Квашена капуста – це одна з найстаріших і найкорисніших страв української кухні, яка зберігає в собі максимум поживних речовин. Процес квашення – це природна ферментація, завдяки якій звичайна свіжа капуста перетворюється на справжнє джерело вітамінів, пробіотиків та ферментів, що корисні для травлення. Квашена капуста містить багато клітковини, вітаміну С, і є відмінним варіантом для зміцнення імунітету в зимовий період.
У процесі ферментації важливо використовувати кам’яну не йодовану сіль, оскільки саме вона сприяє правильному розвитку молочнокислих бактерій, які і забезпечують процес квашення. Йодована сіль може зробити капусту надмірно м’якою, що вплине на її смак та текстуру.
Витрати часу: приготування – 20 хвилин, квашення – 4-5 діб
Складність: 1 з 5, якщо використовувати вже насічену капусту, 2 з 5, якщо шаткувати її самостійно
Вартість: низька
Нам знадобиться:
3 кг капусти (ми придбали вже посічену)
150 г моркви
1,5 л холодної питної води
60 г солі (тут дуже важливо ще раз наголосити, що використовувати треба кам’яну не йодовану сіль. Тільки така сіль зробить капусту хрумкою)
20 г цукру
за бажанням – лавровий лист, духмяний перець та чорний перець горошкомІнвентар:
1 пластикове відро об’ємом 8 л
1 пластикове відро об’ємом 5 л (використовуватимемо в якості гніта)
1 великий поліетиленовий мішок
продуктовий набір
Приготування
Ми максимально спростили собі життя, придбавши вже посічену капусту (вона практично така ж у ціні, як і звичайна). Якщо немає змоги придбати таку, можна посікти її з допомогою шатківниці для капусти.Нам залишилось тільки натерти моркву та приступати для приготування. Для цього ми переклали капусту у поліетиленовий мішок, злегка відтиснули її, додали моркву та ретельно вимішали. Поміщаємо мішок з сумішшю нашаткованих овочів у більше відро.
нашатковані овочі в мішку
Додаємо до овочевої суміші цукор. Він необхідний в якості “їжі” для молочнокислих бактерій, які і роблять з звичайної капусти квашену.
додали цукор
До 1,5 літра води ми додали сіль та ретельно перемішали ложкою до повного розчинення.
додаємо сіль
вимішуємо до повного розчинення
Заливаємо солону воду у мішок.
ось так
Випускаємо з мішка зайве повітря та зверху зав’язуємо. Кладемо зверху наповнене водою п’ятилітрове відро. В цій фазі воно буде виступати в якості гніту.
зав'язуємо на найпростіший вузол
ось така конструкція вийшла в результаті
Залишаємо капусту у теплому приміщенні та щодня розв'язуємо на кілька хвилин мішок, щоб випустити зайві гази. За 4-5 днів у процесі ферментації капуста скваситься та буде готовою до споживання.
Виливаємо воду з меншого відра, перекладаємо у нього капусту з мішка, заливаємо розсолом, що залишився так, щоб він повністю покрив капусту. Зберігати готовий продукт треба в холодильнику. Таку капусту можна споживати як смачний самостійний салат, приправивши її ароматною нерафінованою соняшниковою олією та дрібно нашаткованою цибулею, а також тушкувати її, або використовувати у якості начинки для вареників чи пиріжків.
смачна та хрумка квашена капуста
Смачного!
Поширити цей допис
Цитувати допис
Оберіть та скопіюйте потрібний стандарт цитування: