Часникове масло – це продукт, який має глибоке коріння в кухонних традиціях середземноморського регіону, де часник та оливкова олія відіграють ключову роль у кулінарії. Саме середземноморська кухня, яка здавна славиться своїм акцентом на простих, але насичених смакових поєднаннях, подарувала світу часникове масло як універсальну приправу. Тому ми навіть не знаємо, як правильно називати його: продуктом, стравою чи саме приправою.З давніх часів часник використовувався не лише як харчовий інгредієнт, але й як засіб для лікування завдяки його антибактеріальним властивостям. А вершкове масло ж дає можливість зберегти аромат та користь часнику протягом тривалого часу. У страві використовується не свіжий, а запечений часник. На відміну від сирого часнику, який може бути надто гострим або "жорстким" на смак, саме запечений в оливковій або рослинній олії часник стає напрочуд ніжним та делікатним.З плином часу вершкове масло з часником набуло популярності у європейських країнах, особливо у Франції, де воно донині використовується для приготування знаменитого escargot (равликів з часниковим маслом). У Італії ж подібна суміш часто служила та служить основою для багатьох страв, а також використовується для смаження хліба, м’яса і овочів.
Витрати часу: до 40 хвилин
Складність: 2 з 5
Вартість: середня
Нам знадобиться:
2 великі головки часнику
50 мл оливкової олії
150 г вершкового масла
15 г свіжого кропу та петрушки (можна комбінувати за бажанням)
½ чайної ложки солі
продуктовий набір
Приготування
Очищаємо часник від лушпиння, промиваємо.
Викладаємо у ємність для запікання (ми використали керамічну форму для крема-брюле)
Заливаємо оливковою олією
Поміщаємо у розігріту до 180 градусів духовку та запікаємо 30 хвилин.
Часник стане м’яким та набуде приємного золотавого кольору.
Поки часник запікається, викладаємо вершкове масло з холодильника ближче до робочої поверхні, щоб воно стало м’якшим. Це дасть змогу вимішати всі складові майбутньої страви в однорідну масу.
Дрібно шинкуємо кріп та петрушку.
Виймаємо запечений часник з духовки, виливаємо олію, даємо йому охолонути.
Блендером збиваємо до однорідної пюреподібної консистенції.
Якщо немає блендера – можна просто розімнути виделкою, оскільки консистенція часника настільки м’яка, що вручну це теж доволі легко зробити.
Таке часникове пюре отримуємо після подрібнення
Змішуємо всі інгредієнти – вершкове масло, часникове пюре, подрібнену зелень та сіль у одній ємності до однорідності.
Ось так змішуємо
В ній же можемо зберігати готовий продукт, або ж сформувати масло у вигляді ковбаски, загорнувши його у харчову плівку. В обидвох випадках страву можна зберігати у холодильнику до двох тижнів, або ж заморозити для тривалого використання.
Після охолодження у холодильнику
Ми смакували часникове масло, намащуючи його на свіжий та хрумкий французький багет, а також використали його як соус при приготуванні медальонів зі свинини. Тож можемо підбити підсумки: часникове масло легко готувати та використовувати. Воно – це простий та водночас смачний спосіб додати стравам насиченого аромату та пікантного смаку.
З свіжим багетом
Як доповнення медальонів зі свиної вирізки
Смачного!
Поширити цей допис
Цитувати допис
Оберіть та скопіюйте потрібний стандарт цитування: