Селянський пиріг (Cottage Pie) - страва, що має давні корені в британській кухні. Історичні відомості щодо неї з’являються в XVIII столітті. Саме тоді картопля стала доступною для небагатих верств населення Британії. Тому базовий рецепт селянського пирога - це будь-яке м'ясо, яке залишилося після приготування основних страв, змішане з овочами та покрите товстим шаром картопляного пюре. Потім це поєднання запікали в печі до хрусткої скоринки.Концепція страви полягала в тому, щоб ефективно використовувати залишки усіх продуктів, що залишались, до прикладу, після вечері (привіт кухням египетських трьохзіркових готелів з шведською лінією). Це дозволяло раціонально використовувати абсолютно всі продукти та страви, не допускаючи їх марнування та псування. Водночас така тактика бул економічно вигідною, адже у населення грошовий ресурс був значно обмежений. Пиріг же названо на честь «котеджів» — сільських хатин, де жили селяни. Часто селянський пиріг плутають з іншою популярною британською стравою — пастушим пирогом (Shepherd’s Pie). Хоча ці дві страви виглядають схожими, між ними є кілька ключових відмінностей. Селянський пиріг готується зі свининою або яловичиною, бо це більш доступні та банально дешевші види м’яса. Для приготування ж пастушого пирога (Shepherd’s Pie) використовується баранина. Саме баранина була основним джерелом м'яса для пастухів (звідси й назва "Shepherd", тобто "пастух"). Також до його м’ясної начинки додається зелений горошок та подекуди гарбуз.
Витрати часу: до 2 годин
Складність: 3 з 5
Вартість: вище середньої
Нам знадобиться:
Для м’ясної начинки:
900 г фаршу (ми використали суміш фаршу зі свинини та телятини)
2 середні цибулини
2 морквини
100 г кореню селери
2 зубчики часника
2 ст.л. борошна
300 мл томатного соку
150 мл червоного сухого вина
8 ст л вустерського соусу
1 лавровий листок
дрібка чебрецю
Для картопляного пюре:
1,5 кг картоплі (вага неочищеного)
150 мл молока
150 г твердого сиру (ми використали гауда, британці використовують, як правило, чедер)
сіль
дрібка меленого мускатного горіха
Приготування
З власного досвіду рекомендуємо спочатку почистити картоплю, нарізати на дольки та поставити варитись у підсоленій воді. За цей час можна зайнятись підготовкою продуктів до м’ясної начинки та власне її приготуванням.
Картопля на вогні, тому саме час зайнятись чисткою та порізкою овочів. Нарізаємо їх невеликими кубиками (щось середнє між нарізками брюнуа та мірупуа).
Розігріваємо пательню, додаємо 3 ложки оливкової олії для смаження, викладаємо фарш та обсмажуємо до ледь коричневого відтінку.
Додаємо до м’яса моркву та корінь селери, обсмажуємо 7 хвилин.
Додаємо нашинковані цибулю та часник, смажимо ще 7 хвилин.
До томатного соку додаємо борошно та ретельно вимішуємо.
Готову масу вливаємо на пательню, ретельно вимішуємо. Тушкуємо ще 5 хвилин, після чого можемо викладати м’ясну начинку до форм та приступати до приготування пюре.
З вказаної кількості продуктів для м’ясної начинки нам вдалось наповнити 2 форми, оскільки ми трохи переоцінили розміри тої, в якій планували готувати. В результаті у нас вийшов не один, а цілих два пирога.
Зливаємо воду з картоплі, ретельно товчемо товкачем, додаємо молоко кімнатної температури.
На крупній тертці натираємо сир, даємо половину до пюре. Також додаємо дрібку мускатного горіху та ретельно вимішуємо.
На м’ясну начинку викладаємо пюре, починаючи з країв. Рухаємось по периметру форми, і вже потім переміщаємось до центру.
Коли м’ясна начинка повністю покрита пюре, посипаємо сформований пиріг рештою натертого сира.
Розігріваємо духовку до 200 градусів, вмикаємо режим конвекції.
Запікаємо 40 хвилин. Індикатор готовності пирога – сир перетвориться в скоринку та набуде золотаво-коричневого кольору. Виймаємо з духовки, даємо кілька хвилин вистигнути та смакуємо ароматною стравою з насиченими смаками.
Цей блок містить всю необхідну інформацію для правильного цитування, включаючи дату публікації, назву допису, URL та інше.
Зверніть увагу, що посилатись потрібно на автора/авторку контенту (профіль, окремий допис тощо), а сайт цейво (tseivo.com) - лише майданчик для розміщення публікацій.
💡 Архівування сторінки у веб-архіві, такому як Wayback Machine, є корисною практикою, коли ви посилаєтесь на неї. Це дозволить зберегти стан сторінки на цей час і знизить ризики від зміни контенту або зміни структури сайту у майбутньому.
Оберіть та скопіюйте потрібний стандарт цитування:
ДСТУ 8302:2015
Готуємо британську класику: Cottage Pie, він же селянський пиріг [Електронний ресурс] // tseivo.com. – Режим доступу: https://tseivo.com/b/HomeCookingIsSimple/t/2zkq9zn1ag/hotuiemo-brytansku-klasyku-cottage-pie-vin-zhe-selianskyi-pyrih (дата звернення: 21.11.2024). – Назва з екрана.
ДСТУ ГОСТ 7.1:2006 (ВАК)
Готуємо британську класику: Cottage Pie, він же селянський пиріг [Електронний ресурс] // tseivo.com. – URL: https://tseivo.com/b/HomeCookingIsSimple/t/2zkq9zn1ag/hotuiemo-brytansku-klasyku-cottage-pie-vin-zhe-selianskyi-pyrih (дата звернення: 21.11.2024).
Або ж використовуйте наступну інформацію для формування цитування:
Дата публікації:
28.09.2024
Назва допису:
Готуємо британську класику: Cottage Pie, він же селянський пиріг
Автор/авторка пише під псевдонимом і не оприлюднює своє справжнє ім'я. Завжди перевіряйте достовірність контенту використовуючи декілька джерел (навіть, якщо контент опублікован під справжнім ім'ям).
Про зображення:
На нашій платформі ми приділяємо особливу увагу правильному вказуванню джерел зображень, щоб забезпечити дотримання авторських прав і прав на використання контенту. Ми намагаємося мотивувати використовувати виключно власні зображення, ресурси, що відповідають принципам fair use, або безкоштовні зображення з ліцензіями на кшталт Unsplash, які дозволяють вільне використання без порушення прав інтелектуальної власності.
Однак, враховуючи масштаб нашої платформи та різноманітність контенту, ми не можемо повністю контролювати всі публікації користувачів. Тому ми рекомендуємо перевіряти права на використання зображень та дотримуватися відповідних ліцензій, щоб уникнути можливих порушень авторських прав.
Ви можете поширити цей допис у соцмережах, чим допоможете платформі цейво розвиватись (* ^ ω ^)
Якщо вам подобаються дописи блогу @HomeCookingIsSimple – ви завжди можете його підтримати через онлайн платформи для донатів. Ваші донати надихатимуть на створення нового та корисного україномовного контенту.
Інформація на сайті tseivo.com є суб'єктивною та відображає особисті погляди та досвід авторів та авторок блогів.
Використовуйте цей ресурс як одне з декількох джерел інформації під час своїх досліджень та прийняття рішень. Завжди застосовуйте критичне мислення. Людина сама несе відповідальність за свої рішення та дії.