Гаспачо — це традиційний холодний суп, що походить з південного регіону Іспанії, Андалусії. Спочатку ця страва була скромним селянським наїдком, який готували з доволі простих інгредієнтів, доступних у спекотному кліматі регіону. Основними складниками гаспачо є свіжі овочі: помідори, огірки, цибуля, перець та часник, перебиті до однорідної маси (ну чим не овочеве смузі???) які надають страві освіжаючого смаку та яскравого кольору. Доповнюються вони оливковою олією, сіллю та гострим перцем. У деяких варіаціях – також вчорашнім (черствим) хлібом, який також додають до овочевої маси.
Гаспачо ідеально підходить для спекотних літніх днів, даючи чудову можливість охолодитися, підкріпитися та насолодитися неймовірними смаками та ароматами свіжих та стиглих овочів. Практично всі овочеві складники (окрім гострого перцю) ми виростили у себе на дачній ділянці, тому цей рецепт особливо близький нам. Про те, що у нас вийшло, розказуємо та показуємо далі ;)
Витрати часу: до 20 хвилин на приготування, до 2-3 годин – на охолодження у холодильнику
Складність: 1 з 5
Вартість інгредієнтів: низька в овочевий сезон, середня в міжсезоння
Нам знадобиться:
З розрахунку на 4 порції (цього разу ми брали овочі “на око”):
близько кілограму стиглих червоних томатів
1 великий солодкий болгарський перець
1 середня головка часнику
1 середня цибулина (ми використали фіолетову)
близько 250 г огірків (у нас ну дуууже мініатюрні)
1 гострий перець чилі
100 мл оливкової олії
сіль, перець за смаком
для декору – грінки та петрушка
Приготування
Миємо овочі. Чистимо цибулю, часник, знімаємо шкірку з огірків, з перців виймаємо серцевини з насінням. Ріжемо усі томати крупним кубиком (мірпуа). Так само ріжемо половину цибулини, огірки, солодкий та гострий перці.
Поміщаємо нарізані овочі у чашу блендеру, додаємо сіль, чорний перець, оливкову олію (саме це ми і забули зробити, не повторюйте нашу помилку) та вмикаємо блендер.
Подрібнюємо до однорідної консистенції. Прямо в чаші блендера відправляємо в холодильник охолоджуватися та насичуватись смаками на кілька годин.
За цей час нарізаємо овочі, що залишились. Ріжемо їх на дрібні кубики (брюнуаз). Детально про техніки нарізки овочів ми розповідали тут. Перемішуємо їх, та будемо додавати їх вже до охолонувшої овочевої маси. Технічно вона є нічим іншим, як овочеве смузі, але додавання оливкової олії, дрібно нарізаних овочів та ароматної грінки переводить цей холодний суп у ранг страви ресторанного рівня. Поки на ринках та полицях супермаркетів є багато недорогих сезонних овочів – скористайтесь моментом та спробуйте приготувати і ви цей неймовірно смачний, поживний та корисний суп!
Цей блок містить всю необхідну інформацію для правильного цитування, включаючи дату публікації, назву допису, URL та інше.
Зверніть увагу, що посилатись потрібно на автора/авторку контенту (профіль, окремий допис тощо), а сайт цейво (tseivo.com) - лише майданчик для розміщення публікацій.
💡 Архівування сторінки у веб-архіві, такому як Wayback Machine, є корисною практикою, коли ви посилаєтесь на неї. Це дозволить зберегти стан сторінки на цей час і знизить ризики від зміни контенту або зміни структури сайту у майбутньому.
Автор/авторка пише під псевдонимом і не оприлюднює своє справжнє ім'я. Завжди перевіряйте достовірність контенту використовуючи декілька джерел (навіть, якщо контент опублікован під справжнім ім'ям).
Про зображення:
На нашій платформі ми приділяємо особливу увагу правильному вказуванню джерел зображень, щоб забезпечити дотримання авторських прав і прав на використання контенту. Ми намагаємося мотивувати використовувати виключно власні зображення, ресурси, що відповідають принципам fair use, або безкоштовні зображення з ліцензіями на кшталт Unsplash, які дозволяють вільне використання без порушення прав інтелектуальної власності.
Однак, враховуючи масштаб нашої платформи та різноманітність контенту, ми не можемо повністю контролювати всі публікації користувачів. Тому ми рекомендуємо перевіряти права на використання зображень та дотримуватися відповідних ліцензій, щоб уникнути можливих порушень авторських прав.
Ви можете поширити цей допис у соцмережах, чим допоможете платформі цейво розвиватись (* ^ ω ^)
Якщо вам подобаються дописи блогу @HomeCookingIsSimple – ви завжди можете його підтримати через онлайн платформи для донатів. Ваші донати надихатимуть на створення нового та корисного україномовного контенту.
Інформація на сайті tseivo.com є суб'єктивною та відображає особисті погляди та досвід авторів та авторок блогів.
Використовуйте цей ресурс як одне з декількох джерел інформації під час своїх досліджень та прийняття рішень. Завжди застосовуйте критичне мислення. Людина сама несе відповідальність за свої рішення та дії.