Форшмак — це традиційна єврейська закуска, основу якої складає подрібнений або перемелений оселедець. Він змішується з цибулею, яйцями, зеленими яблуками та білим хлібом, вимоченим у молоці або воді. До цієї суміші часто додають оцет або лимонний сік для кислоти, а також різні спеції для смаку. Подається готова закуска з хрумким житнім хлібом або крекерами. Саме слово "форшмак" походить від німецького "vorschmack" або "vorspeise", що в перекладі означає "закуска". Він може мати різні варіації, в залежності від регіональних традицій та особистих переваг того, хто готує страву. Ми приготували два його варіанти: один максимально наближений до класичного, а другий – спрощений. Власне акцент зупинимо ми на першому варіанті, показавши покроково процес його приготування.
Витрати часу: до 30 хвилин
Складність: 2 з 5
Вартість: середня
Нам знадобиться:
100 г філе малосоленого оселедця
1 невелика біла цибулина
1 варене куряче яйце
жовток одного яйця
четвертина яблука (варто обрати зелений сорт, наприклад, Муцу, Грені Сміт, Симиренко тощо)
50 г м’якоті білого хліба (також підійде батон або багет)
50 мл молока
1 ст. л. оливкової олії холодного віджиму (або така ж кількість розтопленого вершкового масла)
сік ¼ лимона
чорний перець за смаком.
Приготування
Спочатку ставимо варитись яйце, яке нам необхідно зварити накруто. Як правило, достатньо варити його 10-12 хвилин (в залежності від розміру).
Далі розрізаємо хліб невеликими шматочками та замочуємо його у молоці.
Саме тепер переходимо до нарізки. Дрібно шинкуємо цибулю, оселедець, яблуко. Перекладаємо їх у миску, в якій будемо змішувати всі інгредієнти. Чистимо яйце, дрібно ріжемо та відправляємо в миску. Відтискаємо розм’якшений хліб від надлишків молока, при потребі подрібнюємо ножем, також відправляємо в миску
Додаємо яєчний жовток та оливкову олію, вичавлюємо лимонний сік.
За потреби чи бажання додаємо перець та ретельно вимішуємо. Поміщаємо у холодильник для охолодження та просочення смаками. Виймаємо щонайменше за півгодини, намащуємо на підсушений хрумкий чорний хліб та насолоджуємось гармонією смаків.
Як ми і говорили спочатку, можна приготувати більш спрощену версію форшмаку. Вона теж на фото. У ній ми використали “скромніший” продуктовий набір:
100 г філе оселедцю
3 варених курячих яйця
1 чайна ложка французької гірчиці (зернята)
50 г майонезу та чорний перець.
Технологічні ж процеси аналогічні першому варіанту: всі інгредієнти треба подрібнити та дати настоятись у холодильнику.
Сіль у форшмак ми не додавали, оскільки оселедець містить достатньо солі. Також можна подрібнити форшмак блендером, щоб отримати закуску пастоподібної консистенції. У всіх випадках в результаті ви отримаєте доволі смачну страву. Не бійтесь експериментувати, оскільки кухня – це творча лабораторія.
Цей блок містить всю необхідну інформацію для правильного цитування, включаючи дату публікації, назву допису, URL та інше.
Зверніть увагу, що посилатись потрібно на автора/авторку контенту (профіль, окремий допис тощо), а сайт цейво (tseivo.com) - лише майданчик для розміщення публікацій.
💡 Архівування сторінки у веб-архіві, такому як Wayback Machine, є корисною практикою, коли ви посилаєтесь на неї. Це дозволить зберегти стан сторінки на цей час і знизить ризики від зміни контенту або зміни структури сайту у майбутньому.
Автор/авторка пише під псевдонимом і не оприлюднює своє справжнє ім'я. Завжди перевіряйте достовірність контенту використовуючи декілька джерел (навіть, якщо контент опублікован під справжнім ім'ям).
Про зображення:
На нашій платформі ми приділяємо особливу увагу правильному вказуванню джерел зображень, щоб забезпечити дотримання авторських прав і прав на використання контенту. Ми намагаємося мотивувати використовувати виключно власні зображення, ресурси, що відповідають принципам fair use, або безкоштовні зображення з ліцензіями на кшталт Unsplash, які дозволяють вільне використання без порушення прав інтелектуальної власності.
Однак, враховуючи масштаб нашої платформи та різноманітність контенту, ми не можемо повністю контролювати всі публікації користувачів. Тому ми рекомендуємо перевіряти права на використання зображень та дотримуватися відповідних ліцензій, щоб уникнути можливих порушень авторських прав.
Ви можете поширити цей допис у соцмережах, чим допоможете платформі цейво розвиватись (* ^ ω ^)
Якщо вам подобаються дописи блогу @HomeCookingIsSimple – ви завжди можете його підтримати через онлайн платформи для донатів. Ваші донати надихатимуть на створення нового та корисного україномовного контенту.
Інформація на сайті tseivo.com є суб'єктивною та відображає особисті погляди та досвід авторів та авторок блогів.
Використовуйте цей ресурс як одне з декількох джерел інформації під час своїх досліджень та прийняття рішень. Завжди застосовуйте критичне мислення. Людина сама несе відповідальність за свої рішення та дії.