Бабагануш (також відомий як “баба ганнуй”) –це традиційна страва, яка походить з Леванту – регіону, що охоплює сучасні Сирію, Ліван, Ізраїль, Йорданію та частини Туреччини. Назва "баба гануш" перекладається з арабської як "балуваний батько", хоча точне походження назви залишається загадкою та є предметом багатьох кулінарних легенд.
Основні інгредієнти бабаганушу – це запечені баклажани, тахіні (кунжутна паста), часник, лимонний сік та оливкова олія. Ця доволі проста комбінація створює насичену кремову пасту з характерним димчастим смаком, що досягається завдяки запіканню баклажанів. Але ж все геніальне – просте, чи не так? ;) Тому у дописі ми поділимося власним досвідом приготування бабаганушу вдома.
Витрати часу: до 1,5 години
Складність: 2 з 5
Вартість інгредієнтів: низька у сезон свіжих овочів, висока взимку та навесні
Нам знадобиться:
2 баклажани
100 г пасти тахіні (можна приготувати самому, або ж придбати вже готову)
3 зубчики часнику
1 ч.л. копченої паприки
1 ч.л. зіри
сік четвертини лимона
сіль та перець за смаком.
Приготування
Перший та найдовший процес у приготуванні бабаганушу – це запікання баклажанів. Для цього ми ретельно миємо баклажани, обгортаємо їх фольгою та поміщаємо їх запікатись у духову шафу на 1 годину за температури 200 градусів.
За час, поки запікались баклажани, ми приготували пасту тахіні.
Індикатор готовності баклажанів – вони стали м’якими. Даємо їм вистигнути, після чого треба добути з них м’якоть. На просторах соцмереж ми знайшли лайфхак, як це можна зробити просто та швидко (спойлер – метод не дуже робочий). Треба обгорнути запечені баклажани харчовою плівкою, потім – зрізати верхівку та вичавлювати з них м’якоть, як з тюбика з зубною пастою. Метод не дуже дієвий, напевно, було б швидше просто розрізати готові баклажани навпіл та столовою ложкою видобути з них м’якоть.
Енівей, ми зробили те, що нам було необхідно.
Тепер поміщаємо у чашу блендера м’якоть баклажанів, натертий часник, тахіні та спеції. Залишаємо подрібнюватись на середній швидкості на 2-3 хвилини.
Перекладаємо в чисту ємність для зберігання. Бабагануш найкраще смакує з лавашем, пітою або свіжими овочами.
Цей блок містить всю необхідну інформацію для правильного цитування, включаючи дату публікації, назву допису, URL та інше.
Зверніть увагу, що посилатись потрібно на автора/авторку контенту (профіль, окремий допис тощо), а сайт цейво (tseivo.com) - лише майданчик для розміщення публікацій.
💡 Архівування сторінки у веб-архіві, такому як Wayback Machine, є корисною практикою, коли ви посилаєтесь на неї. Це дозволить зберегти стан сторінки на цей час і знизить ризики від зміни контенту або зміни структури сайту у майбутньому.
Автор/авторка пише під псевдонимом і не оприлюднює своє справжнє ім'я. Завжди перевіряйте достовірність контенту використовуючи декілька джерел (навіть, якщо контент опублікован під справжнім ім'ям).
Про зображення:
На нашій платформі ми приділяємо особливу увагу правильному вказуванню джерел зображень, щоб забезпечити дотримання авторських прав і прав на використання контенту. Ми намагаємося мотивувати використовувати виключно власні зображення, ресурси, що відповідають принципам fair use, або безкоштовні зображення з ліцензіями на кшталт Unsplash, які дозволяють вільне використання без порушення прав інтелектуальної власності.
Однак, враховуючи масштаб нашої платформи та різноманітність контенту, ми не можемо повністю контролювати всі публікації користувачів. Тому ми рекомендуємо перевіряти права на використання зображень та дотримуватися відповідних ліцензій, щоб уникнути можливих порушень авторських прав.
Ви можете поширити цей допис у соцмережах, чим допоможете платформі цейво розвиватись (* ^ ω ^)
Якщо вам подобаються дописи блогу @HomeCookingIsSimple – ви завжди можете його підтримати через онлайн платформи для донатів. Ваші донати надихатимуть на створення нового та корисного україномовного контенту.
Інформація на сайті tseivo.com є суб'єктивною та відображає особисті погляди та досвід авторів та авторок блогів.
Використовуйте цей ресурс як одне з декількох джерел інформації під час своїх досліджень та прийняття рішень. Завжди застосовуйте критичне мислення. Людина сама несе відповідальність за свої рішення та дії.