М’ясні джерки – це снеки з курячого філе, яловичої, свиної вирізки (або будь-якого іншого м’яса), які готуються шляхом тривалого висушування м’яса за умовного невисоких температур. До їх складу, крім самого м’яса, входить тільки сіль та суміш приправ. Готувати їх вдома – це доволі легко, головне – запастись терпінням та улюбленими спеціями. Про те, як приготувати вдома джерки з яловичини та курячого філе – розкажемо далі.
Нам знадобиться:
1 кг яловичини (ми обрали ошийок, оскільки там мінімум прожилок)
Кількість м’яса та спецій може варіювати, залежно від ваших побажань та смаків. Цієї кількості продуктів з запасом вистачило на компанію з чотирьох дорослих осіб в якості снеків до пива.
Етап 1: нарізка м’яса
Промиваємо м’ясо водою, максимально видаляємо всі прожилки. Ріжемо поперек волокон максимально тонкими шматками (товщиною кілька міліметрів). Якщо є можливість порізати слайсером – це найкращий варіант. М’ясо в такому випадку треба потримати кілька годин в морозилці, щоб шматки вийшли максимально однакової товщини. Від цього залежатиме час висушування джерків в духовій шафі. Чим товстіші шматки – тим довше часу знадобиться для висушування.
Етап 2: маринування м’яса
В мисці з’єднуємо сіль та обрані приправи. Ми обрали 2 варіанта спецій: негострий для курятини (сіль + копчена паприка, сушений часник, карі, куркума, хмелі-сунелі, мелений коріандр) та гострий для яловичини (все як і для курки + сухий перець чилі). Ретельно вимішуємо та залишаємо на ніч в холодильнику.
Етап 3: висушування у духовій шафі
Викладаємо на решітку, вмикаємо верхні та нижні ТЕНи (режим конвекції), виставляємо температуру 60-70 градусів. В низ духової шафи кладемо деко, вистелене фольгою. Воно необхідне для стікання жиру з м’яса.
Оскільки шматки курки вийшли товстішими, на її висушування знадобилось 5 годин. Яловичина ж, оскільки була порізана значно тонше, “висушилась” всього за 3 години, але знадобилось двічі завантажувати решітку, тобто готувати партіями (шматочків в результаті порізки вийшло більше, ніж курки).
Охолоджуємо та смакуємо. Готові джерки можуть більше тижня зберігатися в холодильнику, оскільки це дегідрований та консервований сіллю продукт дууууже повільного псування, або ж коректніше – тривалого зберігання.
Готові джерки втрачають не менше 70% ваги від вихідної маси м’яса. З кілограму яловичини вийшло близько 300 грам джерків, з 800 г курки - близько 250 грам джерків. Але цієї кількості вистачило для компанії з чотирьох людей. Вони чудово смакують з темними сортами пива (але не сприймайте це, як пропаганду алкоголю ;))
Цей блок містить всю необхідну інформацію для правильного цитування, включаючи дату публікації, назву допису, URL та інше.
Зверніть увагу, що посилатись потрібно на автора/авторку контенту (профіль, окремий допис тощо), а сайт цейво (tseivo.com) - лише майданчик для розміщення публікацій.
💡 Архівування сторінки у веб-архіві, такому як Wayback Machine, є корисною практикою, коли ви посилаєтесь на неї. Це дозволить зберегти стан сторінки на цей час і знизить ризики від зміни контенту або зміни структури сайту у майбутньому.
Оберіть та скопіюйте потрібний стандарт цитування:
ДСТУ 8302:2015
М'ясні джерки своїми руками: простий рецепт з фото [Електронний ресурс] // tseivo.com. – Режим доступу: https://tseivo.com/b/HomeCookingIsSimple/t/pz1mqgxjaz/miasni-dzherky-svoimy-rukamy-prostyi-retsept-z-foto (дата звернення: 21.11.2024). – Назва з екрана.
ДСТУ ГОСТ 7.1:2006 (ВАК)
М'ясні джерки своїми руками: простий рецепт з фото [Електронний ресурс] // tseivo.com. – URL: https://tseivo.com/b/HomeCookingIsSimple/t/pz1mqgxjaz/miasni-dzherky-svoimy-rukamy-prostyi-retsept-z-foto (дата звернення: 21.11.2024).
Або ж використовуйте наступну інформацію для формування цитування:
Дата публікації:
14.05.2024
Назва допису:
М'ясні джерки своїми руками: простий рецепт з фото
Автор/авторка пише під псевдонимом і не оприлюднює своє справжнє ім'я. Завжди перевіряйте достовірність контенту використовуючи декілька джерел (навіть, якщо контент опублікован під справжнім ім'ям).
Про зображення:
На нашій платформі ми приділяємо особливу увагу правильному вказуванню джерел зображень, щоб забезпечити дотримання авторських прав і прав на використання контенту. Ми намагаємося мотивувати використовувати виключно власні зображення, ресурси, що відповідають принципам fair use, або безкоштовні зображення з ліцензіями на кшталт Unsplash, які дозволяють вільне використання без порушення прав інтелектуальної власності.
Однак, враховуючи масштаб нашої платформи та різноманітність контенту, ми не можемо повністю контролювати всі публікації користувачів. Тому ми рекомендуємо перевіряти права на використання зображень та дотримуватися відповідних ліцензій, щоб уникнути можливих порушень авторських прав.
Ви можете поширити цей допис у соцмережах, чим допоможете платформі цейво розвиватись (* ^ ω ^)
Якщо вам подобаються дописи блогу @HomeCookingIsSimple – ви завжди можете його підтримати через онлайн платформи для донатів. Ваші донати надихатимуть на створення нового та корисного україномовного контенту.
Інформація на сайті tseivo.com є суб'єктивною та відображає особисті погляди та досвід авторів та авторок блогів.
Використовуйте цей ресурс як одне з декількох джерел інформації під час своїх досліджень та прийняття рішень. Завжди застосовуйте критичне мислення. Людина сама несе відповідальність за свої рішення та дії.