Ми продовжуємо готувати з гарбуза випічку, тому що до чаю завжди хочеться солоденького, але водночас чогось корисного. В дощову погоду не має особливого бажання виходити за межі будинку до кав’ярні за тістечками чи шматком пирога, але є наснага самим приготувати щось цікаве та смачне. Цього разу ми вирішили зробити сирно-гарбузову запіканку. Це не тільки смачна, але й візуально красива та незвична страва. Отож ділимось з вами покроковим рецептом.
Витрати часу: до 1,5 годин
Складність: 2 з 5
Вартість: середня
Нам знадобиться:
Для гарбузових шарів:
500 г гарбуза (вага вказана без насіння та шкірки)
2 яйця
50 г тростинного цукру
цедра одного апельсину
100 г борошна
Для сирних шарів:
400 г кисломолочного сиру
2 яйця
60 г цукру (ми використали тростинний та звичайний білий у співвідношенні 1:1)
10 г ванільного цукру
100 г сметани (можна використати густий кефір)
100 г борошна
цедра одного лимона
Приготування
Запіканка складається з двох ”фракцій” – сирного крему та гарбузового тіста. Ми будемо готувати їх паралельно задля економії часу.
Чистимо гарбуз від шкірки та видаляємо серцевину Ми обрали гарбуз-”гітару”, з солодкою м’якоттю. Ріжемо на шматочки розмірами близько 3-4 см, викладаємо у термостійку форму.
Відправляємо у духовку, розігріту до 180 градусів, на 20-25 хвилин, запікаємо до того моменту, коли він стане м’яким.
За час, поки гарбуз запікається, займемось приготуванням сирної начинки. В одну ємність викладаємо сир, яйця, борошно, сметану, та цукор. Занурювальним блендером перебиваємо до однорідної кремоподібної маси.
На дрібній терці натираємо цедру одного великого лимона, після чого додаємо її до сирної маси та ретельно вимішуємо. Ця “фракція” готова.
Повертаємося до гарбузового тіста. Саме час виймати гарбуз з духовки та дати йому кілька хвилин вистигнути.Перекладаємо в миску, додаємо цукор та яйця, перебиваємо блендером до пюреподібного стану.
В результаті у нас є дві ємності з “фракціями”. Це означає, що ми можемо починати формувати запіканку.
Ми використали квадратну форму для запікання, хоча можна використовувати будь-яку, яка вам до вподоби. Змащуємо форму вершковим маслом та присипаємо борошном, тобто робимо “французьку сорочку”, яка не дасть нашій запіканці підгоріти.
Чергуємо викладку мас: викладаємо по столовій ложці сирної маси та гарбузового тіста, одну поверх іншої. В результаті фракції рівномірно розтечуться та створять дуже красиву текстуру у вигляді шарів.
Кладемо зформовану запіканку у розігріту до 190 градусів духову шафу (ввімкнуті верхній та нижній ТЕН, режим конвекції) та запікаємо 45 хвилин.
Виймаємо з духової шафи, чекаємо охолодження. Запіканка одразу з духовки буде доволі високою та пухкою, але під час вистигання зменшиться в об’ємі.
Заварюємо чай, готуємо какао, відрізаємо шматочок запіканки та насолоджуємось.
Цей блок містить всю необхідну інформацію для правильного цитування, включаючи дату публікації, назву допису, URL та інше.
Зверніть увагу, що посилатись потрібно на автора/авторку контенту (профіль, окремий допис тощо), а сайт цейво (tseivo.com) - лише майданчик для розміщення публікацій.
💡 Архівування сторінки у веб-архіві, такому як Wayback Machine, є корисною практикою, коли ви посилаєтесь на неї. Це дозволить зберегти стан сторінки на цей час і знизить ризики від зміни контенту або зміни структури сайту у майбутньому.
Оберіть та скопіюйте потрібний стандарт цитування:
ДСТУ 8302:2015
#Готуємо з гарбуза. Сирно-гарбузова запіканка [Електронний ресурс] // tseivo.com. – Режим доступу: https://tseivo.com/b/HomeCookingIsSimple/t/ardoqdjm6g/hotuiemo-z-harbuza-syrno-harbuzova-zapikanka (дата звернення: 05.10.2024). – Назва з екрана.
Автор/авторка пише під псевдонимом і не оприлюднює своє справжнє ім'я. Завжди перевіряйте достовірність контенту використовуючи декілька джерел (навіть, якщо контент опублікован під справжнім ім'ям).
Про зображення:
На нашій платформі ми приділяємо особливу увагу правильному вказуванню джерел зображень, щоб забезпечити дотримання авторських прав і прав на використання контенту. Ми намагаємося мотивувати використовувати виключно власні зображення, ресурси, що відповідають принципам fair use, або безкоштовні зображення з ліцензіями на кшталт Unsplash, які дозволяють вільне використання без порушення прав інтелектуальної власності.
Однак, враховуючи масштаб нашої платформи та різноманітність контенту, ми не можемо повністю контролювати всі публікації користувачів. Тому ми рекомендуємо перевіряти права на використання зображень та дотримуватися відповідних ліцензій, щоб уникнути можливих порушень авторських прав.
Ви можете поширити цей допис у соцмережах, чим допоможете платформі цейво розвиватись (* ^ ω ^)
Якщо вам подобаються дописи блогу @HomeCookingIsSimple – ви завжди можете його підтримати через онлайн платформи для донатів. Ваші донати надихатимуть на створення нового та корисного україномовного контенту.
Інформація на сайті tseivo.com є суб'єктивною та відображає особисті погляди та досвід авторів та авторок блогів.
Використовуйте цей ресурс як одне з декількох джерел інформації під час своїх досліджень та прийняття рішень. Завжди застосовуйте критичне мислення. Людина сама несе відповідальність за свої рішення та дії.