Кабачкова ікра — закуска, що готується з кабачків, моркви, цибулі, томатів та спецій, які тушкуються та подрібнюються до однорідної пастоподібної консистенції. Вона стала популярною завдяки простоті приготування, доступності інгредієнтів та смаковій універсальності. Адже її можна вживати в їжу в охолодженому стані як самостійну закуску, використовувати як гарнір до м’ясних страв, або ж як намазка для тостів. Так, тост з свіжого чорного хлібу з кабачковою ікрою та креветкою – це доволі влучне, на наш суб’єктивний погляд, поєднання.
Історично склалось так, що кабачкова ікра має радянське коріння, оскільки вона була створена як економічний спосіб використання великої кількості кабачків, які швидко ростуть та є поширеними в багатьох регіонах колишнього совітського союзу. Також її можна тривало зберігати в закатаних банках у вигляді консервації, що робило її популярною заготовкою на зиму. Проте сьогодні ми будемо готувати і популяризувати цю закуску завдяки її смакам, простоті приготування та користі. Це низькокалорійна, проте ситна страва. Вона легко засвоюється організмом, є багатим джерелом вітамінів, мікроелементів та клітковини, які зберігаються після термічної обробки. То ж переходимо до етапів приготування.
Витрати часу:
до 1,5 годин
Складність:
2 з 5
Вартість інгредієнтів:
низька в овочевий сезон, від середньої до високої в міжсезоння
Нам знадобиться:
3 кг кабачків
1 кг моркви
750 г цибулі
300 г томатної м’якоті
140 г томатної пасти
150 мл соняшникової олії для смаження (можна використати будь яку іншу, але з високою точкою задимлення)
2 ст л солі (можна коригувати, виходячи із індивідуальних смакових вподобань)
1 ст л чорного меленого перцю (також можна коригувати, виходячи із індивідуальних смакових вподобань)
1 ст л оцту
Приготування
Підготуємо овочі. Знімаємо шкірку з кабачків (якщо використовуєте молоді – можна сміливо залишати шкірку), ріжемо їх великими кубиками. Натираємо моркву, нарізаємо крупним кубиком цибулю.
Розігріваємо пательню, додаємо 75 мл олії. Викладаємо цибулю та смажимо на середньому вогні до золотавого кольору.
Вводимо моркву, перемішуємо, зменшуємо вогонь.
Тушкуємо до того моменту, поки вона не стане м’якою. Додаємо томатну пасту та томатну м’якоть.
Ця томатна м’якоть залишилась у нас після приготування в’ялених томатів. Ретельно перемішуємо та протушковуємо 5-7 хвилин.
Беремо більший посуд, в нашому випадку – каструлю об’ємом 10 літрів, викладаємо в неї кабачки, підсмажку з цибулі/моркви/томатів/томатної пасти, додаємо сіль, перець, решта 75 мл олії, ретельно перемішуємо та ставимо на маленький вогонь. Чекаємо закипання, після чого закриваємо кришку.
Тушкуємо під закритою кришкою протягом однієї години.
Після того, як маса протушкувалася, вимикаємо вогонь, додаємо оцет та за допомогою погружного блендеру подрібнюємо до однорідної пастоподібної консистенції. Також паралельно стерилізуємо банки, в які будемо розкладати готову ікру.
Частину ікри ми розклали в банки для ласування зимою, частину – використали як намазку на тости до сніданку. Смачного!
🔗 Цитувати допис: "Кабачкова ікра, або ідеї закруток на зиму: покроковий рецепт з фото"
Якщо ви хочете процитувати цей допис у своїй роботі, статті, блозі, використовуйте наведену нижче інформацію.
Цей блок містить всю необхідну інформацію для правильного цитування, включаючи дату публікації, назву допису, URL та інше.
Зверніть увагу, що посилатись потрібно на автора/авторку контенту (профіль, окремий допис тощо), а сайт цейво (tseivo.com) - лише майданчик для розміщення публікацій.
💡 Архівування сторінки у веб-архіві, такому як Wayback Machine, є корисною практикою, коли ви посилаєтесь на неї. Це дозволить зберегти стан сторінки на цей час і знизить ризики від зміни контенту або зміни структури сайту у майбутньому.
Оберіть та скопіюйте потрібний стандарт цитування:
ДСТУ 8302:2015
Кабачкова ікра, або ідеї закруток на зиму: покроковий рецепт з фото [Електронний ресурс] // tseivo.com. – Режим доступу: https://tseivo.com/b/HomeCookingIsSimple/t/aglop8eopn/kabachkova-ikra-abo-idei-zakrutok-na-zymu-pokrokovyi-retsept-z-foto (дата звернення: 09.09.2024). – Назва з екрана.
ДСТУ ГОСТ 7.1:2006 (ВАК)
Кабачкова ікра, або ідеї закруток на зиму: покроковий рецепт з фото [Електронний ресурс] // tseivo.com. – URL: https://tseivo.com/b/HomeCookingIsSimple/t/aglop8eopn/kabachkova-ikra-abo-idei-zakrutok-na-zymu-pokrokovyi-retsept-z-foto (дата звернення: 09.09.2024).
Або ж використовуйте наступну інформацію для формування цитування:
Дата публікації:
29.08.2024
Назва допису:
Кабачкова ікра, або ідеї закруток на зиму: покроковий рецепт з фото
Автор/авторка пише під псевдонимом і не оприлюднює своє справжнє ім'я. Завжди перевіряйте достовірність контенту використовуючи декілька джерел (навіть, якщо контент опублікован під справжнім ім'ям).
Про зображення:
На нашій платформі ми приділяємо особливу увагу правильному вказуванню джерел зображень, щоб забезпечити дотримання авторських прав і прав на використання контенту. Ми намагаємося мотивувати використовувати виключно власні зображення, ресурси, що відповідають принципам fair use, або безкоштовні зображення з ліцензіями на кшталт Unsplash, які дозволяють вільне використання без порушення прав інтелектуальної власності.
Однак, враховуючи масштаб нашої платформи та різноманітність контенту, ми не можемо повністю контролювати всі публікації користувачів. Тому ми рекомендуємо перевіряти права на використання зображень та дотримуватися відповідних ліцензій, щоб уникнути можливих порушень авторських прав.
Ви можете поширити цей допис у соцмережах, чим допоможете платформі цейво розвиватись (* ^ ω ^)
Якщо вам подобаються дописи блогу @HomeCookingIsSimple – ви завжди можете його підтримати через онлайн платформи для донатів. Ваші донати надихатимуть на створення нового та корисного україномовного контенту.
Інформація на сайті tseivo.com є суб'єктивною та відображає особисті погляди та досвід авторів та авторок блогів.
Використовуйте цей ресурс як одне з декількох джерел інформації під час своїх досліджень та прийняття рішень. Завжди застосовуйте критичне мислення. Людина сама несе відповідальність за свої рішення та дії.