Дисклеймер

Інформація на сайті tseivo.com є суб'єктивною та відображає особисті погляди та досвід авторів та авторок блогів.

Використовуйте цей ресурс як одне з декількох джерел інформації під час своїх досліджень та прийняття рішень. Завжди застосовуйте критичне мислення. Людина сама несе відповідальність за свої рішення та дії.

Обкладинка нотатки: Домашній майонез на жовтках з олією авокадо: покроковий рецепт з фото

Домашній майонез на жовтках з олією авокадо: покроковий рецепт з фото

Домашній майонез – це комбінація яєць (або виключно жовтків), олії, дрібки солі та цукру, гірчиці та кількох мілілітрів оцту. У порівнянні зі складом будь-якого магазинного аналогу – це доволі лаконічний та скромний перелік. Оскільки для приготування печінкового торта нам потрібен саме майонез у якості заправки, ми вирішили приготувати його самотужки.
Спойлер: на нашу суб’єктивну думку, домашній майонез у сотні разів смачніший за магазинний. Післясмак магазинного майонезу після домашнього – це пекельна суміш цукру та крохмалю.
Ми вирішили приготувати майонез з олії авокадо, про користь якої ми вже розказали тут. В результаті у нас вийшов мега-корисний та менш калорійний, у порівннянні з аналогом на рослинній або оливковій олії, продукт. Отже, вперед до рецепту ;)

Нам знадобиться:

  • 2 яєчних жовтка
  • 200 мл олії авокадо
  • 1/2 чайної ложки цукрової пудри
  • ¼ чайної ложки солі
  • 1 столова ложка гірчиці
  • 1 столова ложка 9% оцту (на фото оцет виноградний, але ми все ж побоялися цього разу давати саме його, тому скористались звичайним столовим).
продуктовий набір та девайс, яким будем працювати
продуктовий набір та девайс, яким будем працювати

Приготування

З девайсів нам знадобиться тільки ємність та міксер. Відділяємо жовтки від білків. Якщо невелика кількість білка потрапить до жовтків – нічого страшного, майонез всеодно зіб’ється. Так було і в нашому випадку. Головне правило – яйця повинні бути свіжими. Деякі кулінари також рекомендують, щоб вони були кімнатної температури, проте ми використали яйця з холодильника.
З’єднуємо жовтки з сіллю, цукром та гірчицею.
всі компоненти, крім олії та оцту
всі компоненти, крім олії та оцту
На невеликих обертах міксера премішуємо їх до однорідної маси.
змішуємо
змішуємо
Збільшуємо обороти та починаємо тонкою цівкою вливати в масу олію авокадо, не перестаючи при цьому збивати її міксером. 
вливаємо олію
вливаємо олію
Продовжуємо ретельно збивати. Індикатор готовності – маса змінить колір з жовтково-жовтого на гірчично-білий, змінить консистенцію (загусне) та збільшиться в об’ємі.
маса загусла та збільшилась в об'ємі
маса загусла та збільшилась в об'ємі
Саме час додати столову ложку оцту та ще кілька секунд збити масу міксером.
Пробуємо майонез на сіль, при потребі досолюємо або додаємо ще гірчиці. 
Все, наш майонез готовий!
результат нашої роботи
результат нашої роботи
Зауважте, що домашній майонез робиться без використання консервантів. Тому його треба використати буквально за кілька годин після приготування, інакше він може розшаруватись або обвітритись. Також до нього можна додати свіжу або сушену зелень, часник або інші спеції за смаком. Тоді ви можете отримати надзвичайно смачні майонезні соуси для заправки різноманітних страв.
Готуйте в своє задоволення!;)
Якщо вам подобаються наші дописи та рецепти – ви завжди можете підтримати наш блог на сервісі Buy Me a Coffee. Ваші донати надихатимуть нас на створення нового та корисного україномовного контенту. Ми зможемо купляти нові інгредієнти, девайси та цікаві кулінарні книги. Це дозволятиме регулярно адаптувати рецепти для простого та зрозумілого приготування в домашніх умовах.  Або ж ви можете просто поширити цей допис у соцмережах, чим теж допоможете платформі Tseivo розвиватись ;) 

🙌 Підтримати блог @HomeCookingIsSimple

Ви можете поширити цей допис у соцмережах, чим допоможете платформі цейво розвиватись (* ^ ω ^)

Якщо вам подобаються дописи блогу @HomeCookingIsSimple – ви завжди можете його підтримати через онлайн платформи для донатів. Ваші донати надихатимуть на створення нового та корисного україномовного контенту.

BuyMeACoffee
📝 Більше публікацій: