Джем з чорної смородини: власний досвід приготування
Дисклеймер

Інформація на сайті tseivo.com є суб'єктивною та відображає особисті погляди та досвід авторів та авторок блогів.

Використовуйте цей ресурс як одне з декількох джерел інформації під час своїх досліджень та прийняття рішень. Завжди застосовуйте критичне мислення. Людина сама несе відповідальність за свої рішення та дії.

Обкладинка нотатки: Джем з чорної смородини: власний досвід приготування

Джем з чорної смородини: власний досвід приготування

Store Image
З середини червня починає достигати смородина. Нею можна смакувати свіжою, а можна зварити дуже смачний джем без жодної кісточки. В цьому дописі ми поділимся власним досвідом його приготування. 

Нам знадобиться:

  • чорна смородина
  • вода
  • цукор
зібрана, перебрана та перемита смородина
зібрана, перебрана та перемита смородина

Приготування

Ми не вказали в попередньому блоці точну кількість продуктів одразу, оскільки у вас може бути інша вихідна кількість ягід. Тому доведеться коригувати пропорції відповідно до кожного конкретного випадку. 
Ми зібрали 1600 грам ягід. Їх треба ретельно перебрати, промити та висушити паперовими рушниками. Оскільки спочатку нам треба попередньо проварити ягоди до розм'якшення, висипаємо їх в каструлю та додаємо 600 мл води (близько двох горнят). Вмикаємо невеликий вогонь, чекаємо закипання та проварюємо до 10 хвилин. Вимикаємо вогонь, даємо повністю вистигнути.
заливаємо водою, підварюємо до розм'якшення ягід
заливаємо водою, підварюємо до розм'якшення ягід
Використовуючи дрібне сито, починаємо перетирати ягоди в окрему чисту ємність. Саме цим механічним і найважчим кроком ми доб’ємось гелеподібної консистенції джему, в якому немає жодної кісточки.
перетерта через сито смородина
перетерта через сито смородина
Відділивши жмих, ми можемо ще вичавити з нього рештки соку за допомогою марлі. Завертаємо жмих у неї та ретельно витискаємо в ємкість з перетертим соком. Робимо це максимально акуратно, щоб кісточки не потрапили до нашого майбутнього джему.
В результаті перетирання підварених ягід (всього 2000 г) через сито та відтискання жмиху у нас вийшло 1660 соку, готового до приготування джему. В класичних рецептах, які ми знаходили (один з них – журнал 20 років минулого сторіччя “Конфітюри, компоти та інші фруктові консерви”, про який ми трохи розказували у дописі про конфітюр з черешні), рекомендується додавати цукор в співвідношенні 1:1. Але враховуючи попередній досвід готування джему з смородини, на наш смак вийде занадто солодко. 
додаємо цукор, перемішуємо та варимо
додаємо цукор, перемішуємо та варимо
Оскільки у смородині міститься пектин, завдяки якому маса сама желюється без додавання крохмалю або великої кількості цукру, ми вирішили зменшити кількість останнього та додати всього 1100 г, тобто пропорція вийшла менша. По суті цукру ми дали рівно на третину менше, ніж соку.
Змішуємо цукор з соком в каструлі з товстим дном, ретельно вимішуємо, доводимо до кипіння та зменшуємо вогонь до мінімального. Ретельно та часто помішуючи, варимо джем близько двох годин. 
Даємо вистигнути кілька хвилин. За цей час стерилізуємо банки та кришки. Розливаємо джем по банках, закручуємо та даємо повністю охолонути. Той джем, для якого не вистачило баночки, дегустуємо з сирниками з домашнього сиру.
Смачного! ;) 
Store Image

🙌 Підтримати блог @HomeCookingIsSimple

Ви можете поширити цей допис у соцмережах, чим допоможете платформі цейво розвиватись (* ^ ω ^)

Якщо вам подобаються дописи блогу @HomeCookingIsSimple – ви завжди можете його підтримати через онлайн платформи для донатів. Ваші донати надихатимуть на створення нового та корисного україномовного контенту.

BuyMeACoffee
📝 Більше публікацій: