Дисклеймер

Інформація на сайті tseivo.com є суб'єктивною та відображає особисті погляди та досвід авторів та авторок блогів.

Використовуйте цей ресурс як одне з декількох джерел інформації під час своїх досліджень та прийняття рішень. Завжди застосовуйте критичне мислення. Людина сама несе відповідальність за свої рішення та дії.

Обкладинка нотатки: Що таке дюксель?

Що таке дюксель?

Store Image
Дюксель (duxelles) — це класичний французький кулінарний термін, що означає дрібно нарізану суміш грибів, цибулі та часнику, яка смажиться на вершковому маслі до повного випаровування вологи. Після випаровування дюксель набуває пастоподібного стану. Саме ця консистенція дозволяє використовувати його як начинку для яловичини “Веллінгтон”, солоних тартів, конвертів з листкового тіста, тарталеток. Він може стати чудовою основою для грибних соусів. При бажанні він може бути гарніром. Також до нього можна додавати трави, наприклад петрушку, чебрець, розмарин або кінзу. Це додасть дюкселю ще більше ароматів та смаків.
дюксель як начинка для Біф Веллінгтон
дюксель як начинка для Біф Веллінгтон
Історичні джерела стверджують, що дюксель був створений у XVII столітті Франсуа-П'єром де Ла Вареном, відомим французьким шеф-кухарем. Він назвав цю страву на честь свого патрона, маркіза д'Юкселя, маршала Франції Нікола Шалон дю Бле (цікаво, а коли ж французи не любили смачно поїсти?).
один з варіантів набору продуктів для приготування дюкселя
один з варіантів набору продуктів для приготування дюкселя
Ймовірно, кулінар вирішив зневоднювати грибну суміш після того, як помітив, що при використанні свіжих грибів у страві під час термічної обробки виділяється надмірна кількість пари. Ця пара не тільки непропорційна кількості самих грибів, але й приводила до тріщин випічки, її деформації, а нерідко й вибухів у печі. Тому для уникнення таких наслідків де Ла Варен почав попередньо дегідрувати дрібно нашинковані гриби.
Про те, як готувати дюксель, ми розказали та показали у дописі про Біф Веллінгтон. Це доволі легка страва, яка дає простір для імпровізації. Вона починається з вибору грибів. Можна використовувати як печериці, так гливи, підпеньки, додавати білі гриби та трюфелі. Досвідчені кулінари стверджують, що додавання саме “диких” лісових грибів додасть дюкселю насичений, глибокий аромат.
Після приготування дюксель можна зберігати в холодильнику до тижня або заморожувати для більш тривалого зберігання.
Store Image

🙌 Підтримати блог @HomeCookingIsSimple

Ви можете поширити цей допис у соцмережах, чим допоможете платформі цейво розвиватись (* ^ ω ^)

Якщо вам подобаються дописи блогу @HomeCookingIsSimple – ви завжди можете його підтримати через онлайн платформи для донатів. Ваші донати надихатимуть на створення нового та корисного україномовного контенту.

BuyMeACoffee
📝 Більше публікацій: