З середини червня починає достигати смородина. Нею можна смакувати свіжою, а можна зварити дуже смачний джем без жодної кісточки. В цьому дописі ми поділимся власним досвідом його приготування.
Нам знадобиться:
чорна смородина
вода
цукор
Приготування
Ми не вказали в попередньому блоці точну кількість продуктів одразу, оскільки у вас може бути інша вихідна кількість ягід. Тому доведеться коригувати пропорції відповідно до кожного конкретного випадку.
Ми зібрали 1600 грам ягід. Їх треба ретельно перебрати, промити та висушити паперовими рушниками. Оскільки спочатку нам треба попередньо проварити ягоди до розм'якшення, висипаємо їх в каструлю та додаємо 600 мл води (близько двох горнят). Вмикаємо невеликий вогонь, чекаємо закипання та проварюємо до 10 хвилин. Вимикаємо вогонь, даємо повністю вистигнути.
Використовуючи дрібне сито, починаємо перетирати ягоди в окрему чисту ємність. Саме цим механічним і найважчим кроком ми доб’ємось гелеподібної консистенції джему, в якому немає жодної кісточки.
Відділивши жмих, ми можемо ще вичавити з нього рештки соку за допомогою марлі. Завертаємо жмих у неї та ретельно витискаємо в ємкість з перетертим соком. Робимо це максимально акуратно, щоб кісточки не потрапили до нашого майбутнього джему.
В результаті перетирання підварених ягід (всього 2000 г) через сито та відтискання жмиху у нас вийшло 1660 соку, готового до приготування джему. В класичних рецептах, які ми знаходили (один з них – журнал 20 років минулого сторіччя “Конфітюри, компоти та інші фруктові консерви”, про який ми трохи розказували у дописі про конфітюр з черешні), рекомендується додавати цукор в співвідношенні 1:1. Але враховуючи попередній досвід готування джему з смородини, на наш смак вийде занадто солодко.
Оскільки у смородині міститься пектин, завдяки якому маса сама желюється без додавання крохмалю або великої кількості цукру, ми вирішили зменшити кількість останнього та додати всього 1100 г, тобто пропорція вийшла менша. По суті цукру ми дали рівно на третину менше, ніж соку.
Змішуємо цукор з соком в каструлі з товстим дном, ретельно вимішуємо, доводимо до кипіння та зменшуємо вогонь до мінімального. Ретельно та часто помішуючи, варимо джем близько двох годин.
Даємо вистигнути кілька хвилин. За цей час стерилізуємо банки та кришки. Розливаємо джем по банках, закручуємо та даємо повністю охолонути. Той джем, для якого не вистачило баночки, дегустуємо з сирниками з домашнього сиру.
Цей блок містить всю необхідну інформацію для правильного цитування, включаючи дату публікації, назву допису, URL та інше.
Зверніть увагу, що посилатись потрібно на автора/авторку контенту (профіль, окремий допис тощо), а сайт цейво (tseivo.com) - лише майданчик для розміщення публікацій.
💡 Архівування сторінки у веб-архіві, такому як Wayback Machine, є корисною практикою, коли ви посилаєтесь на неї. Це дозволить зберегти стан сторінки на цей час і знизить ризики від зміни контенту або зміни структури сайту у майбутньому.
Оберіть та скопіюйте потрібний стандарт цитування:
ДСТУ 8302:2015
Джем з чорної смородини: власний досвід приготування [Електронний ресурс] // tseivo.com. – Режим доступу: https://tseivo.com/b/HomeCookingIsSimple/t/xrao9vlvwn/dzhem-z-chornoi-smorodyny-vlasnyi-dosvid-pryhotuvannia (дата звернення: 03.12.2024). – Назва з екрана.
ДСТУ ГОСТ 7.1:2006 (ВАК)
Джем з чорної смородини: власний досвід приготування [Електронний ресурс] // tseivo.com. – URL: https://tseivo.com/b/HomeCookingIsSimple/t/xrao9vlvwn/dzhem-z-chornoi-smorodyny-vlasnyi-dosvid-pryhotuvannia (дата звернення: 03.12.2024).
Або ж використовуйте наступну інформацію для формування цитування:
Дата публікації:
27.06.2024
Назва допису:
Джем з чорної смородини: власний досвід приготування
Автор/авторка пише під псевдонимом і не оприлюднює своє справжнє ім'я. Завжди перевіряйте достовірність контенту використовуючи декілька джерел (навіть, якщо контент опублікован під справжнім ім'ям).
Про зображення:
На нашій платформі ми приділяємо особливу увагу правильному вказуванню джерел зображень, щоб забезпечити дотримання авторських прав і прав на використання контенту. Ми намагаємося мотивувати використовувати виключно власні зображення, ресурси, що відповідають принципам fair use, або безкоштовні зображення з ліцензіями на кшталт Unsplash, які дозволяють вільне використання без порушення прав інтелектуальної власності.
Однак, враховуючи масштаб нашої платформи та різноманітність контенту, ми не можемо повністю контролювати всі публікації користувачів. Тому ми рекомендуємо перевіряти права на використання зображень та дотримуватися відповідних ліцензій, щоб уникнути можливих порушень авторських прав.
Ви можете поширити цей допис у соцмережах, чим допоможете платформі цейво розвиватись (* ^ ω ^)
Якщо вам подобаються дописи блогу @HomeCookingIsSimple – ви завжди можете його підтримати через онлайн платформи для донатів. Ваші донати надихатимуть на створення нового та корисного україномовного контенту.
Інформація на сайті tseivo.com є суб'єктивною та відображає особисті погляди та досвід авторів та авторок блогів.
Використовуйте цей ресурс як одне з декількох джерел інформації під час своїх досліджень та прийняття рішень. Завжди застосовуйте критичне мислення. Людина сама несе відповідальність за свої рішення та дії.