Аранчіні (Arancini) — традиційна італійська страва родом з Сицилії. Це смажені кульки з рису, які зазвичай мають начинку з м'яса, сиру, гороху або рікотти. Вони зовні вкриті хрусткою паніровкою та смажаться у фритюрі до золотистої скоринки.
Назва "аранчіні" походить від італійського слова "arancia", що у перекладі означає "апельсин". Вона виникла завдяки формі та кольору рисових кульок, які нагадують невеликі апельсини.
Аранчіні готується з того ж рису, що і різотто. Заощадливі сицилійці нерідко готують їх саме з цієї страви. Наприклад, після сімейної вечері залишилось якась кількість рису. Наступного дня з нього можна приготувати саме аранчіні, оскільки рис вже готовий, його не треба попередньо відварювати.
Саме тому ми вирішили готувати аранчіні, адже у нас залишилось 2 порції різотто пармеджано з вечері. А про те, як його готувати, ми розповідали у попередньому дописі.
Також можна просто відварити свіжий рис, і страва від цього не стане гірше ;)
Витрати часу: до 1 години
Складність: 3 з 5
Кількість порцій: 2
Вартість інгредієнтів: середня
Нам знадобиться:
400 г відвареного рису
150 г яловичого фаршу
½ цибулини
¼ морквини
35 мл білого сухого вина
50 г томатної пасти
суміш спецій (“італійські трави”)
панірувальні сухарі
1 яйце
2 столові ложки борошна
олія для смаження
продуктовий набір
Етап 1: готуємо начинку
Для приготування начинки ми вирішили приготувати м’ясний соус болоньєзе. Ми перемололи яловичину, дрібно нарізали цибулю та моркву.
перемелюємо яловичину
нарізка цибулі та моркви
Починаємо з обсмажки цибулі та моркви, потім додаємо вино та випарюємо його.
розігріваємо пательню
підсмажуємо цибулю
додаємо моркву
додаємо та випарюємо вино
Після того, як вино випарувалось, додаємо фарш, солимо його. Вимішуємо лопаткою для того, щоб соус був рівномірної консистенції, без грудочок м’яса.
вводимо фарш
Додаємо томатну пасту (можна використати томати у власному соці), суміш італійських трав.
додаємо томатну пасту та спеції
Протушковуємо ще 10-15 хвилин, вимикаємо та даємо трохи охолонути. Куштуємо на сіль та за потреби коригуємо смаки.
Етап 2: формуємо рисові кульки
У нас залишилось 375 г різотто, тому ми поділили його на частини по 60-63 грами.
поділене на порції "вчорашнє" різотто
Формувати рисову кульку нескладно. В долоні розплескуємо рисову масу (майже до розмірів всієї долоні) та накладаємо 1-2 чайні ложки начинки.
розплескуємо кульку
додаємо начинку
Защипуємо краї, туго викачуємо кульку. Начинка має бути повністю закрита! Так само формуємо всі решта кульок.Збиваємо яйце, готуємо тарілки з борошном та панірувальними сухарями. Спочатку обвалюємо кожну кульку в борошні, потім – у яйці, і аж у кінці – у панірувальних сухарях.
обвалюємо у борошні
потім - у яйці
і у панірувальних сухарях
Саме час обсмажувати їх.
Етап 3: смажимо
Перед тим, як починати обвалювати сформовані кульки у борошні, яйці та сухарях, ми заповнили сотейник олією та поставили його на вогонь. За час, поки ми обвалювали кульки, олія прогрілася до робочої температури. Акуратно опускаємо кульки в сотейник та смажимо буквально 1-2 хвилини до зарум’янення.
обсмажуємо
Виймаємо з сотейника, викладаємо на тарілку з застеленими паперовими рушниками для вимочування зайвого жиру. Подаємо гарячими, як закуску або ж повноцінну основну страву, та смакуємо!
готова страва
Поширити цей допис
Цитувати допис
Оберіть та скопіюйте потрібний стандарт цитування: