Дисклеймер

Інформація на сайті tseivo.com є суб'єктивною та відображає особисті погляди та досвід авторів та авторок блогів.

Використовуйте цей ресурс як одне з декількох джерел інформації під час своїх досліджень та прийняття рішень. Завжди застосовуйте критичне мислення. Людина сама несе відповідальність за свої рішення та дії.

Обкладинка нотатки: Свинина у пиві: покроковий рецепт з фото

Свинина у пиві: покроковий рецепт з фото

Store Image
Відбірний свинячий ошийок з невеликими прожилками жиру, томлений у пиві з додаванням практично мінімальної кількості спецій – це одна з страв, характерних для бельгійської кухні. Так-так, Бельгія – це не тільки про картоплю фрі, шоколад та вафлі. Взагалі страви, приготовані у пиві, досить популярні в бельгійській кухні, яка відрізняється вираженою ситністю страв. Томлений свинячий ошийок не є винятком. Такий спосіб приготування зберігає смак, аромат та соковитість м’яса.Фламандський карбонад (Carbonade flamande) – тушковане м'ясо в темному пиві – класична страва бельгійської кухні.
Ми ж, як завжди, взяли за основу традиції, але вирішили готувати ф’южн, додавши нестандартні для європейської кухні інгредієнти. Отже, переходимо до рецепту та фото.

Нам знадобиться:

  • 1 кг свинячого ошийка (рекомендуємо обирати з прожилками жиру для більшої соковитості страви; також можна використати грудинку);
  • 0,5 л пива (ми використали світле, проте можна брати темне);
  • 75 мл соєвого соусу
  • 15 г копченої паприки (можна брати звичайну солодку)
  • 5 зубчиків часнику
  • 2 ст. л суміші хмелі-сунелі
  • 1 ч.л цукру
  • ½ ч.л солі (так, все вірно, солі менше, ніж цукру, оскільки сіль ще є у соєвому соусі)
продуктовий набір
продуктовий набір

Етап 1: просмажка та пре-тушкування в пательні

Промиваємо та підсушуємо м’ясо. Ріжемо грубими шматками (у нашому випадку – спочатку відрізаємо шматок як для стейку, і потім його ріжем на 6 частин). 
порізка м'яса
порізка м'яса
Розігріваємо пательню, НЕ даємо ніякого жиру (необхідний жир витопиться з м’яса). Пательню обирайте з антипригарним покриттям, щоб м’ясо не пристало. Смажимо на сильному вогні до зарум’янення, після чого перевертаємо на інший бік. Просмажка з одного боку займає близько п’яти хвилин.
викладаємо м'ясо на розігріту пательню
викладаємо м'ясо на розігріту пательню
За цей час ріжемо часник, теж грубо. Шматки мають бути великі. Ми просто розчавили зубчик лезом ножа та порізали кожен на 3 частини.
ріжемо часник
ріжемо часник
до такого кольору просмажуємо м'ясо
до такого кольору просмажуємо м'ясо
Коли м’ясо підрум’янилось з обох боків, додаємо одночасно всі спеції, додаємо сіль, цукор, часник, вливаємо соєвий соус та пиво.
додаємо спеції
додаємо спеції
додаємо соєвий соус
додаємо соєвий соус
додаємо пиво
додаємо пиво
Ретельно перемішуємо, зменшуємо вогонь, накриваємо кришкою та залишаємо на 10-15 хвилин.
перемішали
перемішали
кришкою накрили
кришкою накрили

Етап 2: тушкування в духовій шафі з закритою кришкою

Перекладаємо м’ясо у каструлю з термостійкої кераміки.
в каструлю переклали
в каструлю переклали
Ми обрали за формою таку, в якій би рідина майже повністю покрила м’ясо. Накриваємо кришкою, ставимо в ХОЛОДНУ духову шафу (це потрібно для того, щоби не пошкодити посуд з термокераміки), вмикаємо верхній та нижній ТЕН (можна з режимом конвекції), виставляємо температуру 180 градусів та залишаємо тушкуватись на півтори години.
в духову шафу поклали
в духову шафу поклали

Етап 3: тушкування в духовій шафі з відкритою кришкою

Минуло півтори години тушкування в духовій шафі під кришкою. Тепер можна відкрити кришку та зменшити температуру до 160-170 градусів та залишити томитися м’ясо ще на півтори години. Тут рекомендуємо не використовувати режим конвекції, інакше є ризик, що верхні шматки м’яса, які виступатимуть з рідини (а вона в процесі томлення з відкритою кришкою буде випаровуватись), можуть пересушитись. 
знімаємо кришку
знімаємо кришку
Також на цьому етапі можна кілька разів перемішати м’ясо, щоб уникнути вищеописаної ситуації з його пересушуванням.
Трьох годин томлення цілком вистачає для того, щоб свинина практично розпадалась на волокна, проте зберегла свою соковитість. Час томлення в духовій шафі можна збільшити, якщо ви готуєте страву з більшої кількості м’яса. Також він збільшуєтся, якщо для томлення ви хочете використати яловичину або баранину.
результат через сумарно 3 з половиною годин смаження/томлення
результат через сумарно 3 з половиною годин смаження/томлення
Саме час смакувати готову страву ;) В якості гарніра ми приготували картопляне пюре та зробили легкий салат з фіолетової капусти. Вийшло чудове поєднання для смачної та поживної вечері.
гарнір та салат
гарнір та салат
Смачного!;)
Якщо вам подобаються наші дописи та рецепти – ви завжди можете підтримати наш блог на сервісі Buy Me a Coffee. Ваші донати надихатимуть нас на створення нового та корисного україномовного контенту. Ми зможемо купляти нові інгредієнти, девайси та цікаві кулінарні книги. Це дозволятиме регулярно адаптувати рецепти для простого та зрозумілого приготування в домашніх умовах.  Або ж ви можете просто поширити цей допис у соцмережах, чим теж допоможете платформі Tseivo розвиватись ;) 
Store Image

🙌 Підтримати блог @HomeCookingIsSimple

Ви можете поширити цей допис у соцмережах, чим допоможете платформі цейво розвиватись (* ^ ω ^)

Якщо вам подобаються дописи блогу @HomeCookingIsSimple – ви завжди можете його підтримати через онлайн платформи для донатів. Ваші донати надихатимуть на створення нового та корисного україномовного контенту.

BuyMeACoffee
📝 Більше публікацій: