Тахіні (також зустрічається назва “тхіна”) – це густа паста, яка готується з обсмаженого кунжутного насіння. Так, це настільки просто ;) Паста тахіні – це універсальний інгредієнт східної кухні, який використовується в різноманітних стравах, як гарячих, так і холодних,в солоних та солодких. Без тахіні неможливо приготувати такі страви Близького Сходу, як хумус, бабагануш та фалафель. Її додають до салатів використовують як соус для шаурми, м'яса та риби, або просто використовують як намазку на піту або хліб.
Корисні властивості тахіні
Кунжутна паста має безліч корисних властивостей для організму:
завдяки високому вмісту кальцію сприяє зміцненню кісток та суглобів, покращує стан нігтьових пластин;
є багатим джерелом рослинного білка – будівельного матеріалу для м’язових волокон;
покращує роботу травної системи та допомагає регулювати обмін речовин;
маючи в складі антиоксиданти, запобігає передчасному старінню шкіри;
допомагає знизити рівень холестерину та артеріальний тиск: магній, який міститься у кунжуті розширює судини, а калій – знижує ризик розвитку серцевих захворювань.
Як приготувати тахіні вдома: покроковий рецепт
Пасту тахіні не тільки можна придбати вже як готовий продукт. Її це не так вже й важко приготувати самотужки. Все, що знадобиться для цього – свіжий кунжут, пательня та блендер.
Весь процес приготування складається всього з трьох простих етапів:
Обсмаження
На сухій розігрітій пательні з антипригарним покриттям обсмажуємо зернята до золотистого кольору. Даємо їм трохи охолонути.
обсмажуємо
та не забуваємо перемішувати, щоби зернята не пригоріли
ПодрібненняПересипаємо обсмажений кунжут в чашу блендера та подрібнюємо на максимальній швидкості до однорідного стану. Можемо також використовувати занурювальний блендер (як зробили ми). Але з особистого досвіду – не робіть це в низький мисці, як на фото. В такому випадку існує ризик великого “розльоту” насіння по всій робочій поверхні.
початок подрібнення
майже кінець подрібнення
Індикація успішного процесу подрібнення – поява на стінках чаші крапель олії.
ПеремішуванняЯкщо паста здається густою – додаємо одну столову ложку оливкової олії. Оскільки побутові блендери не завжди можуть подрібнити кунжут з такою якістю, як промислові, в домашніх умовах допускається додавання до пасти оливкової олії, яка ще більше посилить аромат тахіні.
додаємо оливкову олію
ось така паста тахіні вийшла у нас
Ми використали наше тахіні як інгредієнт ще одної класичної східної страви – бабаганушу. З покроковим рецептом її приготування можна ознайомитись тут.
З власних помилок: рекомендуємо використовувати свіжий кунжут. Якщо він довго постояв, готова паста може трохи гірчити, що, нажаль, спіткало нас(
Готуйте в своє задоволення! ;)
тахіні: Photo by cleo stracuzza on Unsplash
Поширити цей допис
Цитувати допис
Оберіть та скопіюйте потрібний стандарт цитування: