Пісні вареники з картоплею — це ще одна обов’язкова страва на Святвечір, символічна своєю простотою та поживністю. Начинка з картоплі в таких варениках підкреслює суть пісної їжі Святвечора — ситність та смакова гармонія страв без використання м’яса чи молочних продуктів. Завдяки ніжній текстурі картопляного пюре, доповненого ароматною цибулевою заправкою, ці вареники отримують приємний і водночас насичений смак.Секрет ідеальних вареників з картоплею полягає у правильній консистенції тіста та смаковій збалансованості начинки. Вони нагадують про щирість і простоту старовинних традицій, дозволяючи сучасним родинам відчути зв’язок із минулим через спільну трапезу на Святвечір.Взагалі, ми зробили висновок, що ліпка вареників – це дуже медитаційна справа, оскільки в процесі всі негативні думки залишаються осторонь, залишаючи ясний, чистий та вмиротворений розум.
Витрати часу: до 1,5 години
Складність: 2 з 5
Вартість: низька
Нам знадобиться:
Для заварного тіста:
500 г борошна
3 столові ложки олії
250 мл окропу
дрібка солі
продуктовий набір для тіста
Для начинки:
6-8 середніх картоплин (800 г -1 кг)
1 середня цибулина
чорний мелений перець
сухий кріп
за бажанням - лавровий лист
сіль, чорний мелений перець (за бажанням)
продуктовий набір для начинки
Приготування
Спочатку приготуємо заварне тісто, оскільки йому треба буде “відпочити” після замішування близько 30 хвилин.
В глибоку миску просіюємо борошно. Додаємо сіль, олію, вливаємо окріп. Починаємо вимішувати ложкою, оскільки маса буде дуже гарячою. Ми також використали міксер з насадками типу гак для цього етапу, і вже потім перейшли до ручного вимішування, коли тісто трохи охололо.
додаємо сіль
додаємо олію
вливаємо окріп. На задньому плані - міксер з гачками, якими й будемо спочатку вимішувати тісто
Руками вимішуємо тісто до еластичності. Індикатор готовності – тісто не липне до рук, воно пружне та еластичне. З цими пропорціями борошна для підпилу не повинно було б знадобитись. Але про всяк випадок, якщо тісто здається зарідким, можна додати кілька столових ложок борошна.
Після того, як тісто вимішане, формуємо його у кулю, загортаємо у харчову плівку за залишаємо відпочивати 30 хвилин. Ми поклали його у миску та залишили на кухні, не ховали його в холодильник. За цей час приготуємо начинку.
формуємо кульку
загортаємо у харчову плівку та відправляємо відпочивати півгодини за кімнатної температури
Паралельно з приготуванням тіста ми поставили варитись картоплю. Чистимо, ріжемо її на великі шматки, викладаємо в каструлю, додаємо невелику кількість солі та 2 невеличких лаврових листки.
варимо картоплю
Дрібно шинкуємо цибулю та підсмажуємо її на олії до золотавого кольору.
нашинкували
і смажимо
Коли картопля звариться (близько 20 хвилин) - зливаємо з неї воду виймаємо лаврові листки, товкачем перебиваємо в пюре, додаємо чорний мелений перець, за потреби сіль, сухий кріп та цибулю. Ретельно вимішуємо. Перекладаємо у меншу посудину та даємо вистигнути до кімнатної температури
відварена картопля, підсмажена цибуля
готова начинка
Коли тісто відпочило, можемо далі працювати з ним. Відрізаємо шматок діаметром близько 5-6 см (щось середнє між м’ячиком для пінг-понгу та м’ячиком для тенісу), розкачуємо до товщини близько 2 мм, після чого з допомогою стакана (або будь якого іншого девайсу, наприклад, кулінарного круга), вирізаємо кружечки.
формуємо кульку
розкачуємо
вирізаємо кружальця. Діаметр стакана близько 7,5 см
залишки тіста використовуємо повторно
Злегка розминаємо кружечок у руці, викладаємо невелику кількість начинки, складаємо вдвічі та акуратно заліплюємо краї. Можемо сформувати красивий “чубчик” варенику.
викладаємо на кружечок начинку
складаємо вдвічі
акуратно заліплюємо краї
так так, дуууже акуратно заліплюємо краї
перевіряємо, чи добре заліпили краї
формуємо "чубчик"
Викладаємо на присипану борошном дошку. Готові вареники варяться в окропі кілька хвилин (поки не вспливуть). Також їх можна заморозити та зберігати в морозилці кілька місяців.Смачного!;)
Поширити цей допис
Цитувати допис
Оберіть та скопіюйте потрібний стандарт цитування: