Тартар – це класична страва, відома своєю легкою текстурою та вишуканим поєднанням сирих інгредієнтів. Традиційно тартар готують із сирого м'яса або риби, подрібнених і приправлених різними спеціями, соусами, травами та цибулею. Основна його риса – відсутність термічної обробки, що підкреслює свіжість та натуральний смак продуктів.Цікавим є історія походження назви страви. Саме слово “тартар” походить від слова "татарський". Існує теорія, що цю страву привезли до Європи саме татарські воїни. Але в цьому випадку воно трактувалось радше як “соса тартар” (так, тут немає помилки), тобто соус, який кочові воїни готували до м’ясних страв. Проте найчастіше цей термін пов’язують з французькою кухнею. Саме французькі кулінари натирали сире м'ясо спеціями, іноді маринували з додаванням виноградного оцту чи інших соусів, після чого дрібно шинкували та змішували з свіжою зеленню. Таке м’ясо набуло популярності у рестораціях, де подавалось як вишукана закуска. Та з плином часу тартар став асоціюватися не тільки з м'ясом, але й з рибою, особливо з лососем та тунцем.Лосось є одним із найпопулярніших складників рибного тартару, завдячуючи насиченому смаку та ніжній текстурі. А оскільки ми нещодавно готували слабосоленого лосося, тому вирішили поексперементувати, використавши його для тартару.
Витрати часу: до 30 хвилин (дрібна нарізка вимагає часу)
Складність: 3 з 5 (суб'єктивно, через нарізку)
Вартість інгредієнтів: середня
Нам знадобиться:
Попереджаємо, що ми готуємо НЕ класичну версію тартару!
Цих продуктів нам вистачило для приготування двох порцій тартару:
100 г слабосоленого лосося (домашнього приготування)
1 ч. л. оливкової олії
1 ч. л. лимонного соку
½ ч. л. діжонської гірчиці
½ ч. л. вустерського соусу
1 ч. л. каперсів (15 г)
1/4 червоної цибулини (20 г)
3-4 пір'їнки зеленої цибулі
1 жовток перепелиного яйця (для презентації)
Приготування
Дрібно нарізаємо всі інгредієнти. Максимально дрібно. Овочі нарізаємо технікою брюнуа (кубиками 2-3 мм), лосося - до 5 мм. Дрібно шаткуємо кріп.
Викладаємо всі нарізані інгредієнти в одну ємність. Додаємо вустерський соус, гірчицю, оливкову олію, вичавлюємо лимонний сік.
Шинкуємо зелену цибулю і також додаємо її до маси.
Ретельно вимішуємо. Тартар ми не солили, оскільки в нашому випадку ми використали вже слабосолений лосось. Також солоними є каперси. І вустерський соус теж має додану сіль. Тому з приправ ми дали тільки дрібку чорного меленого перцю.Залишаємо готовий тартар на 10-15 хв у холодильнику, щоб смаки могли рівномірно поєднатись в одне ціле. Викладаємо тартар на тарілку, формуємо його у коло. В центрі робимо невелике заглиблення, в яке акуратно поміщаємо яєчний жовток.
Подаємо тартар з тостами з багету – одні з песто, інші з пюре з авокадо.
Цей блок містить всю необхідну інформацію для правильного цитування, включаючи дату публікації, назву допису, URL та інше.
Зверніть увагу, що посилатись потрібно на автора/авторку контенту (профіль, окремий допис тощо), а сайт цейво (tseivo.com) - лише майданчик для розміщення публікацій.
💡 Архівування сторінки у веб-архіві, такому як Wayback Machine, є корисною практикою, коли ви посилаєтесь на неї. Це дозволить зберегти стан сторінки на цей час і знизить ризики від зміни контенту або зміни структури сайту у майбутньому.
Оберіть та скопіюйте потрібний стандарт цитування:
ДСТУ 8302:2015
Тартар з лосося: покроковий рецепт з фото [Електронний ресурс] // tseivo.com. – Режим доступу: https://tseivo.com/b/HomeCookingIsSimple/t/5roklklpyr/tartar-z-lososia-pokrokovyi-retsept-z-foto (дата звернення: 21.11.2024). – Назва з екрана.
ДСТУ ГОСТ 7.1:2006 (ВАК)
Тартар з лосося: покроковий рецепт з фото [Електронний ресурс] // tseivo.com. – URL: https://tseivo.com/b/HomeCookingIsSimple/t/5roklklpyr/tartar-z-lososia-pokrokovyi-retsept-z-foto (дата звернення: 21.11.2024).
Або ж використовуйте наступну інформацію для формування цитування:
Автор/авторка пише під псевдонимом і не оприлюднює своє справжнє ім'я. Завжди перевіряйте достовірність контенту використовуючи декілька джерел (навіть, якщо контент опублікован під справжнім ім'ям).
Про зображення:
На нашій платформі ми приділяємо особливу увагу правильному вказуванню джерел зображень, щоб забезпечити дотримання авторських прав і прав на використання контенту. Ми намагаємося мотивувати використовувати виключно власні зображення, ресурси, що відповідають принципам fair use, або безкоштовні зображення з ліцензіями на кшталт Unsplash, які дозволяють вільне використання без порушення прав інтелектуальної власності.
Однак, враховуючи масштаб нашої платформи та різноманітність контенту, ми не можемо повністю контролювати всі публікації користувачів. Тому ми рекомендуємо перевіряти права на використання зображень та дотримуватися відповідних ліцензій, щоб уникнути можливих порушень авторських прав.
Ви можете поширити цей допис у соцмережах, чим допоможете платформі цейво розвиватись (* ^ ω ^)
Якщо вам подобаються дописи блогу @HomeCookingIsSimple – ви завжди можете його підтримати через онлайн платформи для донатів. Ваші донати надихатимуть на створення нового та корисного україномовного контенту.
Інформація на сайті tseivo.com є суб'єктивною та відображає особисті погляди та досвід авторів та авторок блогів.
Використовуйте цей ресурс як одне з декількох джерел інформації під час своїх досліджень та прийняття рішень. Завжди застосовуйте критичне мислення. Людина сама несе відповідальність за свої рішення та дії.