Аранчіні (Arancini) — традиційна італійська страва родом з Сицилії. Це смажені кульки з рису, які зазвичай мають начинку з м'яса, сиру, гороху або рікотти. Вони зовні вкриті хрусткою паніровкою та смажаться у фритюрі до золотистої скоринки.
Назва "аранчіні" походить від італійського слова "arancia", що у перекладі означає "апельсин". Вона виникла завдяки формі та кольору рисових кульок, які нагадують невеликі апельсини.
Аранчіні готується з того ж рису, що і різотто. Заощадливі сицилійці нерідко готують їх саме з цієї страви. Наприклад, після сімейної вечері залишилось якась кількість рису. Наступного дня з нього можна приготувати саме аранчіні, оскільки рис вже готовий, його не треба попередньо відварювати.
Саме тому ми вирішили готувати аранчіні, адже у нас залишилось 2 порції різотто пармеджано з вечері. А про те, як його готувати, ми розповідали у попередньому дописі.
Також можна просто відварити свіжий рис, і страва від цього не стане гірше ;)
Витрати часу: до 1 години
Складність: 3 з 5
Кількість порцій: 2
Вартість інгредієнтів: середня
Нам знадобиться:
400 г відвареного рису
150 г яловичого фаршу
½ цибулини
¼ морквини
35 мл білого сухого вина
50 г томатної пасти
суміш спецій (“італійські трави”)
панірувальні сухарі
1 яйце
2 столові ложки борошна
олія для смаження
продуктовий набір
Етап 1: готуємо начинку
Для приготування начинки ми вирішили приготувати м’ясний соус болоньєзе. Ми перемололи яловичину, дрібно нарізали цибулю та моркву.
Починаємо з обсмажки цибулі та моркви, потім додаємо вино та випарюємо його.
Після того, як вино випарувалось, додаємо фарш, солимо його. Вимішуємо лопаткою для того, щоб соус був рівномірної консистенції, без грудочок м’яса.
Додаємо томатну пасту (можна використати томати у власному соці), суміш італійських трав.
Протушковуємо ще 10-15 хвилин, вимикаємо та даємо трохи охолонути. Куштуємо на сіль та за потреби коригуємо смаки.
Етап 2: формуємо рисові кульки
У нас залишилось 375 г різотто, тому ми поділили його на частини по 60-63 грами.
Формувати рисову кульку нескладно. В долоні розплескуємо рисову масу (майже до розмірів всієї долоні) та накладаємо 1-2 чайні ложки начинки. Защипуємо краї, туго викачуємо кульку. Начинка має бути повністю закрита! Так само формуємо всі решта кульок.Збиваємо яйце, готуємо тарілки з борошном та панірувальними сухарями. Спочатку обвалюємо кожну кульку в борошні, потім – у яйці, і аж у кінці – у панірувальних сухарях.
Саме час обсмажувати їх.
Етап 3: смажимо
Перед тим, як починати обвалювати сформовані кульки у борошні, яйці та сухарях, ми заповнили сотейник олією та поставили його на вогонь. За час, поки ми обвалювали кульки, олія прогрілася до робочої температури. Акуратно опускаємо кульки в сотейник та смажимо буквально 1-2 хвилини до зарум’янення.
Виймаємо з сотейника, викладаємо на тарілку з застеленими паперовими рушниками для вимочування зайвого жиру. Подаємо гарячими, як закуску або ж повноцінну основну страву, та смакуємо!
Цей блок містить всю необхідну інформацію для правильного цитування, включаючи дату публікації, назву допису, URL та інше.
Зверніть увагу, що посилатись потрібно на автора/авторку контенту (профіль, окремий допис тощо), а сайт цейво (tseivo.com) - лише майданчик для розміщення публікацій.
💡 Архівування сторінки у веб-архіві, такому як Wayback Machine, є корисною практикою, коли ви посилаєтесь на неї. Це дозволить зберегти стан сторінки на цей час і знизить ризики від зміни контенту або зміни структури сайту у майбутньому.
Оберіть та скопіюйте потрібний стандарт цитування:
ДСТУ 8302:2015
Аранчіні: покроковий рецепт з фото [Електронний ресурс] // tseivo.com. – Режим доступу: https://tseivo.com/b/HomeCookingIsSimple/t/aglo070qln/aranchini-pokrokovyi-retsept-z-foto (дата звернення: 03.12.2024). – Назва з екрана.
Автор/авторка пише під псевдонимом і не оприлюднює своє справжнє ім'я. Завжди перевіряйте достовірність контенту використовуючи декілька джерел (навіть, якщо контент опублікован під справжнім ім'ям).
Про зображення:
На нашій платформі ми приділяємо особливу увагу правильному вказуванню джерел зображень, щоб забезпечити дотримання авторських прав і прав на використання контенту. Ми намагаємося мотивувати використовувати виключно власні зображення, ресурси, що відповідають принципам fair use, або безкоштовні зображення з ліцензіями на кшталт Unsplash, які дозволяють вільне використання без порушення прав інтелектуальної власності.
Однак, враховуючи масштаб нашої платформи та різноманітність контенту, ми не можемо повністю контролювати всі публікації користувачів. Тому ми рекомендуємо перевіряти права на використання зображень та дотримуватися відповідних ліцензій, щоб уникнути можливих порушень авторських прав.
Ви можете поширити цей допис у соцмережах, чим допоможете платформі цейво розвиватись (* ^ ω ^)
Якщо вам подобаються дописи блогу @HomeCookingIsSimple – ви завжди можете його підтримати через онлайн платформи для донатів. Ваші донати надихатимуть на створення нового та корисного україномовного контенту.
Інформація на сайті tseivo.com є суб'єктивною та відображає особисті погляди та досвід авторів та авторок блогів.
Використовуйте цей ресурс як одне з декількох джерел інформації під час своїх досліджень та прийняття рішень. Завжди застосовуйте критичне мислення. Людина сама несе відповідальність за свої рішення та дії.