Пісні вареники з картоплею — це ще одна обов’язкова страва на Святвечір, символічна своєю простотою та поживністю. Начинка з картоплі в таких варениках підкреслює суть пісної їжі Святвечора — ситність та смакова гармонія страв без використання м’яса чи молочних продуктів. Завдяки ніжній текстурі картопляного пюре, доповненого ароматною цибулевою заправкою, ці вареники отримують приємний і водночас насичений смак.Секрет ідеальних вареників з картоплею полягає у правильній консистенції тіста та смаковій збалансованості начинки. Вони нагадують про щирість і простоту старовинних традицій, дозволяючи сучасним родинам відчути зв’язок із минулим через спільну трапезу на Святвечір.Взагалі, ми зробили висновок, що ліпка вареників – це дуже медитаційна справа, оскільки в процесі всі негативні думки залишаються осторонь, залишаючи ясний, чистий та вмиротворений розум.
Витрати часу: до 1,5 години
Складність: 2 з 5
Вартість: низька
Нам знадобиться:
Для заварного тіста:
500 г борошна
3 столові ложки олії
250 мл окропу
дрібка солі
Для начинки:
6-8 середніх картоплин (800 г -1 кг)
1 середня цибулина
чорний мелений перець
сухий кріп
за бажанням - лавровий лист
сіль, чорний мелений перець (за бажанням)
Приготування
Спочатку приготуємо заварне тісто, оскільки йому треба буде “відпочити” після замішування близько 30 хвилин.
В глибоку миску просіюємо борошно. Додаємо сіль, олію, вливаємо окріп. Починаємо вимішувати ложкою, оскільки маса буде дуже гарячою. Ми також використали міксер з насадками типу гак для цього етапу, і вже потім перейшли до ручного вимішування, коли тісто трохи охололо.
Руками вимішуємо тісто до еластичності. Індикатор готовності – тісто не липне до рук, воно пружне та еластичне. З цими пропорціями борошна для підпилу не повинно було б знадобитись. Але про всяк випадок, якщо тісто здається зарідким, можна додати кілька столових ложок борошна.
Після того, як тісто вимішане, формуємо його у кулю, загортаємо у харчову плівку за залишаємо відпочивати 30 хвилин. Ми поклали його у миску та залишили на кухні, не ховали його в холодильник. За цей час приготуємо начинку.
Паралельно з приготуванням тіста ми поставили варитись картоплю. Чистимо, ріжемо її на великі шматки, викладаємо в каструлю, додаємо невелику кількість солі та 2 невеличких лаврових листки.
Дрібно шинкуємо цибулю та підсмажуємо її на олії до золотавого кольору.
Коли картопля звариться (близько 20 хвилин) - зливаємо з неї воду виймаємо лаврові листки, товкачем перебиваємо в пюре, додаємо чорний мелений перець, за потреби сіль, сухий кріп та цибулю. Ретельно вимішуємо. Перекладаємо у меншу посудину та даємо вистигнути до кімнатної температури
Коли тісто відпочило, можемо далі працювати з ним. Відрізаємо шматок діаметром близько 5-6 см (щось середнє між м’ячиком для пінг-понгу та м’ячиком для тенісу), розкачуємо до товщини близько 2 мм, після чого з допомогою стакана (або будь якого іншого девайсу, наприклад, кулінарного круга), вирізаємо кружечки.
Злегка розминаємо кружечок у руці, викладаємо невелику кількість начинки, складаємо вдвічі та акуратно заліплюємо краї. Можемо сформувати красивий “чубчик” варенику.
Викладаємо на присипану борошном дошку. Готові вареники варяться в окропі кілька хвилин (поки не вспливуть). Також їх можна заморозити та зберігати в морозилці кілька місяців.Смачного!;)
Цей блок містить всю необхідну інформацію для правильного цитування, включаючи дату публікації, назву допису, URL та інше.
Зверніть увагу, що посилатись потрібно на автора/авторку контенту (профіль, окремий допис тощо), а сайт цейво (tseivo.com) - лише майданчик для розміщення публікацій.
💡 Архівування сторінки у веб-архіві, такому як Wayback Machine, є корисною практикою, коли ви посилаєтесь на неї. Це дозволить зберегти стан сторінки на цей час і знизить ризики від зміни контенту або зміни структури сайту у майбутньому.
Оберіть та скопіюйте потрібний стандарт цитування:
ДСТУ 8302:2015
#Що приготувати на Святвечір. Пісні вареники з картоплею: простий покроковий рецепт з фото [Електронний ресурс] // tseivo.com. – Режим доступу: https://tseivo.com/b/HomeCookingIsSimple/t/bzw8p4edqn/shcho-pryhotuvaty-na-sviatvechir-pisni-varenyky-z-kartopleiu-prostyi-pokrokovyi-retsept-z-foto (дата звернення: 06.12.2024). – Назва з екрана.
ДСТУ ГОСТ 7.1:2006 (ВАК)
#Що приготувати на Святвечір. Пісні вареники з картоплею: простий покроковий рецепт з фото [Електронний ресурс] // tseivo.com. – URL: https://tseivo.com/b/HomeCookingIsSimple/t/bzw8p4edqn/shcho-pryhotuvaty-na-sviatvechir-pisni-varenyky-z-kartopleiu-prostyi-pokrokovyi-retsept-z-foto (дата звернення: 06.12.2024).
Або ж використовуйте наступну інформацію для формування цитування:
Дата публікації:
05.11.2024
Назва допису:
#Що приготувати на Святвечір. Пісні вареники з картоплею: простий покроковий рецепт з фото
Автор/авторка пише під псевдонимом і не оприлюднює своє справжнє ім'я. Завжди перевіряйте достовірність контенту використовуючи декілька джерел (навіть, якщо контент опублікован під справжнім ім'ям).
Про зображення:
На нашій платформі ми приділяємо особливу увагу правильному вказуванню джерел зображень, щоб забезпечити дотримання авторських прав і прав на використання контенту. Ми намагаємося мотивувати використовувати виключно власні зображення, ресурси, що відповідають принципам fair use, або безкоштовні зображення з ліцензіями на кшталт Unsplash, які дозволяють вільне використання без порушення прав інтелектуальної власності.
Однак, враховуючи масштаб нашої платформи та різноманітність контенту, ми не можемо повністю контролювати всі публікації користувачів. Тому ми рекомендуємо перевіряти права на використання зображень та дотримуватися відповідних ліцензій, щоб уникнути можливих порушень авторських прав.
Ви можете поширити цей допис у соцмережах, чим допоможете платформі цейво розвиватись (* ^ ω ^)
Якщо вам подобаються дописи блогу @HomeCookingIsSimple – ви завжди можете його підтримати через онлайн платформи для донатів. Ваші донати надихатимуть на створення нового та корисного україномовного контенту.
Інформація на сайті tseivo.com є суб'єктивною та відображає особисті погляди та досвід авторів та авторок блогів.
Використовуйте цей ресурс як одне з декількох джерел інформації під час своїх досліджень та прийняття рішень. Завжди застосовуйте критичне мислення. Людина сама несе відповідальність за свої рішення та дії.