Шакшука – це традиційна страва родом з Північної Африки. Вона є невід'ємною частиною кухонь країн Близького Сходу. Вона є яскравим прикладом того, як прості інгредієнти можуть створити неймовірно ароматну та смачну страву. Адже по суті це не що інше, як яєчня з овочами. Але не все так просто ;)
Саме слово "шакшука" походить з арабської мови та буквально означає "суміш". Це якнайкраще відображає суть страви, адже вона є поєднанням томатів, цибулі, перцю, часнику та спецій, на якому смажаться яйця. З часом цей, на перший погляд, тривіальний рецепт адаптувався в різних країнах та ареалах, де його доповнювали різноманітними овочами, спеціями, сирами та навіть м'ясом, роблячи кожну шакшуку унікальною. Відомий український кулінар Євген Клопотенко готує шакшуку навіть з кабачками, якшо шо; ) Незважаючи на всі варіації, основна ідея залишається незмінною: поєднання яєць з насиченим овочевим соусом на основі томатів та солодкого перцю.
У нашому варіанті шакшуки ми використали томати, болгарський солодкий перець, часник, зіру, порошок перцю чілі та власне свіжі домашні курячі яйця. Готували ми на пательні з товстим дном, під кришкою, щоб зберегти рідкі жовтки. Готову шакшуку декорували сушеною кінзою, що додало ще більше ароматів та смаків. На нашу скромну думку ця проста, але неймовірно смачна страва – ідеальний варіант для сніданку. То ж розкладемо наш рецепт на маленькі кроки ;)
Витрати часу: до 20 хвилин
Складність: 2 з 5
Вартість інгредієнтів: низька в овочевий сезон, середня в міжсезоння
Нам знадобиться:
3 стиглі томати
1,5 болгарського солодкого перцю
3 зубчики часнику
1 чайна ложка зіри
гострий порошок перцю чилі (на кінчику ножа)
4 курячих яйця
сіль, перець за смаком
сушена кінза для посипання
продуктовий набір
Приготування
Чистимо цибулю та часник. Миємо та нарізаємо томати, перець та решта овочів на невеликі кубики максимально однакових розмірів.
овочева нарізка
Розігріваємо пательню та додаємо невелику кількість олії.
ось на такій пательні і будемо готувати
Одночасно закладаємо всі нарізані овочі та смажимо на середньому вогні до того моменту, коли вони стануть м’якими.
закладаємо овочі
Можемо орієнтуватись на цибулю як на найтвердіший овоч. На цей етап витрачаємо близько 7-9 хвилин.
Коли овочі досягнуть потрібної консистенції, робимо в них невеликі заглиблення столовою ложкою та акуратно вибиваємо в них яйця.
зробили заглиблення
вводимо яйця
Готуємо під кришкою до того моменту, поки білки не схопляться, але жовтки залишаться рідкими. Перед подачею посипаємо сушеною кінзою.
накриваємо кришкою
посипали кінзою ще на пательні
Викладаємо порційно та насолоджуємось шакшукою. Смачного!
жовток залишається рідким
смачного!
Поширити цей допис
Цитувати допис
Оберіть та скопіюйте потрібний стандарт цитування: