Вареники з квашеною капустою — традиційна українська страва, яка займає особливе місце на Святвечорі серед 12 пісних страв. 24 грудня, в переддень Різдва, страви готуються без м’яса та інших продуктів тваринного походження, тому саме пісні вареники стають символом родинного тепла та єднання (доволі часто їх ліплять у родинному колі в той самий день). Начинка з саме з квашеної капусти надає вареникам легку кислинку. За традицією, капуста кваситься заздалегідь, щоб вона могла повністю віддати смак і аромат страві, створюючи відчуття свята та автентичної української кухні. Про те, як приготувати квашену капусту, ми вже розповідали ось тут.
То ж у дописі ми розкажемо, як приготувати ідеальне пластичне заварне тісто для вареників, а також поділимося своїм досвідом приготування начинки. Взагалі, ми зробили висновок, що ліпка вареників – це дуже медитаційна справа, оскільки в процесі всі негативні думки залишаються осторонь, залишаючи ясний, чистий та вмиротворений розум.
Витрати часу: до 1,5 години
Складність: 2 з 5
Вартість: низька
Нам знадобиться:
Для заварного тіста:
500 г борошна
3 столові ложки олії
250 мл окропу
дрібка солі
продуктовий набір для тіста
Для начинки:
400 г відтиснутої квашеної капусти
30 г томатної пасти
1 середня цибулина
чорний мелений перець
продуктовий набір для начинки
Приготування
Спочатку приготуємо заварне тісто, оскільки йому треба буде “відпочити” після замішування близько 30 хвилин.
В глибоку миску просіюємо борошно. Додаємо сіль, олію, вливаємо окріп. Починаємо вимішувати ложкою, оскільки маса буде дуже гарячою. Ми також використали міксер з насадками типу гак для цього етапу, і вже потім перейшли до ручного вимішування, коли тісто трохи охололо.
додаємо сіль
додаємо олію
вливаємо окріп. На задньому плані - міксер з гачками, якими й будемо спочатку вимішувати тісто
Руками вимішуємо тісто до еластичності. Індикатор готовності – тісто не липне до рук, воно пружне та еластичне. З цими пропорціями борошна для підпилу не повинно було б знадобитись. Але про всяк випадок, якщо тісто здається зарідким, можна додати кілька столових ложок борошна.
Після того, як тісто вимішане, формуємо його у кулю, загортаємо у харчову плівку за залишаємо відпочивати 30 хвилин. Ми поклали його у миску та залишили на кухні, не ховали його в холодильник. За цей час приготуємо начинку.
формуємо кульку
загортаємо у харчову плівку та відправляємо відпочивати півгодини за кімнатної температури
За цей час приготуємо начинку. Спочатку шинкуємо цибулю.
нашинкована цибуля
Розігріваємо пательню, додаємо НЕВЕЛИКУ (зооовсім маленьку) кількість олії. Злегка обсмажуємо цибулю до моменту, коли вона стане прозорою та набуде легкого золотистого забарвлення.
саме час додавати капусту
Додаємо квашену капусту (важливо, щоб вона була відтиснутою, тобто без зайвої вологи), томатну пасту та вимішаємо масу.
+ капуста
+ томатна паста
Якщо капуста насічена довгими смужками, можемо посікти її ножем, інакше формувати вареники може бути складнувато. Смажимо на невеликому вогні близько 10 хвилин до моменту, коли капуста ледь розм’якне. Вимикаємо вогонь, перекладаємо в ємність та даємо вистигнути.
готова начинка
Коли тісто відпочило, можемо далі працювати з ним. Відрізаємо шматок діаметром близько 5-6 см (щось середнє між м’ячиком для пінг-понгу та м’ячиком для тенісу), розкачуємо до товщини близько 2 мм, після чого з допомогою стакана (або будь якого іншого девайсу, наприклад, кулінарного круга), вирізаємо кружечки.
формуємо кульку
розкачуємо
вирізаємо кружальця. Діаметр стакана близько 7,5 см
залишки тіста використовуємо повторно
Злегка розминаємо кружечок у руці, викладаємо невелику кількість начинки, складаємо вдвічі та акуратно заліплюємо краї. Можемо сформувати красивий “чубчик” варенику.
поклали начинку
заліплюємо краї
формуємо "чубчик"
ооось так)
зліплений вареник без чубчика
Викладаємо на присипану борошном дошку. Готові вареники варяться в окропі кілька хвилин (поки не вспливуть). Також їх можна заморозити та зберігати в морозилці кілька місяців.Смачного!;)
Поширити цей допис
Цитувати допис
Оберіть та скопіюйте потрібний стандарт цитування: