Тартар – це класична страва, відома своєю легкою текстурою та вишуканим поєднанням сирих інгредієнтів. Традиційно тартар готують із сирого м'яса або риби, подрібнених і приправлених різними спеціями, соусами, травами та цибулею. Основна його риса – відсутність термічної обробки, що підкреслює свіжість та натуральний смак продуктів.Цікавим є історія походження назви страви. Саме слово “тартар” походить від слова "татарський". Існує теорія, що цю страву привезли до Європи саме татарські воїни. Але в цьому випадку воно трактувалось радше як “соса тартар” (так, тут немає помилки), тобто соус, який кочові воїни готували до м’ясних страв. Проте найчастіше цей термін пов’язують з французькою кухнею. Саме французькі кулінари натирали сире м'ясо спеціями, іноді маринували з додаванням виноградного оцту чи інших соусів, після чого дрібно шинкували та змішували з свіжою зеленню. Таке м’ясо набуло популярності у рестораціях, де подавалось як вишукана закуска. Та з плином часу тартар став асоціюватися не тільки з м'ясом, але й з рибою, особливо з лососем та тунцем.Лосось є одним із найпопулярніших складників рибного тартару, завдячуючи насиченому смаку та ніжній текстурі. А оскільки ми нещодавно готували слабосоленого лосося, тому вирішили поексперементувати, використавши його для тартару.
Витрати часу: до 30 хвилин (дрібна нарізка вимагає часу)
Складність: 3 з 5 (суб'єктивно, через нарізку)
Вартість інгредієнтів: середня
Нам знадобиться:
Попереджаємо, що ми готуємо НЕ класичну версію тартару!
Цих продуктів нам вистачило для приготування двох порцій тартару:
100 г слабосоленого лосося (домашнього приготування)
1 ч. л. оливкової олії
1 ч. л. лимонного соку
½ ч. л. діжонської гірчиці
½ ч. л. вустерського соусу
1 ч. л. каперсів (15 г)
1/4 червоної цибулини (20 г)
3-4 пір'їнки зеленої цибулі
1 жовток перепелиного яйця (для презентації)
продуктовий набір (на фото немає зеленої цибулі та перепелиного яйця)
Приготування
Дрібно нарізаємо всі інгредієнти. Максимально дрібно. Овочі нарізаємо технікою брюнуа (кубиками 2-3 мм), лосося - до 5 мм. Дрібно шаткуємо кріп.
нарізка цибулі
нарізка каперсів
нарізка лосося
нарізка кропу
Викладаємо всі нарізані інгредієнти в одну ємність.
результат нарізки
Додаємо вустерський соус, гірчицю, оливкову олію, вичавлюємо лимонний сік.
вичавлюємо сік з кружальця лимону
Шинкуємо зелену цибулю і також додаємо її до маси.
до порізки
нарізана цибуля. Ніж сантоку чудово справляється з такою дрібною нарізкою
Ретельно вимішуємо. Тартар ми не солили, оскільки в нашому випадку ми використали вже слабосолений лосось. Також солоними є каперси. І вустерський соус теж має додану сіль. Тому з приправ ми дали тільки дрібку чорного меленого перцю.Залишаємо готовий тартар на 10-15 хв у холодильнику, щоб смаки могли рівномірно поєднатись в одне ціле. Викладаємо тартар на тарілку, формуємо його у коло. В центрі робимо невелике заглиблення, в яке акуратно поміщаємо яєчний жовток.
додали жовток
Подаємо тартар з тостами з багету – одні з песто, інші з пюре з авокадо.
ось така презентація у нас вийшла
Смачного!;)
Поширити цей допис
Цитувати допис
Оберіть та скопіюйте потрібний стандарт цитування: