Тартар з яловичини – це класична французька закуска, що підкреслює смак свіжого сирого м’яса в поєднанні з пікантними нотками спецій, трав та інших інгредієнтів. Хоча страва може виглядати просто, її унікальний смаковий букет і текстура здатні вразити навіть найвибагливіших гурманів.Тартар з яловичини має багатий культурний бекграунд. Історія цієї страви бере початок із кочових племен монголів, які переносили сире м'ясо під сідлами коней, щоб воно ставало м'якшим. Однак сучасна версія тартару була вперше представлена у Франції як частина haute cuisine, або ж високої кухні. Класичний рецепт зазвичай включає сире яловиче м'ясо, яєчний жовток, каперси, цибулю, гірчицю та різні спеції. Його подають із тостами чи гріссіні, що додає текстурного контрасту. Для створення ідеального тартару важливо використовувати найсвіжіше м'ясо та максимально дрібно подрібнювати інгредієнти. Ми вирішили доповнити наш тартар ноткою середземноморської кухні, додавши філе анчоусів в олії. Цю ідею ми запозичили у відомого шеф-кухаря Джеймі Олівера з його кулінарної книги «Італійські страви». Анчоуси додали рибний акцент, а з ним – пікантність та глибину смаку, напрочуд чудово та гармонійно поєднавшись із іншими інгредієнтами.
Витрати часу: 30-40 хви
Складність: 3 з 5 (суб’єктивно через техніки нарізки)
Вартість: середня, якщо готувати на 2 порції, вище середьної – якщо готувати більше, ніж на 2 порції
Нам знадобиться:
В розрахунку на 2 порції:
200 г яловичої вирізки
2 ст. л. каперсів (перед приготуванням замочити в холодній воді)
4 філе анчоуса
сік половини лимона
3 пера зеленої цибулі
1 гілочка петрушки
2 ст. л. оливкової олії extra virgin (ми використали з червоним перцем)
1 фіолетова цибулина
3 жовтка перепелиних яєць для подачі
сіль (додаємо обережно, оскільки анчоуси досить солоні).
Приготування
Першим кроком ми… ні, не працюємо з м’ясом, а замочуємо каперси у холодній воді, щоб зменшити їх солоність. Нарізати їх ми будемо в останню чергу.
Тепер переходимо до м’яса. За потреби очищаємо вирізку від прожилок і жиру. Після цього нарізаємо її дрібними кубиками, намагаючись зробити це максимально акуратно, щоб отримати ніжну текстуру.
Так само дрібно ріжемо фіолетову цибулю, зелену цибулю, петрушку, анчоуси. Зливаємо воду з каперсів, відтискаємо їх та також максимально дрібно нарізаємо.
В одну миску викладаємо усі нарізані інгредієнти. Вичавлюємо в неї сік половини лимона, додаємо оливкову олію, вимішуємо. Куштуємо на сіль та за потреби додаємо її. На цьому етапі можна погратись зі смаками та додати до страви діжонську гірчицю.
Викладаємо кілька столових ложок тартару на тарілку, формуємо гірку. В її центрі робимо заглиблення, в яке акуратно вводимо відділені від білків яєчні жовтки. Ми використали перепелині яйця.
Такий тартар найкраще смакує свіжим (практично одразу "з-під ножа") разом із підсмаженими грінками або хрустким багетом.Смачного!;)
🔗 Цитувати допис: "Тартар з яловичини: простий та швидкий рецепт з фото"
Якщо ви хочете процитувати цей допис у своїй роботі, статті, блозі, використовуйте наведену нижче інформацію.
Цей блок містить всю необхідну інформацію для правильного цитування, включаючи дату публікації, назву допису, URL та інше.
Зверніть увагу, що посилатись потрібно на автора/авторку контенту (профіль, окремий допис тощо), а сайт цейво (tseivo.com) - лише майданчик для розміщення публікацій.
💡 Архівування сторінки у веб-архіві, такому як Wayback Machine, є корисною практикою, коли ви посилаєтесь на неї. Це дозволить зберегти стан сторінки на цей час і знизить ризики від зміни контенту або зміни структури сайту у майбутньому.
Оберіть та скопіюйте потрібний стандарт цитування:
ДСТУ 8302:2015
Тартар з яловичини: простий та швидкий рецепт з фото [Електронний ресурс] // tseivo.com. – Режим доступу: https://tseivo.com/b/HomeCookingIsSimple/t/aglo2bxjln/tartar-z-ialovychyny-prostyi-ta-shvydkyi-retsept-z-foto (дата звернення: 21.11.2024). – Назва з екрана.
ДСТУ ГОСТ 7.1:2006 (ВАК)
Тартар з яловичини: простий та швидкий рецепт з фото [Електронний ресурс] // tseivo.com. – URL: https://tseivo.com/b/HomeCookingIsSimple/t/aglo2bxjln/tartar-z-ialovychyny-prostyi-ta-shvydkyi-retsept-z-foto (дата звернення: 21.11.2024).
Або ж використовуйте наступну інформацію для формування цитування:
Дата публікації:
20.11.2024
Назва допису:
Тартар з яловичини: простий та швидкий рецепт з фото
Автор/авторка пише під псевдонимом і не оприлюднює своє справжнє ім'я. Завжди перевіряйте достовірність контенту використовуючи декілька джерел (навіть, якщо контент опублікован під справжнім ім'ям).
Про зображення:
На нашій платформі ми приділяємо особливу увагу правильному вказуванню джерел зображень, щоб забезпечити дотримання авторських прав і прав на використання контенту. Ми намагаємося мотивувати використовувати виключно власні зображення, ресурси, що відповідають принципам fair use, або безкоштовні зображення з ліцензіями на кшталт Unsplash, які дозволяють вільне використання без порушення прав інтелектуальної власності.
Однак, враховуючи масштаб нашої платформи та різноманітність контенту, ми не можемо повністю контролювати всі публікації користувачів. Тому ми рекомендуємо перевіряти права на використання зображень та дотримуватися відповідних ліцензій, щоб уникнути можливих порушень авторських прав.
Ви можете поширити цей допис у соцмережах, чим допоможете платформі цейво розвиватись (* ^ ω ^)
Якщо вам подобаються дописи блогу @HomeCookingIsSimple – ви завжди можете його підтримати через онлайн платформи для донатів. Ваші донати надихатимуть на створення нового та корисного україномовного контенту.
Інформація на сайті tseivo.com є суб'єктивною та відображає особисті погляди та досвід авторів та авторок блогів.
Використовуйте цей ресурс як одне з декількох джерел інформації під час своїх досліджень та прийняття рішень. Завжди застосовуйте критичне мислення. Людина сама несе відповідальність за свої рішення та дії.