“Сльози ангела”, “Ранкова роса”, “Сльози Валенсії” – все це назви одного-єдиного десерту. Це ніжний сирник, або ж сирний торт, який складаєтся з трьох шарів: пісочного тіста, начинки з кисломолочного сиру та французької меренги. Та саме через велику кількість краплинок, що утворюється на поверхні меренги, коли сирник вистигає після випічки, він і отримав свої доволі поетичні назви.
Нам знадобиться
Для пісочного тіста:
200 г борошна
100 г вершкового масла
80 г жовтків (4-5 штук, залежно від розміру самого яйця)
45 г цукру
15 г ванільного цукру
6 г розпушувача тіста (або 3 г харчової соди)
1-2 г солі
Секрети якісного пісочного тіста:
борошна має бути рівно вдвічі більше, ніж масла
борошно перед замішуванням тіста треба просіяти для насичення киснем. Так тісто стане пластичнішим, ніжнішим та пухкішим. Це відобразиться як на його смакових якостях, так естетичному вигляді. Взагалі, з власної практики – борошно краще просіювати майже завжди, коли передбачається його використання.
Для сирної начинки:
500 г кисломолочного сиру (з жирністю не менше 9%)
100 г яєць (2-3 штуки, залежно від розміру)
80 г цукру
20 г ванільного цукру
100 г сметани
цедра 1 апельсина (за бажанням можна замінити на цедру будь-якого іншого цитрусового, або не додавати взагалі)
20 г кукурудзяного крохмалю
Для меренги:
Білки, які ми відділили від жовтків для пісочного тіста
80-100 г цукру.
Етап 1: готуємо пісочне тісто
Відважуємо 100 г вершкового масла (жирність не нижче 72%), кладемо в морозильну камеру. У той час, поки воно підмерзає, будемо займатись іншими процесами. Маслу вистачить пробути в морозилці 10-15 хвилин, щоб з ним в подальшому було зручно працювати.
Відділяємо білки від жовтків. Білки нам знадобляться для приготування меренги, тому відділяти їх варто в суху ємність.
Додаємо до жовтків цукор, ретельно перетираємо до однорідної консистенції.
Додаємо до борошна розпушувач або соду, сіль, перемішуємо. На крупній терці натираємо підморожене вершкове масло у борошно, швидко вимішуємо руками, щоб масло не встигнуло повністю розтанути.
Після того, як тісто стане однорідним – скочуємо його у кулю, обмотуємо харчовою плівкою та кладемо у холодильник на 20-30 хвилин. Це збільшить його розсипчастість у готовій страві.
Можна одразу покласти кульку з тіста між двома листками пергаменту (з свого досвіду – обирайте силіконізований пергаментний папір, до нього точно не прилипне тісто), та розкатати у круг, діаметр якого відповідатиме формі, у якій будемо випікати сирник. І вже потім помістити в холодильник на 15-20 хвилин, між листами пергаменту.
Етап 2: готуємо сирну начинку
Поки тісто відпочиває в холодильнику – саме час зайнятись “зірковим інгредієнтом” десерту – сирною начинкою.
Викладаємо в одну ємність кисломолочний сир, цукор, сметану, яйця, кукурудзяний крохмал та перебиваємо погружним блендером до однорідної консистенції без грудочок. Маса вийде рідкою. Цього не треба боятись, вона така і має вийти, якщо все зроблено правильно.
Натираємо цедру апельсина. Ми використали звичайну терку (дрібні зубчики) та знімали шар шкірки, не зачіпаючи білий шар апельсина. Якщо ж його ненавмисно зачепити – цедра буде дещо гірчити, чого нам в готовому десерті зовсім не потрібно.
Також для цедри можна використовувати інші цитрусові, крім апельсину. Ми робили цей десерт з цедрою лимона та лайма. Виходило теж дуже смачно та ароматно ;)
Готову цедру додаємо до сирної маси та вимішуємо. Тепер наша маса готова до формування десерту.
Етап 3: готуємо французьку меренгу
Білки чекали свого часу до приготування від моменту відділення від жовтків майже 40 хвилин. Тому вони стали кімнатної температури. Тому вони збиваються до стійких піків доволі швидко.
Збивати меренгу ми будемо за допомогою кухонного комбайну з насадкою вінчик. Також можна використати міксер або блендер з насадкою вінчик: у кого який девайс є в арсеналі. Вручну це робити категорично не рекомендуємо, адже це важкий та довгий процес.
Білки взбиваємо спочатку до появи піни, і поступово вводимо цукор.
Продовжуємо взбивання до стійких піків – стану, коли білкова маса збільшила свій об’єм у 5-6 разів, набула кремоподібної консистенції, та не стікає з вінчика.
Якщо у вас такий самий результат – вітаємо, ви приготували ідеальну французьку меренгу!
Є кілька секретів приготування меренги: це ретельне відділення білків від жовтків (навіть крапля жовтка може зіпсувати меренгу – білки просто не взіб’ються в повітряну масу), та ідеально чиста та суха (!!!) ємність для взбивання.
Етап 4: випікання
Викладаємо пісочне тісто у форму, застелену пергаментом. Бортики ми також заклали пергаментом (цей момент опціональний, наші форми вже просто старі).
Заливаємо сирну масу.
Прогріваємо духову шафу до 180 градусів, поміщаємо на деко форму з десертом, випікаємо 40 хвилин (ввімкнуті верхній та нижній ТЕНи).
Через 40 хвилин дістаємо сирник з духової шафи, викладаємо на нього меренгу. Це можна робити як в довільному порядку, так з використанням кондитерського шприця.
Поміщаємо назад в духову шафу ще на 10 хвилин, але вмикаємо режим конвекції.
Дістаємо з духової шафи, накриваємо іншою формою так, щоб вона не торкалась меренги, та залишаємо до повного вистигання.
Саме тоді проявляться ті самі крапельки, завдяки яким цей десерт і отримав свою назву.
Смачного!
Якщо вам подобаються наші дописи та рецепти – ви завжди можете підтримати наш блог на сервісі Buy Me a Coffee. Ваші донати надихатимуть нас на створення нового та корисного україномовного контенту. Ми зможемо купляти нові інгредієнти, девайси та цікаві кулінарні книги. Це дозволятиме регулярно адаптувати рецепти для простого та зрозумілого приготування в домашніх умовах. Або ж ви можете просто поширити цей допис у соцмережах, чим теж допоможете платформі Tseivo розвиватись ;)
Цей блок містить всю необхідну інформацію для правильного цитування, включаючи дату публікації, назву допису, URL та інше.
Зверніть увагу, що посилатись потрібно на автора/авторку контенту (профіль, окремий допис тощо), а сайт цейво (tseivo.com) - лише майданчик для розміщення публікацій.
💡 Архівування сторінки у веб-архіві, такому як Wayback Machine, є корисною практикою, коли ви посилаєтесь на неї. Це дозволить зберегти стан сторінки на цей час і знизить ризики від зміни контенту або зміни структури сайту у майбутньому.
Автор/авторка пише під псевдонимом і не оприлюднює своє справжнє ім'я. Завжди перевіряйте достовірність контенту використовуючи декілька джерел (навіть, якщо контент опублікован під справжнім ім'ям).
Про зображення:
На нашій платформі ми приділяємо особливу увагу правильному вказуванню джерел зображень, щоб забезпечити дотримання авторських прав і прав на використання контенту. Ми намагаємося мотивувати використовувати виключно власні зображення, ресурси, що відповідають принципам fair use, або безкоштовні зображення з ліцензіями на кшталт Unsplash, які дозволяють вільне використання без порушення прав інтелектуальної власності.
Однак, враховуючи масштаб нашої платформи та різноманітність контенту, ми не можемо повністю контролювати всі публікації користувачів. Тому ми рекомендуємо перевіряти права на використання зображень та дотримуватися відповідних ліцензій, щоб уникнути можливих порушень авторських прав.
Ви можете поширити цей допис у соцмережах, чим допоможете платформі цейво розвиватись (* ^ ω ^)
Якщо вам подобаються дописи блогу @HomeCookingIsSimple – ви завжди можете його підтримати через онлайн платформи для донатів. Ваші донати надихатимуть на створення нового та корисного україномовного контенту.
Інформація на сайті tseivo.com є суб'єктивною та відображає особисті погляди та досвід авторів та авторок блогів.
Використовуйте цей ресурс як одне з декількох джерел інформації під час своїх досліджень та прийняття рішень. Завжди застосовуйте критичне мислення. Людина сама несе відповідальність за свої рішення та дії.