Зміст дописунатисність на посилання, щоб перейти до потрібного місця
М’ясні джерки – це снеки з курячого філе, яловичої, свиної вирізки (або будь-якого іншого м’яса), які готуються шляхом тривалого висушування м’яса за умовного невисоких температур. До їх складу, крім самого м’яса, входить тільки сіль та суміш приправ. Готувати їх вдома – це доволі легко, головне – запастись терпінням та улюбленими спеціями. Про те, як приготувати вдома джерки з яловичини та курячого філе – розкажемо далі.
Нам знадобиться:
- 1 кг яловичини (ми обрали ошийок, оскільки там мінімум прожилок)
- 2 курячих філе середнього розміру
- сіль найдрібнішого помелу
- суміш приправ (копчена паприка, сухий перець чилі, сушений часник, карі, куркума, хмелі-сунелі, мелений коріандр).
Кількість м’яса та спецій може варіювати, залежно від ваших побажань та смаків. Цієї кількості продуктів з запасом вистачило на компанію з чотирьох дорослих осіб в якості снеків до пива.
Етап 1: нарізка м’яса
Промиваємо м’ясо водою, максимально видаляємо всі прожилки. Ріжемо поперек волокон максимально тонкими шматками (товщиною кілька міліметрів). Якщо є можливість порізати слайсером – це найкращий варіант. М’ясо в такому випадку треба потримати кілька годин в морозилці, щоб шматки вийшли максимально однакової товщини. Від цього залежатиме час висушування джерків в духовій шафі. Чим товстіші шматки – тим довше часу знадобиться для висушування.
Етап 2: маринування м’яса
В мисці з’єднуємо сіль та обрані приправи. Ми обрали 2 варіанта спецій: негострий для курятини (сіль + копчена паприка, сушений часник, карі, куркума, хмелі-сунелі, мелений коріандр) та гострий для яловичини (все як і для курки + сухий перець чилі). Ретельно вимішуємо та залишаємо на ніч в холодильнику.
Етап 3: висушування у духовій шафі
Викладаємо на решітку, вмикаємо верхні та нижні ТЕНи (режим конвекції), виставляємо температуру 60-70 градусів. В низ духової шафи кладемо деко, вистелене фольгою. Воно необхідне для стікання жиру з м’яса.
Охолоджуємо та смакуємо. Готові джерки можуть більше тижня зберігатися в холодильнику, оскільки це дегідрований та консервований сіллю продукт дууууже повільного псування, або ж коректніше – тривалого зберігання.
Готові джерки втрачають не менше 70% ваги від вихідної маси м’яса. З кілограму яловичини вийшло близько 300 грам джерків, з 800 г курки - близько 250 грам джерків. Але цієї кількості вистачило для компанії з чотирьох людей. Вони чудово смакують з темними сортами пива (але не сприймайте це, як пропаганду алкоголю ;))
Смачного!