Карпаччо з яловичини – це витончена італійська страва, яка є одночасно елегантною, витонченою (чим заслуговує статусу ресторанної), проте надзвичайно простою у приготуванні. Це поєднання тонко нарізаних шматочків сирого яловичого філе, приправлених оливковою олією, лимонним соком (або оцтом) та доповненої оливковою олією, пармезаном, каперсами та свіжою зеленню.З відкритих джерел можна дізнатись, що це доволі молода страва. Вперше вона була приготована у 1950 році у Венеції Джузеппе Чіпріані, який є відомим також як винахідник газованого коктейлю «Белліні» (суміш ігристого вина та персикового пюре). Чіпріані розробив цей рецепт спеціально для однієї відвідувачки, якій лікарі заборонили їсти м'ясо, яке пройшло термічну обробку. Візуальне оформлення ж надихалось полотнами художника епохи Ренесансу Вітторе Карпаччо, на яких переважають всілякі відтінки червоного. На честь цього ж митця страва й отримала свою назву. Завдяки мінімальному набору інгредієнтів і та використанню саме сирого м’яса карпаччо дуже просто готувати. Головний секрет – вибір найсвіжішого м’яса та максимально тонка його нарізка.
Витрати часу: до 30 хвилин
Складність: 2 з 5
Вартість: середня
Нам знадобиться:
З розрахунку на 2 порції:
200 г яловичої вирізки
1 ст. л. оливкової олії
лимонний сік (з половини лимона)
сіль та чорний перець за смаком
30 г пармезану
свіжа рукола (або базилік, або і те, і друге одразу) для подачі.
продуктовий набір
Приготування
Спочатку варто помістити яловичу вирізку в морозильну камеру приблизно 15–20 хвилин, щоб вона трохи підмерзла та затверділа. Це суттєво полегшить нарізання.
ріжемо підморожене м'ясо
Виймаємо вирізку з морозильної камери та нарізаємо максимально тонкими пластинками. Після нарізки ми додатково відбили м’ясо основою долоні для ще більшої тонкості. Проте можна використовувати кухонний молоток та злегка відбити шматочки, накривши їх харчовою плівкою.
ось так легко відбиваємо шматочки
Викладаємо скибочки м'яса на тарілку в один шар. Поливаємо оливковою олією та лимонним соком, солимо та перчимо за смаком. Лимонний сік вступає у хімічну реакцію з м’ясом, тому з воно змінює колір з яскраво-червоного на відтінок, ближче до рожевого. Викладаємо каперси, руколу, посипаємо пармезаном, а також викладаємо кілька його слайсів.
викладаємо м'ясо на тарілку
додаємо олію, сіль/перець, вичавлюємо лимонний сік
викладаємо руколу та каперси
додаємо слайси пармезану
додаємо ще трохи натертого пармезану
Смакуємо одразу, щоб зберегти текстуру і смак свіжого м’яса. Карпаччо найкраще смакує свіжим, доповненим шматочком хрусткого хліба або гріссіні.
готова страва
Смачного!
Поширити цей допис
Цитувати допис
Оберіть та скопіюйте потрібний стандарт цитування: