Ми продовжуємо готувати страви східної кухні, і цього разу вирішили попрацювати з удоном – японською товстою пшеничною локшиною. Вона доволі універсальна у приготуванні, підходить як основа для багатьох страв. Вона еластична, добре утримує соуси та аромат спецій. Тому ми вирішили приготувати популярну варіацію з нею – смажений удон, або ж Yaki Udon.
Власне Які Удон – це популярна страва японської кухні. Вона складається з попередньо обвареної та в подальшому обсмаженої локшини удон з овочами, м'ясом чи морепродуктами. Готується на сильному вогні з використанням мінімальної кількості жиру (техніка обсмаження стір-фрай). Для того, щоб надати їй насичених смаків, у японській кухні використовуються насичені соуси: устричний, унагі, соєвий, мірін, рисовий оцет тощо. Ми обрали саме варіант з куркою, солодким перцем, морквою та спеціями.
Витрати часу: 45 хвилин
Складність: 2 з 5
Вартість: середня
Нам знадобиться:
150 г удону
350-400 г курячого філе
½ червоного солодкого перцю
½ жовтого солодкого перцю
½ помаранчевого солодкого перцю
1 цибулина середніх розмірів
1 морквина середніх розмірів
2 великі зубчики часнику
5 г свіжого імбирного кореня
20 мл рисового оцту
20 мл соєвого соусу
20 мл міріну
10 мл олії для смаження
продуктовий набір
Приготування
Спочатку поріжемо та замаринуємо курку. Філе очищаємо від прожилок, нарізаємо тонкими смужками (ширина близько 5 мм, довжина – 4-5 см).
Перекладаємо в ємність для маринування. Натираємо часник та імбир, викладаємо до курки. Додаємо рідкі інгредієнти – соєвий соус, рисовий оцет та мірін. Ретельно перемішуємо філе та залишаємо 5-10 хвилин на просочення спеціями.
Мірін (mirin) — це традиційна японська солодка рисова приправа, що використовується у кулінарії для додавання аромату, солодкості та блиску стравам. Мірін має консистенцію рідини, схожу на біле вино, і легкий солодкуватий смак, що утворюється під час процесу бродіння рису.
Поки курка маринується, займемось підготовкою овочів. Чистимо цибулю та моркву, видаляємо перетинки та насіння з перців. Ріжемо цибулю тонкими півкільцями, моркву та перці – тонкими та довгими брусками (як на фото).
Паралельно ставимо каструлю з водою на вогонь, у ній будемо відварювати локшину.
Починаємо приготування страви. Розігріваємо пательню, додаємо олію та на середньому (можливо, навіть трохи більшому) вогні смажимо курку. Смажити ми будемо її 5-7 хвилин до того моменту, коли почне випаровуватись волога та маринад почне гуснути.
Лопаткою виймаємо курку з пательні, у маринаді та олії, що залишилися, смажитимемо овочі.
Викладаємо їх всіх одночасно та будемо готувати не більше 10 хвилин. Так вони збережуть свою хрумкість. Коли минуло 10 хвилин смаження овочів, повертаємо до них курку, вимішуємо та смажимо 3 хвилини.
Готову овочево-курячу суміш знову викладаємо лопаткою в окрему ємність.
На цих же залишках олії, маринаду від курки та овочевих соках ми будемо підсмажувати удон. Попередньо ми дочекались закипання води у каструлі, помістили у неї локшину, дочекались повторного закипання та варили 3 хвилини.
поки готуються овочі, ми варимо удон
Смажимо удон на середньо-великому вогні ще 3 хвилини, дуже часто та ретельно вимішуючи, щоб він не пригорів.
Після цього повертаємо на пательню курку та овочі, та рівномірно перемішуємо всі інгредієнти. І ще 3 хвилини смажитимемо все разом.
Викладаємо на тарілку, посипаємо зеленою цибулею та смаженим кунжутом і насолоджуємося.
Смачного!
Поширити цей допис
Цитувати допис
Оберіть та скопіюйте потрібний стандарт цитування: