Квашена капуста – це одна з найстаріших і найкорисніших страв української кухні, яка зберігає в собі максимум поживних речовин. Процес квашення – це природна ферментація, завдяки якій звичайна свіжа капуста перетворюється на справжнє джерело вітамінів, пробіотиків та ферментів, що корисні для травлення. Квашена капуста містить багато клітковини, вітаміну С, і є відмінним варіантом для зміцнення імунітету в зимовий період.
У процесі ферментації важливо використовувати кам’яну не йодовану сіль, оскільки саме вона сприяє правильному розвитку молочнокислих бактерій, які і забезпечують процес квашення. Йодована сіль може зробити капусту надмірно м’якою, що вплине на її смак та текстуру.
Витрати часу: приготування – 20 хвилин, квашення – 4-5 діб
Складність: 1 з 5, якщо використовувати вже насічену капусту, 2 з 5, якщо шаткувати її самостійно
Вартість: низька
Нам знадобиться:
3 кг капусти (ми придбали вже посічену)
150 г моркви
1,5 л холодної питної води
60 г солі (тут дуже важливо ще раз наголосити, що використовувати треба кам’яну не йодовану сіль. Тільки така сіль зробить капусту хрумкою)
20 г цукру
за бажанням – лавровий лист, духмяний перець та чорний перець горошкомІнвентар:
1 пластикове відро об’ємом 8 л
1 пластикове відро об’ємом 5 л (використовуватимемо в якості гніта)
1 великий поліетиленовий мішок
Приготування
Ми максимально спростили собі життя, придбавши вже посічену капусту (вона практично така ж у ціні, як і звичайна). Якщо немає змоги придбати таку, можна посікти її з допомогою шатківниці для капусти.Нам залишилось тільки натерти моркву та приступати для приготування. Для цього ми переклали капусту у поліетиленовий мішок, злегка відтиснули її, додали моркву та ретельно вимішали. Поміщаємо мішок з сумішшю нашаткованих овочів у більше відро.
Додаємо до овочевої суміші цукор. Він необхідний в якості “їжі” для молочнокислих бактерій, які і роблять з звичайної капусти квашену.
До 1,5 літра води ми додали сіль та ретельно перемішали ложкою до повного розчинення.
Заливаємо солону воду у мішок.
Випускаємо з мішка зайве повітря та зверху зав’язуємо. Кладемо зверху наповнене водою п’ятилітрове відро. В цій фазі воно буде виступати в якості гніту.
Залишаємо капусту у теплому приміщенні та щодня розв'язуємо на кілька хвилин мішок, щоб випустити зайві гази. За 4-5 днів у процесі ферментації капуста скваситься та буде готовою до споживання.
Виливаємо воду з меншого відра, перекладаємо у нього капусту з мішка, заливаємо розсолом, що залишився так, щоб він повністю покрив капусту. Зберігати готовий продукт треба в холодильнику. Таку капусту можна споживати як смачний самостійний салат, приправивши її ароматною нерафінованою соняшниковою олією та дрібно нашаткованою цибулею, а також тушкувати її, або використовувати у якості начинки для вареників чи пиріжків.
Цей блок містить всю необхідну інформацію для правильного цитування, включаючи дату публікації, назву допису, URL та інше.
Зверніть увагу, що посилатись потрібно на автора/авторку контенту (профіль, окремий допис тощо), а сайт цейво (tseivo.com) - лише майданчик для розміщення публікацій.
💡 Архівування сторінки у веб-архіві, такому як Wayback Machine, є корисною практикою, коли ви посилаєтесь на неї. Це дозволить зберегти стан сторінки на цей час і знизить ризики від зміни контенту або зміни структури сайту у майбутньому.
Автор/авторка пише під псевдонимом і не оприлюднює своє справжнє ім'я. Завжди перевіряйте достовірність контенту використовуючи декілька джерел (навіть, якщо контент опублікован під справжнім ім'ям).
Про зображення:
На нашій платформі ми приділяємо особливу увагу правильному вказуванню джерел зображень, щоб забезпечити дотримання авторських прав і прав на використання контенту. Ми намагаємося мотивувати використовувати виключно власні зображення, ресурси, що відповідають принципам fair use, або безкоштовні зображення з ліцензіями на кшталт Unsplash, які дозволяють вільне використання без порушення прав інтелектуальної власності.
Однак, враховуючи масштаб нашої платформи та різноманітність контенту, ми не можемо повністю контролювати всі публікації користувачів. Тому ми рекомендуємо перевіряти права на використання зображень та дотримуватися відповідних ліцензій, щоб уникнути можливих порушень авторських прав.
Ви можете поширити цей допис у соцмережах, чим допоможете платформі цейво розвиватись (* ^ ω ^)
Якщо вам подобаються дописи блогу @HomeCookingIsSimple – ви завжди можете його підтримати через онлайн платформи для донатів. Ваші донати надихатимуть на створення нового та корисного україномовного контенту.
Інформація на сайті tseivo.com є суб'єктивною та відображає особисті погляди та досвід авторів та авторок блогів.
Використовуйте цей ресурс як одне з декількох джерел інформації під час своїх досліджень та прийняття рішень. Завжди застосовуйте критичне мислення. Людина сама несе відповідальність за свої рішення та дії.