Томати пелаті — це не що інше, як різновид консервованих помідор. Як можна зрозуміти з назви, її коріння – італійське. Пелаті (з італійської "pelati" перекладається як "очищені") готуються з цілих, очищених від шкірки помідорів, без додавання спецій або оцту Це дає можливість максимально зберегти їх натуральний смак та аромат. Такий спосіб консервації отримав популярність завдяки універсальності: томати пелаті можна використовувати як основу для соусів (у тому числі найвідомішого болоньєзе), супів (мінестроне), піци (ммм, томатна основа), рагу та безлічі інших страв, де потрібен насичений томатний смак. Навіть класичний червоний борщ можна готувати з томатами пелаті.
На відміну від маринованих або квашених помідорів, яким притаманний специфічний солодкавий або кислуватий смак (через додавання оцту або через природне бродіння), саме томати пелаті зберігають натуральний смак стиглих помідорів. Тому ми вирішили спробувати саме цей спосіб консервації помідорів.
Витрати часу: до 1,5 години (включно з стерилізацією)
Складність: 2 з 5
Вартість інгредієнтів: низька в овочевий сезон, вище середньої до високої в міжсезоння
Нам знадобиться:
3,5 кг стиглих та міцних томатів (сорту сливка або схожого; ми використали суміш Легенди Тарасенко та Де Барао)
2 ч.л. солі
півлітрові банки з кришками твіст-оф
окріп
лід
блендер
З цієї кількості томатів ми змогли зробити чотири півлітрових банки готового продукту. Відштовхуючись від ваших побажань та можливостей, пропорції можна збільшувати або зменшувати.
Приготування
Ретельно миємо томати. Відкладаємо окремо 2,5 кг для бланшування, 1 кг - для приготування соку. На кожному з призначених для бланшування робимо хрестоподібний надріз на верхівці.
Доводимо велику каструлю з водою до кипіння. Поміщаємо томати у киплячу воду на 30-60 секунд. Потім швидко переміщаємо їх у миску з холодною водою та льодом, щоб зупинити процес варіння.
Обережно знімаємо шкірку з кожного помідора. Якщо шкірка не знімається легко, повторюємо попередній крок ще раз.
З одного кілограму томатів зробимо сік. Ріжемо на четвертинки та з допомогою кухонного комбайну та шнекової сокочавилки і витискатимемо сік. Якщо не має сокочавилки – можна перебити томати блендером та перетерти отриману масу через сито. В такому випадку на цей процес треба закласти додаткових 20 хвилин.
З кілограму томатів нам вдалось отримати 830 мл соку. Його нам необхідно перелити у каструлю, додати 1-2 чайні ложки солі, довести до кипіння та варити на маленькому вогні 3-5 хвилин. Якщо будемо варити довше – сік може змінити колір з насичено-червоного на іржавий.
Стерилізуємо банки будь-яким зручним способом. Ми використали спосіб стерилізації у мікрохвильовці: залили в них води на третину об’єму та ввімкнули максимальну потужність. За 7 хвилин вода в банках закипіла та окроп простерилізував банки.
Наповнюємо очищеними від шкірок томатами простерилізовані банки, заливаємо провареним соком.
Поміщаємо банки з помідорами у велику каструлю з водою (рівень води повинен бути трохи нижчим за кришки банок). На дно каструлі можна покласти тканину або рушник (щоб банки не тріснули від контакту з гарячим металом). Не накриваючи кришками, стерилізуємо банки протягом 20-30 хвилин на середньому вогні. В цей самий час в іншій ємності стерилізуємо кришки (проварюємо їх 5-7 хвилин в окропі), після чого накриваємо ними банки. Коли сумарно пройде півгодини – можемо акуратно діставати банки з окропу та докручувати кришки. Чекаємо вистигання за кімнатної температури, після чого можемо перенести їх прохолодне та темне місце для подальшого зберігання. Після приготування томати пелаті можна сміливо зберігати протягом року. Але оскільки це дуууже смачний продукт, ми не гарантуємо, що вони простоять на поличці кладової кімнати стільки часу ;)
Цей блок містить всю необхідну інформацію для правильного цитування, включаючи дату публікації, назву допису, URL та інше.
Зверніть увагу, що посилатись потрібно на автора/авторку контенту (профіль, окремий допис тощо), а сайт цейво (tseivo.com) - лише майданчик для розміщення публікацій.
💡 Архівування сторінки у веб-архіві, такому як Wayback Machine, є корисною практикою, коли ви посилаєтесь на неї. Це дозволить зберегти стан сторінки на цей час і знизить ризики від зміни контенту або зміни структури сайту у майбутньому.
Оберіть та скопіюйте потрібний стандарт цитування:
ДСТУ 8302:2015
Готуємо томати пелаті у власному соці: покроковий рецепт з фото [Електронний ресурс] // tseivo.com. – Режим доступу: https://tseivo.com/b/HomeCookingIsSimple/t/en3oj9roen/hotuiemo-tomaty-pelati-u-vlasnomu-sotsi-pokrokovyi-retsept-z-foto (дата звернення: 21.11.2024). – Назва з екрана.
ДСТУ ГОСТ 7.1:2006 (ВАК)
Готуємо томати пелаті у власному соці: покроковий рецепт з фото [Електронний ресурс] // tseivo.com. – URL: https://tseivo.com/b/HomeCookingIsSimple/t/en3oj9roen/hotuiemo-tomaty-pelati-u-vlasnomu-sotsi-pokrokovyi-retsept-z-foto (дата звернення: 21.11.2024).
Або ж використовуйте наступну інформацію для формування цитування:
Дата публікації:
07.09.2024
Назва допису:
Готуємо томати пелаті у власному соці: покроковий рецепт з фото
Автор/авторка пише під псевдонимом і не оприлюднює своє справжнє ім'я. Завжди перевіряйте достовірність контенту використовуючи декілька джерел (навіть, якщо контент опублікован під справжнім ім'ям).
Про зображення:
На нашій платформі ми приділяємо особливу увагу правильному вказуванню джерел зображень, щоб забезпечити дотримання авторських прав і прав на використання контенту. Ми намагаємося мотивувати використовувати виключно власні зображення, ресурси, що відповідають принципам fair use, або безкоштовні зображення з ліцензіями на кшталт Unsplash, які дозволяють вільне використання без порушення прав інтелектуальної власності.
Однак, враховуючи масштаб нашої платформи та різноманітність контенту, ми не можемо повністю контролювати всі публікації користувачів. Тому ми рекомендуємо перевіряти права на використання зображень та дотримуватися відповідних ліцензій, щоб уникнути можливих порушень авторських прав.
Ви можете поширити цей допис у соцмережах, чим допоможете платформі цейво розвиватись (* ^ ω ^)
Якщо вам подобаються дописи блогу @HomeCookingIsSimple – ви завжди можете його підтримати через онлайн платформи для донатів. Ваші донати надихатимуть на створення нового та корисного україномовного контенту.
Інформація на сайті tseivo.com є суб'єктивною та відображає особисті погляди та досвід авторів та авторок блогів.
Використовуйте цей ресурс як одне з декількох джерел інформації під час своїх досліджень та прийняття рішень. Завжди застосовуйте критичне мислення. Людина сама несе відповідальність за свої рішення та дії.