Часникове масло – це продукт, який має глибоке коріння в кухонних традиціях середземноморського регіону, де часник та оливкова олія відіграють ключову роль у кулінарії. Саме середземноморська кухня, яка здавна славиться своїм акцентом на простих, але насичених смакових поєднаннях, подарувала світу часникове масло як універсальну приправу. Тому ми навіть не знаємо, як правильно називати його: продуктом, стравою чи саме приправою.З давніх часів часник використовувався не лише як харчовий інгредієнт, але й як засіб для лікування завдяки його антибактеріальним властивостям. А вершкове масло ж дає можливість зберегти аромат та користь часнику протягом тривалого часу. У страві використовується не свіжий, а запечений часник. На відміну від сирого часнику, який може бути надто гострим або "жорстким" на смак, саме запечений в оливковій або рослинній олії часник стає напрочуд ніжним та делікатним.З плином часу вершкове масло з часником набуло популярності у європейських країнах, особливо у Франції, де воно донині використовується для приготування знаменитого escargot (равликів з часниковим маслом). У Італії ж подібна суміш часто служила та служить основою для багатьох страв, а також використовується для смаження хліба, м’яса і овочів.
Витрати часу: до 40 хвилин
Складність: 2 з 5
Вартість: середня
Нам знадобиться:
2 великі головки часнику
50 мл оливкової олії
150 г вершкового масла
15 г свіжого кропу та петрушки (можна комбінувати за бажанням)
½ чайної ложки солі
Приготування
Очищаємо часник від лушпиння, промиваємо.
Поки часник запікається, викладаємо вершкове масло з холодильника ближче до робочої поверхні, щоб воно стало м’якшим. Це дасть змогу вимішати всі складові майбутньої страви в однорідну масу.
Виймаємо запечений часник з духовки, виливаємо олію, даємо йому охолонути. Якщо немає блендера – можна просто розімнути виделкою, оскільки консистенція часника настільки м’яка, що вручну це теж доволі легко зробити.
Змішуємо всі інгредієнти – вершкове масло, часникове пюре, подрібнену зелень та сіль у одній ємності до однорідності.
В ній же можемо зберігати готовий продукт, або ж сформувати масло у вигляді ковбаски, загорнувши його у харчову плівку. В обидвох випадках страву можна зберігати у холодильнику до двох тижнів, або ж заморозити для тривалого використання.
Ми смакували часникове масло, намащуючи його на свіжий та хрумкий французький багет, а також використали його як соус при приготуванні медальонів зі свинини. Тож можемо підбити підсумки: часникове масло легко готувати та використовувати. Воно – це простий та водночас смачний спосіб додати стравам насиченого аромату та пікантного смаку.
Цей блок містить всю необхідну інформацію для правильного цитування, включаючи дату публікації, назву допису, URL та інше.
Зверніть увагу, що посилатись потрібно на автора/авторку контенту (профіль, окремий допис тощо), а сайт цейво (tseivo.com) - лише майданчик для розміщення публікацій.
💡 Архівування сторінки у веб-архіві, такому як Wayback Machine, є корисною практикою, коли ви посилаєтесь на неї. Це дозволить зберегти стан сторінки на цей час і знизить ризики від зміни контенту або зміни структури сайту у майбутньому.
Автор/авторка пише під псевдонимом і не оприлюднює своє справжнє ім'я. Завжди перевіряйте достовірність контенту використовуючи декілька джерел (навіть, якщо контент опублікован під справжнім ім'ям).
Про зображення:
На нашій платформі ми приділяємо особливу увагу правильному вказуванню джерел зображень, щоб забезпечити дотримання авторських прав і прав на використання контенту. Ми намагаємося мотивувати використовувати виключно власні зображення, ресурси, що відповідають принципам fair use, або безкоштовні зображення з ліцензіями на кшталт Unsplash, які дозволяють вільне використання без порушення прав інтелектуальної власності.
Однак, враховуючи масштаб нашої платформи та різноманітність контенту, ми не можемо повністю контролювати всі публікації користувачів. Тому ми рекомендуємо перевіряти права на використання зображень та дотримуватися відповідних ліцензій, щоб уникнути можливих порушень авторських прав.
Ви можете поширити цей допис у соцмережах, чим допоможете платформі цейво розвиватись (* ^ ω ^)
Якщо вам подобаються дописи блогу @HomeCookingIsSimple – ви завжди можете його підтримати через онлайн платформи для донатів. Ваші донати надихатимуть на створення нового та корисного україномовного контенту.
Інформація на сайті tseivo.com є суб'єктивною та відображає особисті погляди та досвід авторів та авторок блогів.
Використовуйте цей ресурс як одне з декількох джерел інформації під час своїх досліджень та прийняття рішень. Завжди застосовуйте критичне мислення. Людина сама несе відповідальність за свої рішення та дії.