В кінці 90-х та на початку 2000-х, коли ми були дітьми, ця страва асоціювалась у нас з святом. ЇЇ готували на дні народження, новорічно-різдвяні та пасхальні свята. Так, ця страва – це печінковий торт: ніжні млинці з печінки, молока, борошна, яєць та цибулі, перемащені майонезним соусом з додаванням часнику, та прикрашені тертим яйцем.
Нам захотілось поностальгувати, знайти рецепт “з дитинства” та відтворити цю страву. Але з нюансами. Ми використали корисний майонез з олії авокадо, про тонкощі приготування якого ми писали тут. Отже, як завжди, переходимо до переліку продуктів та етапів приготування ;)
Нам знадобиться:
Для млинців:
500 г печінки (ми використали свинячу. Хоча, можна брати і курячу, і телячу)
5 цибулин середнього розміру
5 яєць
200 борошна (горня)
250 мл молока (горня)
сіль, перець за смаком
2-3 столових ложки олії
Для соусу:
300 г майонезу
3 зубчика часника
Для декору:
2 курячих яйця
Етап 1: готуємо млинці
Ретельно промиваємо печінку, видаляємо прожилки, ріжемо на невеликі шматочки. Два рази пропускаємо через м’ясорубку, використовуючи дрібне сито.
Шинкуємо цибулю, смажимо до напівпрозорості. Також перемелюємо м’ясорубкою, додаємо до печінки.
Додаємо до суміші яйця, молоко, сіль/перець, борошно. Всю масу ми вимішували міксером у великій чаші кухонного комбайну, оскільки маси виходить чимало. І вже тоді, коли наша маса стане однорідною, без грудочок борошна, додаємо 2-3 ложки олії (ми використали олію авокадо). Маса на млинці готова.
Етап 2: смажимо млинці
Ми смажили млинці двох розмірів для того, щоб потім зібрати 2 торта різних розмірів. Проте ви можете обрати будь-який варіант, виходячи з розмірів вашої пательні. Головне – робити млинці максимально тонкими, оскільки це буде впливати на кінцевий смак страви. Також, якщо ви використовуєте свинячу печінку, занадто велика товщина млинця – це ризик того, що він повністю не просмажиться всередині, а це трошки ризиковано для здоров’я.
Етап 3: готуємо соус
До майонезу з допомогою пресу для часнику (часникодавки) витискаємо 3 зубчики часнику, ретельно вимішуємо. Можна використовувати як домашній майонез, так і готовий магазинний.
Етап 4: збираємо торт
Починаємо викладати печінкові млинці на тарілку. Перемащуємо їх майонезним соусом, не дуже товстим шаром (інакше соус буде як перебивати ніжний смак печінки, так буде заважати самому збиранню торта). Шарів може бути від чотирьох до семи-восьми, все залежить від товщини млинців та кількості соусу.
Декоруємо зверху тертим яйцем. Цей “декор” також буде захищати верхній шар майонезу від обвітрювання. Так, таку презентацію не зацінили б на МайстерШефі, але це смачно та переносить у дитинство.
З цієї кількості продуктів, що вказана в нашому рецепті, нам вдалось зробити 3 торти: один маленький з 7 шарів, 2 великих з шести та чотирьох шарів. Тому кількість продуктів можно змінювати, головне – робити це пропорційно.
Цей блок містить всю необхідну інформацію для правильного цитування, включаючи дату публікації, назву допису, URL та інше.
Зверніть увагу, що посилатись потрібно на автора/авторку контенту (профіль, окремий допис тощо), а сайт цейво (tseivo.com) - лише майданчик для розміщення публікацій.
💡 Архівування сторінки у веб-архіві, такому як Wayback Machine, є корисною практикою, коли ви посилаєтесь на неї. Це дозволить зберегти стан сторінки на цей час і знизить ризики від зміни контенту або зміни структури сайту у майбутньому.
Автор/авторка пише під псевдонимом і не оприлюднює своє справжнє ім'я. Завжди перевіряйте достовірність контенту використовуючи декілька джерел (навіть, якщо контент опублікован під справжнім ім'ям).
Про зображення:
На нашій платформі ми приділяємо особливу увагу правильному вказуванню джерел зображень, щоб забезпечити дотримання авторських прав і прав на використання контенту. Ми намагаємося мотивувати використовувати виключно власні зображення, ресурси, що відповідають принципам fair use, або безкоштовні зображення з ліцензіями на кшталт Unsplash, які дозволяють вільне використання без порушення прав інтелектуальної власності.
Однак, враховуючи масштаб нашої платформи та різноманітність контенту, ми не можемо повністю контролювати всі публікації користувачів. Тому ми рекомендуємо перевіряти права на використання зображень та дотримуватися відповідних ліцензій, щоб уникнути можливих порушень авторських прав.
Ви можете поширити цей допис у соцмережах, чим допоможете платформі цейво розвиватись (* ^ ω ^)
Якщо вам подобаються дописи блогу @HomeCookingIsSimple – ви завжди можете його підтримати через онлайн платформи для донатів. Ваші донати надихатимуть на створення нового та корисного україномовного контенту.
Інформація на сайті tseivo.com є суб'єктивною та відображає особисті погляди та досвід авторів та авторок блогів.
Використовуйте цей ресурс як одне з декількох джерел інформації під час своїх досліджень та прийняття рішень. Завжди застосовуйте критичне мислення. Людина сама несе відповідальність за свої рішення та дії.