Деруни – це страва, що давно стала класикою української кухні. Золотаво-хрусткі ззовні та ніжні всередині, завжди деруни викликають асоціації з смачним та поживним обідом або вечерею у затишному сімейному колі.Назва "деруни" походить від слова "дерти", що означає натирати картоплю, яка є основним інгредієнтом страви. Сама ж картопля потрапила до Східної Європи лише у 18 столітті та почала поступово витісняти пшоно чи бобові. З появою картоплі деруни набули особливої популярності серед селян, оскільки ця страва була поживною, простою та доступною.Базовий рецепт дерунів залишається практично незмінним, а сама подача та додатки часто варіюються залежно від регіону України. Наприклад, у західних областях популярно додавати до страви білі гриби, у центральних – шкварки або сметану. Ми ж обрали подачу і з сметаною, і з тушкованими білими грибами, оскільки не змогли обрати фаворита ;)
Час приготування: 60 хвилин
Складність: 2 з 5
Вартість інгредієнтів: низька
Нам знадобиться:
1 кг картоплі (вага з лушпинням)
2 яйця
1 середня цибулина
2 зубчики часнику
2 столові ложки борошна
сіль і чорний мелений перець за смаком
олія для смаження.
Приготування
Миємо та чистимо картоплю. Чистимо цибулю та часник. Всі овочі необхідно натерти на дрібній терці. Щоб не робити це вручну, ми використали кухонний комбайн, що пришвидшило цей механічний процес (на натирання ми витралили всього 4 хвилини). Для цього картоплю та цибулю ріжемо на четвертинки.
Натерті овочі відтискаємо, щоб позбутись зайвої вологи, але треба робити це без зайвих зусиль, щоб не пересушити надмірно нашу масу.
Додаємо інші інгредієнти. До овочевої маси додаємо яйця, борошно, сіль і перець. Ретельно перемішуємо, щоб маса стала однорідною.
Розігріваємо пательню, додаємо олію. З допомогою столової ложки викладаємо картопляну масу на пательню, формуючи невеликі оладки.
Смажимо на середньому вогні до золотистої скоринки з обох боків.
Щоб позбутись зайвого жиру, після смаження готові деруни можна викласти на паперові рушники.
Як ми вже писали вище, ласувати дерунами ми вирішили з тушкованими білими грибами та домашньою сметаною. Це надає їм особливої ніжності та вишуканого смаку.
Цей блок містить всю необхідну інформацію для правильного цитування, включаючи дату публікації, назву допису, URL та інше.
Зверніть увагу, що посилатись потрібно на автора/авторку контенту (профіль, окремий допис тощо), а сайт цейво (tseivo.com) - лише майданчик для розміщення публікацій.
💡 Архівування сторінки у веб-архіві, такому як Wayback Machine, є корисною практикою, коли ви посилаєтесь на неї. Це дозволить зберегти стан сторінки на цей час і знизить ризики від зміни контенту або зміни структури сайту у майбутньому.
Оберіть та скопіюйте потрібний стандарт цитування:
ДСТУ 8302:2015
Деруни: покроковий рецепт з фото класики української кухні [Електронний ресурс] // tseivo.com. – Режим доступу: https://tseivo.com/b/HomeCookingIsSimple/t/kzvqbvyjmr/deruny-pokrokovyi-retsept-z-foto-klasyky-ukrainskoi-kukhni (дата звернення: 05.10.2024). – Назва з екрана.
ДСТУ ГОСТ 7.1:2006 (ВАК)
Деруни: покроковий рецепт з фото класики української кухні [Електронний ресурс] // tseivo.com. – URL: https://tseivo.com/b/HomeCookingIsSimple/t/kzvqbvyjmr/deruny-pokrokovyi-retsept-z-foto-klasyky-ukrainskoi-kukhni (дата звернення: 05.10.2024).
Або ж використовуйте наступну інформацію для формування цитування:
Дата публікації:
29.09.2024
Назва допису:
Деруни: покроковий рецепт з фото класики української кухні
Автор/авторка пише під псевдонимом і не оприлюднює своє справжнє ім'я. Завжди перевіряйте достовірність контенту використовуючи декілька джерел (навіть, якщо контент опублікован під справжнім ім'ям).
Про зображення:
На нашій платформі ми приділяємо особливу увагу правильному вказуванню джерел зображень, щоб забезпечити дотримання авторських прав і прав на використання контенту. Ми намагаємося мотивувати використовувати виключно власні зображення, ресурси, що відповідають принципам fair use, або безкоштовні зображення з ліцензіями на кшталт Unsplash, які дозволяють вільне використання без порушення прав інтелектуальної власності.
Однак, враховуючи масштаб нашої платформи та різноманітність контенту, ми не можемо повністю контролювати всі публікації користувачів. Тому ми рекомендуємо перевіряти права на використання зображень та дотримуватися відповідних ліцензій, щоб уникнути можливих порушень авторських прав.
Ви можете поширити цей допис у соцмережах, чим допоможете платформі цейво розвиватись (* ^ ω ^)
Якщо вам подобаються дописи блогу @HomeCookingIsSimple – ви завжди можете його підтримати через онлайн платформи для донатів. Ваші донати надихатимуть на створення нового та корисного україномовного контенту.
Інформація на сайті tseivo.com є суб'єктивною та відображає особисті погляди та досвід авторів та авторок блогів.
Використовуйте цей ресурс як одне з декількох джерел інформації під час своїх досліджень та прийняття рішень. Завжди застосовуйте критичне мислення. Людина сама несе відповідальність за свої рішення та дії.