Емпанада (інколи зустрічається назва Еспанада) — страва в іспанській, інших південноєвропейських, латиноамериканських та іберійських культурах по всьому світу. В перекладі з іспанської Empanada означає ніщо інше, ніж пиріжок з начинкою, який зазвичай готується з пшеничного борошна та яловичого жиру.
Empanada de atún — це традиційний пиріг із Галіції – провінції, що знаходиться на північному заході Іспанії. В ньому начинка з тунця, солодкого болгарського перцю, томатів, цибулі та часнику запікається у пісочному тісті. Саме цей пиріг ми вирішили приготувати на вечерю, але не за оригінальним рецептом, а як завжди, з імпровізаціями.
Продуктовий набір
Для емпанади з тунцем потрібно зробити начинку, а також замісити тісто.
Проте питання з тістом ми вирішили кардинально, використавши готове заморожене листкове. Спойлер – вийшло дуже смачно;)
Для начинки нам знадобиться:
300 г консервованого тунця
2-3 зубчика часника
2 цибулини середніх розмірів
по половинці червоного та жовтого солодкого болгарського перця (або один великий)
400 г томатів у власному соці
1 варене яйце
сіль, перець за смаком
Тісто розморожуємо в кімнатних умовах, з’єднуємо 4 листи у 2. Один буде нижнім, на яку й будемо викладати начинку, другий – для закривання.
Нам також знадобиться один яєчний жовток та кунжут на етапі збирання пирога.
Етап 1: готуємо начинку
Дрібно шинкуємо цибулю. Роздавлюємо ребром ножа часник та також дрібно ріжемо.
Ріжемо перці невеликими кубиками. Відварюємо яйце, також ріжемо невеликими кубиками.
Розігріваємо пательню, додавши суміш оливкової та рослинної олій. До 30 секунд обсмажуємо часник, щоб він віддав свій аромат олії, але не почав горіти. Додаємо цибулю та обсмажуємо до розм’якшення (НЕ зміни кольору).
Вводимо перці, також смажимо до того моменту, коли вони почнуть ставати м’якими.
Після цього можемо додавати томати у своєму соці. Замість них можна використати і свіжі, але перед тим з них треба буде зняти шкірку та порізати невеликими шматочками. Обсмажуємо до моменту, поки не почне випаровуватися зайва волога.
Зменшуємо вогонь під пательнею, додаємо тунець. За кілька хвилин додаємо яйце, сіль, перець. Вимішуємо та протушковуємо все разом ще 4-5 хвилин на невеликому вогні. Даємо дещо вистигнути.
Етап 2: підготовка тіста
Розморожені листи з’єднуємо по 2, щоб вийшло 2 прямокутника.
Розкатуємо їх відносно розмірів деко. Якщо недостатньо розкатати – є шанс, що якийсь з листів не повністю пропечеться. Шанс невеликий, але таке може статись.
Викладаємо на нижній шар начинку.
Розрівнюємо.
накриваємо верхнім шаром. Ретельно заліплюємо краї, притискаємо ще їх виделкою для естетичного вигляду пирога.
Беремо одне куряче яйце, відділяємо білок від жовтка. Збиваємо жовток та кулінарним пензлем розмащуємо його по поверхні пирога.
Посипаємо кунжутом. Тепер наш пиріг готовий до випікання.
Етап 3: випікання
Розігріваємо духову шафу до температури 200 градусів, ввімкнувши верхній та нижній ТЕНи, та з режимом конвекції. Випікаємо 12-15 хв (залежно від розмірів пирога)Дістаємо з духової шафи, даємо охолонути, ріжемо та смакуємо ;)
Якщо вам подобаються наші дописи та рецепти – ви завжди можете підтримати наш блог на сервісі Buy Me a Coffee. Ваші донати надихатимуть нас на створення нового та корисного україномовного контенту. Ми зможемо купляти нові інгредієнти, девайси та цікаві кулінарні книги. Це дозволятиме регулярно адаптувати рецепти для простого та зрозумілого приготування в домашніх умовах. Або ж ви можете просто поширити цей допис у соцмережах, чим теж допоможете платформі Tseivo розвиватись ;)
Цей блок містить всю необхідну інформацію для правильного цитування, включаючи дату публікації, назву допису, URL та інше.
Зверніть увагу, що посилатись потрібно на автора/авторку контенту (профіль, окремий допис тощо), а сайт цейво (tseivo.com) - лише майданчик для розміщення публікацій.
💡 Архівування сторінки у веб-архіві, такому як Wayback Machine, є корисною практикою, коли ви посилаєтесь на неї. Це дозволить зберегти стан сторінки на цей час і знизить ризики від зміни контенту або зміни структури сайту у майбутньому.
Оберіть та скопіюйте потрібний стандарт цитування:
ДСТУ 8302:2015
Пиріг a ля Empanada de atún з тунцем: покроковий рецепт з фото [Електронний ресурс] // tseivo.com. – Режим доступу: https://tseivo.com/b/HomeCookingIsSimple/t/qzeb8m2rjn (дата звернення: 23.11.2024). – Назва з екрана.
ДСТУ ГОСТ 7.1:2006 (ВАК)
Пиріг a ля Empanada de atún з тунцем: покроковий рецепт з фото [Електронний ресурс] // tseivo.com. – URL: https://tseivo.com/b/HomeCookingIsSimple/t/qzeb8m2rjn (дата звернення: 23.11.2024).
Або ж використовуйте наступну інформацію для формування цитування:
Дата публікації:
18.03.2024
Назва допису:
Пиріг a ля Empanada de atún з тунцем: покроковий рецепт з фото
Автор/авторка пише під псевдонимом і не оприлюднює своє справжнє ім'я. Завжди перевіряйте достовірність контенту використовуючи декілька джерел (навіть, якщо контент опублікован під справжнім ім'ям).
Про зображення:
На нашій платформі ми приділяємо особливу увагу правильному вказуванню джерел зображень, щоб забезпечити дотримання авторських прав і прав на використання контенту. Ми намагаємося мотивувати використовувати виключно власні зображення, ресурси, що відповідають принципам fair use, або безкоштовні зображення з ліцензіями на кшталт Unsplash, які дозволяють вільне використання без порушення прав інтелектуальної власності.
Однак, враховуючи масштаб нашої платформи та різноманітність контенту, ми не можемо повністю контролювати всі публікації користувачів. Тому ми рекомендуємо перевіряти права на використання зображень та дотримуватися відповідних ліцензій, щоб уникнути можливих порушень авторських прав.
Ви можете поширити цей допис у соцмережах, чим допоможете платформі цейво розвиватись (* ^ ω ^)
Якщо вам подобаються дописи блогу @HomeCookingIsSimple – ви завжди можете його підтримати через онлайн платформи для донатів. Ваші донати надихатимуть на створення нового та корисного україномовного контенту.
Інформація на сайті tseivo.com є суб'єктивною та відображає особисті погляди та досвід авторів та авторок блогів.
Використовуйте цей ресурс як одне з декількох джерел інформації під час своїх досліджень та прийняття рішень. Завжди застосовуйте критичне мислення. Людина сама несе відповідальність за свої рішення та дії.