Шакшука – це традиційна страва родом з Північної Африки. Вона є невід'ємною частиною кухонь країн Близького Сходу. Вона є яскравим прикладом того, як прості інгредієнти можуть створити неймовірно ароматну та смачну страву. Адже по суті це не що інше, як яєчня з овочами. Але не все так просто ;)
Саме слово "шакшука" походить з арабської мови та буквально означає "суміш". Це якнайкраще відображає суть страви, адже вона є поєднанням томатів, цибулі, перцю, часнику та спецій, на якому смажаться яйця. З часом цей, на перший погляд, тривіальний рецепт адаптувався в різних країнах та ареалах, де його доповнювали різноманітними овочами, спеціями, сирами та навіть м'ясом, роблячи кожну шакшуку унікальною. Відомий український кулінар Євген Клопотенко готує шакшуку навіть з кабачками, якшо шо; ) Незважаючи на всі варіації, основна ідея залишається незмінною: поєднання яєць з насиченим овочевим соусом на основі томатів та солодкого перцю.
У нашому варіанті шакшуки ми використали томати, болгарський солодкий перець, часник, зіру, порошок перцю чілі та власне свіжі домашні курячі яйця. Готували ми на пательні з товстим дном, під кришкою, щоб зберегти рідкі жовтки. Готову шакшуку декорували сушеною кінзою, що додало ще більше ароматів та смаків. На нашу скромну думку ця проста, але неймовірно смачна страва – ідеальний варіант для сніданку. То ж розкладемо наш рецепт на маленькі кроки ;)
Витрати часу: до 20 хвилин
Складність: 2 з 5
Вартість інгредієнтів: низька в овочевий сезон, середня в міжсезоння
Нам знадобиться:
3 стиглі томати
1,5 болгарського солодкого перцю
3 зубчики часнику
1 чайна ложка зіри
гострий порошок перцю чилі (на кінчику ножа)
4 курячих яйця
сіль, перець за смаком
сушена кінза для посипання
Приготування
Чистимо цибулю та часник. Миємо та нарізаємо томати, перець та решта овочів на невеликі кубики максимально однакових розмірів.
Розігріваємо пательню та додаємо невелику кількість олії.
Одночасно закладаємо всі нарізані овочі та смажимо на середньому вогні до того моменту, коли вони стануть м’якими.
Можемо орієнтуватись на цибулю як на найтвердіший овоч. На цей етап витрачаємо близько 7-9 хвилин.
Коли овочі досягнуть потрібної консистенції, робимо в них невеликі заглиблення столовою ложкою та акуратно вибиваємо в них яйця.
Готуємо під кришкою до того моменту, поки білки не схопляться, але жовтки залишаться рідкими. Перед подачею посипаємо сушеною кінзою.
Викладаємо порційно та насолоджуємось шакшукою. Смачного!
Цей блок містить всю необхідну інформацію для правильного цитування, включаючи дату публікації, назву допису, URL та інше.
Зверніть увагу, що посилатись потрібно на автора/авторку контенту (профіль, окремий допис тощо), а сайт цейво (tseivo.com) - лише майданчик для розміщення публікацій.
💡 Архівування сторінки у веб-архіві, такому як Wayback Machine, є корисною практикою, коли ви посилаєтесь на неї. Це дозволить зберегти стан сторінки на цей час і знизить ризики від зміни контенту або зміни структури сайту у майбутньому.
Автор/авторка пише під псевдонимом і не оприлюднює своє справжнє ім'я. Завжди перевіряйте достовірність контенту використовуючи декілька джерел (навіть, якщо контент опублікован під справжнім ім'ям).
Про зображення:
На нашій платформі ми приділяємо особливу увагу правильному вказуванню джерел зображень, щоб забезпечити дотримання авторських прав і прав на використання контенту. Ми намагаємося мотивувати використовувати виключно власні зображення, ресурси, що відповідають принципам fair use, або безкоштовні зображення з ліцензіями на кшталт Unsplash, які дозволяють вільне використання без порушення прав інтелектуальної власності.
Однак, враховуючи масштаб нашої платформи та різноманітність контенту, ми не можемо повністю контролювати всі публікації користувачів. Тому ми рекомендуємо перевіряти права на використання зображень та дотримуватися відповідних ліцензій, щоб уникнути можливих порушень авторських прав.
Ви можете поширити цей допис у соцмережах, чим допоможете платформі цейво розвиватись (* ^ ω ^)
Якщо вам подобаються дописи блогу @HomeCookingIsSimple – ви завжди можете його підтримати через онлайн платформи для донатів. Ваші донати надихатимуть на створення нового та корисного україномовного контенту.
Інформація на сайті tseivo.com є суб'єктивною та відображає особисті погляди та досвід авторів та авторок блогів.
Використовуйте цей ресурс як одне з декількох джерел інформації під час своїх досліджень та прийняття рішень. Завжди застосовуйте критичне мислення. Людина сама несе відповідальність за свої рішення та дії.