Пиріжки з картоплі з грибами – це одна з пісних страв, яку можна приготувати на Святвечір. Вони мають багато схожих рис зі зразами, проте вони значно менших розмірів, та з картопляниками, але, на відміну від них, готуються з картоплі, відвареної в мундирах. У дописі ми ділимось своїм досвідом приготування пиріжків з картопляного тіста.
Витрати часу: близько 2 годин
Складність: 3 з 5 (суб’єктивно, напевно, докидаємо бал за монотонність та довгий процес замісу картопляного тіста до необхідної консистенції)
Вартість: середня
Нам знадобиться:
Для тіста:
1 кг картоплі
1 велике яйце
4-6 столових ложок борошна (може знадобитись більше, в залежності від того, наскільки крохмалиста картопля буде), + додаткове борошно для присипки робочих поверхонь та готових пиріжків
сіль та перець за смаком
Для начинки:
750 г грибів (ми використали шампіньйони)
2 середні цибулини
олія для смаження
сіль та перець за смаком.
продуктовий набір
Приготування
Миємо та відварюємо картоплю в мундирах до готовності.
За час, поки вариться картопля, займемось приготуванням грибної начинки. Чистимо та дрібно шинкуємо цибулю, смажимо на середньому вогні до появи ледь золотавого кольору.
Дрібно шинкуємо гриби та додаємо їх до пательні з цибулею.
Солимо та перчимо за смаком, смажимо на невеликому вогні до випаровування зайвої вологи.
Готову начинку викладаємо в ємність та даємо охолонути до комфортної для роботи температури.
Коли картопля зварилась (на це піде близько 30 хвилин після закипання, але час може корелюватись в залежності від розмірів картоплин), зливаємо з неї воду та даємо їй трохи вистигнути (але не охолонути). Чистимо картоплю, ріжемо четвертинками та перемелюємо м’ясорубкою.
Вводимо в неї збите яйце, сіль, перець, борошно та вимішуємо.
Має вийти клейке тісто, яке добре заліплюється. Як ми вже казали, кількість борошна можливо доведеться збільшити в процесі приготування.
тісто, начинка, борошно та все необхідне для розкачування
Від основного шматка тіста відриваємо шматок розмірами з тенісний м’яч, розкочуємо до товщини 2-3 мм, постійно присипаючи борошном. Не забудьте посипати борошном й робочу поверхню, інакше тісто прилипне до неї. Використовуючи горня діаметром 8 см, вирізаємо кружальця.
У руці трохи розтискаємо кружок, викладаємо в середину начинку (близько ¾ чайної ложки) та заліплюємо так само, як вареник. Тільки не формуємо хвильки по шву. По шву притискаємо горизонтально, формуючи невеликий ромбоподібний пиріжок.
Додатково обвалюємо пиріжок у борошні та складаємо на дошку. Смажимо з усіх сторін до золотавої скоринки, за необхідності зайву олію можна вимочити з допомогою паперових рушничків.
Смачного!
Поширити цей допис
Цитувати допис
Оберіть та скопіюйте потрібний стандарт цитування: