Карпаччо з яловичини – це витончена італійська страва, яка є одночасно елегантною, витонченою (чим заслуговує статусу ресторанної), проте надзвичайно простою у приготуванні. Це поєднання тонко нарізаних шматочків сирого яловичого філе, приправлених оливковою олією, лимонним соком (або оцтом) та доповненої оливковою олією, пармезаном, каперсами та свіжою зеленню.З відкритих джерел можна дізнатись, що це доволі молода страва. Вперше вона була приготована у 1950 році у Венеції Джузеппе Чіпріані, який є відомим також як винахідник газованого коктейлю «Белліні» (суміш ігристого вина та персикового пюре). Чіпріані розробив цей рецепт спеціально для однієї відвідувачки, якій лікарі заборонили їсти м'ясо, яке пройшло термічну обробку. Візуальне оформлення ж надихалось полотнами художника епохи Ренесансу Вітторе Карпаччо, на яких переважають всілякі відтінки червоного. На честь цього ж митця страва й отримала свою назву. Завдяки мінімальному набору інгредієнтів і та використанню саме сирого м’яса карпаччо дуже просто готувати. Головний секрет – вибір найсвіжішого м’яса та максимально тонка його нарізка.
Витрати часу: до 30 хвилин
Складність: 2 з 5
Вартість: середня
Нам знадобиться:
З розрахунку на 2 порції:
200 г яловичої вирізки
1 ст. л. оливкової олії
лимонний сік (з половини лимона)
сіль та чорний перець за смаком
30 г пармезану
свіжа рукола (або базилік, або і те, і друге одразу) для подачі.
Приготування
Спочатку варто помістити яловичу вирізку в морозильну камеру приблизно 15–20 хвилин, щоб вона трохи підмерзла та затверділа. Це суттєво полегшить нарізання.
Виймаємо вирізку з морозильної камери та нарізаємо максимально тонкими пластинками. Після нарізки ми додатково відбили м’ясо основою долоні для ще більшої тонкості. Проте можна використовувати кухонний молоток та злегка відбити шматочки, накривши їх харчовою плівкою.
Викладаємо скибочки м'яса на тарілку в один шар. Поливаємо оливковою олією та лимонним соком, солимо та перчимо за смаком. Лимонний сік вступає у хімічну реакцію з м’ясом, тому з воно змінює колір з яскраво-червоного на відтінок, ближче до рожевого. Викладаємо каперси, руколу, посипаємо пармезаном, а також викладаємо кілька його слайсів.
Смакуємо одразу, щоб зберегти текстуру і смак свіжого м’яса. Карпаччо найкраще смакує свіжим, доповненим шматочком хрусткого хліба або гріссіні.
Смачного!
🔗 Цитувати допис: "Карпаччо з яловичини: простий покроковий рецепт з фото"
Якщо ви хочете процитувати цей допис у своїй роботі, статті, блозі, використовуйте наведену нижче інформацію.
Цей блок містить всю необхідну інформацію для правильного цитування, включаючи дату публікації, назву допису, URL та інше.
Зверніть увагу, що посилатись потрібно на автора/авторку контенту (профіль, окремий допис тощо), а сайт цейво (tseivo.com) - лише майданчик для розміщення публікацій.
💡 Архівування сторінки у веб-архіві, такому як Wayback Machine, є корисною практикою, коли ви посилаєтесь на неї. Це дозволить зберегти стан сторінки на цей час і знизить ризики від зміни контенту або зміни структури сайту у майбутньому.
Оберіть та скопіюйте потрібний стандарт цитування:
ДСТУ 8302:2015
Карпаччо з яловичини: простий покроковий рецепт з фото [Електронний ресурс] // tseivo.com. – Режим доступу: https://tseivo.com/b/HomeCookingIsSimple/t/lrpjney59n/karpachcho-z-ialovychyny-prostyi-pokrokovyi-retsept-z-foto (дата звернення: 21.11.2024). – Назва з екрана.
ДСТУ ГОСТ 7.1:2006 (ВАК)
Карпаччо з яловичини: простий покроковий рецепт з фото [Електронний ресурс] // tseivo.com. – URL: https://tseivo.com/b/HomeCookingIsSimple/t/lrpjney59n/karpachcho-z-ialovychyny-prostyi-pokrokovyi-retsept-z-foto (дата звернення: 21.11.2024).
Або ж використовуйте наступну інформацію для формування цитування:
Дата публікації:
17.11.2024
Назва допису:
Карпаччо з яловичини: простий покроковий рецепт з фото
Автор/авторка пише під псевдонимом і не оприлюднює своє справжнє ім'я. Завжди перевіряйте достовірність контенту використовуючи декілька джерел (навіть, якщо контент опублікован під справжнім ім'ям).
Про зображення:
На нашій платформі ми приділяємо особливу увагу правильному вказуванню джерел зображень, щоб забезпечити дотримання авторських прав і прав на використання контенту. Ми намагаємося мотивувати використовувати виключно власні зображення, ресурси, що відповідають принципам fair use, або безкоштовні зображення з ліцензіями на кшталт Unsplash, які дозволяють вільне використання без порушення прав інтелектуальної власності.
Однак, враховуючи масштаб нашої платформи та різноманітність контенту, ми не можемо повністю контролювати всі публікації користувачів. Тому ми рекомендуємо перевіряти права на використання зображень та дотримуватися відповідних ліцензій, щоб уникнути можливих порушень авторських прав.
Ви можете поширити цей допис у соцмережах, чим допоможете платформі цейво розвиватись (* ^ ω ^)
Якщо вам подобаються дописи блогу @HomeCookingIsSimple – ви завжди можете його підтримати через онлайн платформи для донатів. Ваші донати надихатимуть на створення нового та корисного україномовного контенту.
Інформація на сайті tseivo.com є суб'єктивною та відображає особисті погляди та досвід авторів та авторок блогів.
Використовуйте цей ресурс як одне з декількох джерел інформації під час своїх досліджень та прийняття рішень. Завжди застосовуйте критичне мислення. Людина сама несе відповідальність за свої рішення та дії.