Що таке Урушіол / Урусіол (Urushiol)?

Urushiol перекладається на українську як "урушіол" або "урусіол". Urushiol є складовою частиною соку рослин роду Toxicodendron (таких як дуб отруйний) та деяких інших рослин. 

Урушіол є олійною речовиною, яка може викликати контактний дерматит або алергічну реакцію у людей, які є чутливими до цього компоненту. Реакція може включати свербіж, подразнення, червоний висип або навіть бульки. Реакції відбуваються через контакт з шкірою, але урушіол може бути перенесений і з одягу, домашніх тварин або інших об'єктів, які були в контакті з рослиною. 

Важливо відмітити, що не всі люди чутливі до урушіолу, але більшість може розвинути чутливість після повторного впливу. Зазвичай, якщо ви знаєте, що були в контакті з рослиною, що містить урушіол, вам слід негайно вимити область милом і водою, щоб спробувати запобігти реакції.

Назва "урушіол" походить від японського слова "urushi", що означає лак. "Urushi" використовується для позначення соку дерева, який традиційно використовується в Японії для виготовлення лакованих виробів. Сік цього дерева містить урушіол, що викликає подразнення шкіри. Суфікс "-ol" додається, щоб показати, що це алкоголь (в хімічному сенсі).
📝 Більше публікацій: