Дисклеймер

Інформація на сайті tseivo.com є суб'єктивною та відображає особисті погляди та досвід авторів та авторок блогів.

Використовуйте цей ресурс як одне з декількох джерел інформації під час своїх досліджень та прийняття рішень. Завжди застосовуйте критичне мислення. Людина сама несе відповідальність за свої рішення та дії.

З чого почати перегляд аніме?

Моє перше аніме - Зошит Смерті (Death Note). В підлітковому віці пощастило познайомитись з аніме саме через перегляд Death Note.
Зараз я постійно рекомендую починати дивитись аніме саме з нього. 37 серій це не дуже багато, що є великою перевагою. Такий собі закінчений міні-серіал.
Death Note (TV Series 2006–2007) - Постер IMDb
Death Note (TV Series 2006–2007) - Постер IMDb
Синопсис
"Зошит Смерті" - це аніме про Лайта Ягамі, юного студента, який знаходить та використовує загадковий зошит, щоб вбивати злочинців і створити ідеальний світ. Проте його плани зіштовхуються з геніальним детективом Л, і починається інтелектуальна гра, що розкриває темні сторони людської природи.
Вікіпедія описує жанр цього аніме як шьонен, детектив, психологія, трилер, драма, темне фентезі. Я характеризую його як детектив / містика. Варто зауважити, що тут дуже потужний саундтрек. Я досі іноді ставлю його на фон під час роботи.
YouTube Music - Death Note Original Soundtrack
YouTube Music - Death Note Original Soundtrack
Нижче я буду додавати поступово аніме-тайтли, які на мою думку варто подивитись. Можливо трохи попсові, але гарні.

🙌 Підтримати блог @MovieFreak

Ви можете поширити цей допис у соцмережах, чим допоможете платформі цейво розвиватись (* ^ ω ^)

Брама Штейна / Steins;Gate

Брама Штейна (Steins;Gate) - наукова фантастика / комедія / трохи трилер. Чесно кажучи це аніме я дивився дуже давно (після Death Note). Пам'ятаю що сподобалось. Думаю прийшов час передивитись. Свій коментар додам пізніше, після 'свіжого погляду'.
MV5BMjUxMzE4ZDctODNjMS00MzIwLThjNDktODkwYjc5YWU0MDc0XkEyXkFqcGdeQXVyNjc3OTE4Nzk@._V1_FMjpg_UX1000_.jpg
Steins;Gate (TV Series 2011–2015)

Невеликий синопсис без спойлерів

"Steins;Gate" - це аніме про групу друзів, які випадково відкривають можливість подорожувати у часі через мікрохвильову пічку, перетворену в машину часу. Головний герой, розумний, але ексцентричний Рінтаро Окарін, разом зі своєю командою, намагається змінити минуле, щоб уникнути катастрофи, але виявляється, що кожна зміна має непередбачувані наслідки. Глибокий сюжет, емоційні відносини та несподівані повороти...

Скільки серій в аніме Брама Штейна?

Всього 24 серії (1 сезон)

Місто, де мене немає / Boku dake ga Inai Machi / Erased

Місто, де мене немає / Boku dake ga Inai Machi / Erased - це 12 серій, закінчена та дуже цікава історія.
df803e6bcca1e89475320a57792386f9.png
Постер Місто, де мене немає / Boku dake ga Inai Machi / Erased (2016)


Невеликий синопсис без спойлерів

Місто, де мене немає - розповідає історію 29-річного Сатору Фуджінумі, який випадково отримує можливість переноситися у минуле для запобігання трагічним подіям. Після того, як одна з цих подій призводить до смерті його матері, Сатору відправляється у минуле до своєї шкільної дитинства, де він спробує змінити хід подій та врятувати свою матір і інших. В цьому трилері насиченому емоціями і несподіваними поворотами, Сатору намагається розкрити та розв'язати серію злочинів, що перетинаються з його дитинством.

Атака Титанів (Shingeki no Kyojin /Attack on Titan)

Атака Титанів (Shingeki no Kyojin /Attack on Titan) доволі якісне, продумане аніме.  Закінчена історія - для мене великий плюс (недуже люблю серіали які тягнуться безкінечно).

Саундтреки / опенінги мене зовсім не зачепили, а ось сюжет - так.
MV5BMTY5ODk1NzUyMl5BMl5BanBnXkFtZTgwMjUyNzEyMTE@._V1_.jpg
Атака Титанів (Shingeki no Kyojin /Attack on Titan) - IMDB

Невеликий синопсис без спойлерів

У світі, оточеному високими мурами для захисту від загадкових істот, відомих як титани, людство живе у страху та обмеженні. Аніме описує життя Ерена Єгера, Мікаси Акерман та їхніх друзів, які прагнуть вижити в цьому світі. 

Після того як їхнє мирне життя порушує вторгнення титанів, Ерен і Мікаса приєднуються до війська, щоб вбити монстрів. Проте, по мірі того, як вони розкривають таємниці титанів і своєї власної історії, вони змушені стикатися з темними правдами, що змінюють їхні погляди на світ. Загубивши довіру та віру в усталений порядок речей, вони продовжують свою місію, не підозрюючи, куди приведе їх цей шлях.

Атака Титанів йде 4 сезони. 3й сезон ділиться на дві частини, а 4й на три. 

Скільки серій в аніме Атака Титанів?

Манґа завершилася 19 жовтня 2021 року, а останній епізод аніме вийшов 4 листопада 2023 року. Наразі завершена історія налічує 89 основних епізодів "Атаки титанів". У першому сезоні 25 епізодів, другий сезон найкоротший та має 12 епізодів, третій сезон - 22 епізоди, а душерозривний, але захоплюючий четвертий сезон має в загалом 30 епізодів, розподілених на кілька частин. Останні два епізоди - це повнометражні епізоди. В українській вікіпедії таблиця дає таку інформацію:

Загалом 89 епізодів. Але при цьому ця цифра не сходиться з цим переліком серій:

  • 1 сезон: 25 серій
    • Додаткові OVA-1 (4 серії), OVA-2 (2 cерії), OVA-3 (3 серії) 
  • 2 сезон: 12 серій
  • 3 сезон: 22 (1 частина - 10 серій, 2 частина - 12 серій)
  • 4 сезон: 35 (1 частина - 16 серій, 2 частина - 12 серій, 3 частина - 7 серій)

Сервіс відеострімінгу Crunchyroll має 89 основних епізодів. OVA я не дивився, тож прокоментувати наразі неможу.

Зроблено в Безодні / Meido in Abisu / Made in Abyss

Зроблено в Безодні (Meido in Abisu / Made in Abyss) - це аніме яке не варто дивитись прям першим. Але коли людина трохи звикне до аніме як жанру в цілому - можна подивитись цей тайтл. Мені він дуже сподобався. Чекаю на вихід нових сезонів. Навіть купив перший том манґи (видавництво "Наша Ідея"), але ще не прочитав.
MV5BYWY3MTliMWYtMmQ1Zi00NDE0LTkzYmUtZDI4MDM1MTgwZTc4XkEyXkFqcGdeQXVyNjAwNDUxODI@._V1_FMjpg_UX1000_.jpg
Постер Made in Abyss (2017) - IMDB

Синопсис на це аніме навіть не хочеться писати. Це треба дивитись. Цікавий світ, цікаві персонажі, сюжет та Безодня

В якому порядку дивитись Made in Abyss?

Порядок перегляду "Made in Abyss" досить простий, оскільки шоу і фільми були випущені в хронологічному порядку.

Перший  сезон "Made in Abyss" (2017)
Сезон "Made in Abyss" має 13 епізодів, кожен тривалістю 20-22 хвилини, і абсолютно вартий вашого часу. Чарівне аніме з гарною анімацією та крутими поворотами.

Made in Abyss: Journey's Dawn
(2019) та Made in Abyss: Wandering Twilight (2019)
Якщо вам здається що дивитись цілий сезон забере забагато часу, ви можете подивитися рекап-фільми, які пропонують коротшу версію перших 13 епізодів. Особисто я дивився перший сезон і вважаю що там немає нічого такого, що можна було б вирізати для зменшення хронометражу. Мене завжди плутають такі формати. Доводиться гуглити чи це новий контент чи скорочена компіляція.

"Made in Abyss: Cвітанок глубинної душі" (2020)
Після першого сезону варто подивитися "Cвітанок глубинної душі", так званий перший справжній фільм "Made in Abyss" (не компіляція з існуючих серій, а нове відео та сюжет). Фільм продовжує події безпосередньо після тринадцятого епізоду і продовжує трагічну пригоду.

Другий сезон "Made in Abyss" (2022)
І нарешті другий сезон "Made in Abyss". Ще 12 епізодів епічних пригод у безодні.

Блакитноокий самурай / Blue Eye Samurai

Блакитноокий самурай / Blue Eye Samurai це не аніме, а анімаційний мультсеріал для дорослих. Анонс цього тайтлу на Netflix мав одразу питання та відповідь:

Блакитноокий самурай - це аніме?
Ні - це не аніме.

Естетика серіалу дуже відрізняється від аніме. Це гібрид 2D/3D, який використовує технології обох форматів. Автори намагалися, щоб навіть при використанні 3D залишалася 2D атмосфера. При створені було використано багато прийомів  з кіно, які не завжди характерні для анімаційного контенту, зокрема працював відділ попередньої візуалізації, координації трюків і костюмів.

Від себе можу сказати, що якщо не занурюватись у деталі - це гарний анімаційний серіал, який може відкрити шлях до традиційного аніме.
MV5BODVlMGY3OTYtZTQyMy00YmJjLTliODMtMTRmOTU3NmM1ZmIwXkEyXkFqcGdeQXVyMDM2NDM2MQ@@._V1_.jpg
Блакитноокий самурай / Blue Eye Samurai (2023) - IMDb

Наразі можна подивитись перший сезон (8 серій). Судячи з сюжету очевидно, що будемо чекати на другий сезон. Кінцівка першого сезону закриває свою сюжетну арку та відкриває нам нову. Тож немає відчуття, що вас кинули на середині.

Синопсис писати не буду, бо не знаю як запобігти спойлерам. Але можу сказати, що це один з небагатьох тайтлів на Netflix, які дійсно варті уваги.
📝 Більше публікацій: