має густу, желеподібну текстуру з видимими шматочками фруктів, джем — менш желеподібний, а варення містить великі шматки фруктів або ягоди в більш рідкій за консистенцією масі. Як конфітюр, так джем і варення можуть використовуватись для приготування багатьох десертів, а також як солодкий соус, або ж самостійний смаколик.
конфітюр як намазка на тости
Поширити цей допис
Цитувати допис
Оберіть та скопіюйте потрібний стандарт цитування: