Дисклеймер

Інформація на сайті tseivo.com є суб'єктивною та відображає особисті погляди та досвід авторів та авторок блогів.

Використовуйте цей ресурс як одне з декількох джерел інформації під час своїх досліджень та прийняття рішень. Завжди застосовуйте критичне мислення. Людина сама несе відповідальність за свої рішення та дії.

Що таке Судоку / Sudoku? Які правила гри в Судоку?

Судоку - це популярна головоломка, назва якої походить з Японії. Назва "судоку" можна перекласти з японської як "числа, що є самі по собі", або "ізольовані числа". 
Ця головоломка представляє собою квадратну сітку 9x9, поділену на дев'ять квадратів 3x3. Мета судоку - заповнити кожний рядок, кожну колонку і кожний квадрат 3x3 числами від 1 до 9 так, щоб кожне число з'являлося тільки один раз в кожному рядку, колонці і квадраті 3x3.
Головоломка судоку починається з деяких вже заповнених чисел, які служать вихідними підказками. Рівень складності судоку може варіюватися в залежності від кількості вже заповнених чисел та їх розміщення.
Хоча судоку та її варіації існують вже давно, вона стала надзвичайно популярною на початку 21-го століття. Її простота, але в той же час необхідність логічного мислення робить її цікавою та захоплюючою для людей різних вікових груп.

Коли і де з'явилась гра Судоку?

Історія судоку веде свої корені до античності, але сучасна версія гри, як ми її знаємо, була розроблена в США в 1970-х роках. Гра під назвою "Number Place" вперше з'явилася в американському журналі головоломок, що називається "Dell Pencil Puzzles and Word Games". Ця гра мала ті ж основні правила, що і сучасна судоку.
Але саме Японія зробила цю гру популярною. Головоломка була вперше представлена японської компанією Nikoli під назвою "Sudoku", що в перекладі означає "однакові числа повинні бути унікальними". Це сталося в 1984 році, і з того часу судоку стала надзвичайно популярною в Японії.
Світову популярність судоку отримала у 2005 році, коли головоломка була включена до кросвордів британських газет, включаючи The Times та The Daily Mail. З того часу судоку стала улюбленою грою для тренування мозку по всьому світу.

Хто саме придумав гру Судоку?

Судоку, в її сучасному вигляді, була вперше розроблена американським архітектором Говардом Гарнсом і опублікована в журналі "Dell Pencil Puzzles and Word Games" в 1979 році під назвою "Number Place". Гарнс, вважається "батьком" судоку (компанія Nikoli дала назву Судоку), хоча сама ідея гри, яка базується на латинських квадратах, існувала вже століттями.

Які правила гри в Судоку?

Судоку - це гра-головоломка, суть якої полягає у заповненні сітки числами за деякими правилами. Стандартна сітка судоку має розмір 9x9 клітинок, розбитих на дев'ять квадратів 3x3. 
Основні правила гри в судоку:
  • Кожен рядок має містити всі числа від 1 до 9, причому кожне число повинно з'являтися лише один раз.
  • Кожна колонка має містити всі числа від 1 до 9, причому кожне число повинно з'являтися лише один раз.
  • Кожний з дев'яти квадратів 3x3, на які поділена сітка, також має містити всі числа від 1 до 9, причому кожне число повинно з'являтися лише один раз.
  • В початку гри деякі числа вже розміщені на сітці. Ці числа не можна змінювати.
Судоку не вимагає від гравця знань математики, всі головоломки базуються на логіці та розумінні, що кожне число може з'явитися лише один раз в кожному рядку, колонці та квадраті 3x3. Існує безліч варіацій судоку, що включають додаткові правила або використовують різні розміри сітки.

🙌 Підтримати блог @kawaiididko

Ви можете поширити цей допис у соцмережах, чим допоможете платформі цейво розвиватись (* ^ ω ^)

📝 Більше публікацій: