Дисклеймер

Інформація на сайті tseivo.com є суб'єктивною та відображає особисті погляди та досвід авторів та авторок блогів.

Використовуйте цей ресурс як одне з декількох джерел інформації під час своїх досліджень та прийняття рішень. Завжди застосовуйте критичне мислення. Людина сама несе відповідальність за свої рішення та дії.

Обкладинка нотатки: Печінковий торт: покроковий рецепт з фото

Печінковий торт: покроковий рецепт з фото

В кінці 90-х та на початку 2000-х, коли ми були дітьми, ця страва асоціювалась у нас з святом. ЇЇ готували на дні народження, новорічно-різдвяні та пасхальні свята. Так, ця страва – це печінковий торт: ніжні млинці з печінки, молока, борошна, яєць та цибулі, перемащені майонезним соусом з додаванням часнику, та прикрашені тертим яйцем. 
печінковий торт
печінковий торт
Нам захотілось поностальгувати, знайти рецепт “з дитинства” та відтворити цю страву. Але з нюансами. Ми використали корисний майонез з олії авокадо, про тонкощі приготування якого ми писали тут. Отже, як завжди, переходимо до переліку продуктів та етапів приготування ;)

Нам знадобиться:

Для млинців:
 • 500 г печінки (ми використали свинячу. Хоча, можна брати і курячу, і телячу)
 • 5 цибулин середнього розміру
 • 5 яєць
 • 200 борошна (горня)
 • 250 мл молока (горня)
 • сіль, перець за смаком
 • 2-3 столових ложки олії
продуктовий набір для млинців
продуктовий набір для млинців
Для соусу:
 • 300 г майонезу
 • 3 зубчика часника
Для декору: 
 • 2 курячих яйця

Етап 1: готуємо млинці

Ретельно промиваємо печінку, видаляємо прожилки, ріжемо на невеликі шматочки. Два рази пропускаємо через м’ясорубку, використовуючи дрібне сито.
перемелюємо печінку двічі
перемелюємо печінку двічі
Шинкуємо цибулю, смажимо до напівпрозорості. Також перемелюємо м’ясорубкою, додаємо до печінки.
шинкуємо цибулю
шинкуємо цибулю
обсмажуємо до напівпрозорості/золотистості
обсмажуємо до напівпрозорості/золотистості
перемелюємо
перемелюємо
готова печінка з цибулею, до якої будемо додавати решта продуктів
готова печінка з цибулею, до якої будемо додавати решта продуктів
Додаємо до суміші яйця, молоко, сіль/перець, борошно. Всю масу ми вимішували міксером у великій чаші кухонного комбайну, оскільки маси виходить чимало.
І вже тоді, коли наша маса стане однорідною, без грудочок борошна, додаємо 2-3 ложки олії (ми використали олію авокадо). Маса на млинці готова.
маса до додавання борошна
маса до додавання борошна
додаємо борошно, вимішуємо міксером
додаємо борошно, вимішуємо міксером

Етап 2: смажимо млинці

Ми смажили млинці двох розмірів для того, щоб потім зібрати 2 торта різних розмірів. Проте ви можете обрати будь-який варіант, виходячи з розмірів вашої пательні. Головне – робити млинці максимально тонкими, оскільки це буде впливати на кінцевий смак страви. Також, якщо ви використовуєте свинячу печінку, занадто велика товщина млинця – це ризик того, що він повністю не просмажиться всередині, а це трошки ризиковано для здоров’я.

Етап 3: готуємо соус

До майонезу з допомогою пресу для часнику (часникодавки) витискаємо 3 зубчики часнику, ретельно вимішуємо. Можна використовувати як домашній майонез, так і готовий магазинний.

Етап 4: збираємо торт

Починаємо викладати печінкові млинці на тарілку. Перемащуємо їх майонезним соусом, не дуже товстим шаром (інакше соус буде як перебивати ніжний смак печінки, так буде заважати самому збиранню торта). Шарів може бути від чотирьох до семи-восьми, все залежить від товщини млинців та кількості соусу.
беремо млинець
беремо млинець
перемащуємо млинець
перемащуємо млинець
шар за шаром, і виходить торт :)
шар за шаром, і виходить торт :)
Декоруємо зверху тертим яйцем. Цей “декор” також буде захищати верхній шар майонезу від обвітрювання. Так, таку презентацію не зацінили б на МайстерШефі, але це смачно та переносить у дитинство.
декоруємо яйцем
декоруємо яйцем
З цієї кількості продуктів, що вказана в нашому рецепті, нам вдалось зробити 3 торти: один маленький з 7 шарів, 2 великих з шести та чотирьох шарів. Тому кількість продуктів можно змінювати, головне – робити це пропорційно.
результат
результат
Готуйте та смакуйте! ;) 

🙌 Підтримати блог @HomeCookingIsSimple

Ви можете поширити цей допис у соцмережах, чим допоможете платформі цейво розвиватись (* ^ ω ^)

Якщо вам подобаються дописи блогу @HomeCookingIsSimple – ви завжди можете його підтримати через онлайн платформи для донатів. Ваші донати надихатимуть на створення нового та корисного україномовного контенту.

BuyMeACoffee
📝 Більше публікацій: